Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri

Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri

Doğal taşlar söz konusu olduğunda o kadar çok ismi geçebilecek olan taş sayılabilir ki… Bu taşların her biri aynı zamanda işlenip yüzük, kolye, bileklik gibi takı haline de getirilebiliyor. Böylece siz de sevdiklerinize bir şeyler hediye ederken, aynı zamanda onların enerjisini yükseltebilecek bir şeyler yapmış oluyorsunuz. Yıldönümlerinize kaçıncı yılda hangi taşın daha uygun bir hediye olacağı konusuna göz atalım., Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri aşağıda!

1.Yıldönümü Altın Mücevher

Altın ve mücevher, ilk yıldönümünde alınması gereken değerli taşlar. Parlaklığıyla estetik açıdan da insanları büyüleyen taşlardan olan altın ve mücevher, ilk yıldönümü için en güzel hediyeniz olabilir. Altın ve mücevher taşlarının büyüleyici güzelliği, herkesin gözünü alacaktır.

 

Lâl

2.Yıldönümü Lâl

Lâl, kalp çakralarıyla ilintili bir taştır. Buna bağlı olarak ikinci yıldönümü için güzel bir hediye olabilir. Ayrıca hayal gücünü kuvvetlendiren, tüm çakraları temizleyip canlandıran bir taş olması nedeniyle, hediye ettiğiniz kişinin enerjisini de yükseltir.

İnci

3.Yıldönümü İnci

İnci yıllardır hem sahip olduğu zarifliği hem de göz alıcı görüntüsüyle en güzel hediyelerden birisi olarak kabul edilir. İncinin faydaları konusuna gelecek olursak, olumsuz duyguları ortadan kaldıran ve fiziksel olarak da baş ağrılarına iyi gelen bir taş olduğu bilinir. Ayrıca üzerinde taşıdığı kişiye şans ve talih getirmesi, üçüncü yıldönümü için en güzel hediyelerden birisi olacaktır.

    Mavi Topaz

4.Yıldönümü Mavi Topaz

Sevdiğiniz kişinin kötü niyetli insanlardan ve kötü olaylardan korunması konusunda ona yardımcı olmak isterseniz, Mavi Topaz taşının bu kötülüklerden uzak tutan bir enerjisi olduğuna inanılır. Mavi Topaz, zekayı arttıran ve kişinin ruhsal gelişimine destek sağlayan bir enerjisi de vardır.

    Safir

5. Yıldönümü Safir

Safir taşı verilebilecek en ince ve güzel taşlardan birisi olarak, hem fiziksel sağlığa hem de ruhsal sağlığa iyi gelen enerjisi ile bilinir. Safir, kalp sağlığına iyi gelmesinin yanında, vücutta bulunan tüm salgı bezlerinin çalışmasını da destekler. Bununla birlikte inancı güçlendirir ve güven ve özgür hissetme hislerini aşılar. Göz alıcı mavi rengi, görünümüne de etkileyicilik katar.

Ametist

6.Yıldönümü Ametist

Doğal taşlar arasında en yaygın bilinenlerinden birisi olan Ametist, ilk olarak kişiye verdiği rahatlatıcı etkisiyle bilinir. Ametist taşının rahatlatıcı etkisinin yanında, negatif enerjilerden arındırması ve zihinsel olarak da kullanan kişiyi rahatlattığı söylenir. Daha zinde hissettiren ve size olumlu duygular aşılayan Ametist taşı, altıncı yıldönümü için en iyi taştır.

Oniks

7.Yıldönümü Oniks

Hem fiziksel hem de psikolojik yönden pek çok faydası bulunan taşlardan bir tanesi de Oniks taşı. Oniks taşı, güven, mutluluk gibi güzel duyguların ortaya çıkmasını sağlarken, depresyon stres gibi duyguların tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olur. Stresli hallerinizde bu hissinizi en aza indirip sizi rahatlatabilir. Siyah renkli olması, görünümüne ağılık da katar.

Turmalin

8.Yıldönümü Turmalin

Hediye ederken sevdiklerinizin aynı zamanda rahatlamasını istediğinizde, Turmalin size bu konuda yardımcı olur. Özellikle uykusuzluk problemi çekenler için etkili taşlardan birisi olan Turmalin, aynı zamanda hormonları da dengeler. Denge ve uyum sağlayan Turmalin, kişinin amaçlarına daha rahat odaklanması konusunda yardımcı olur. İnişli çıkışlı dönemlerin dengelenmesini sağlar.

Lapis Lazuli

9.Yıldönümü Lapis Lazuli

Dokuzuncu yıldönümünde, sağlık konusuna da önem vererek güzel bir taşla işlenmiş bir şeyler hediye etmek isterseniz, Lapis Lazuli bunun için en uygun taş olur. Lapis Lazuli taşı iletişim yeteneği gibi fiziksel yetenekleri geliştirmesinin yanında, kemikleri kuvvetlendirip iskeleti sağlamlaştıran bir taştır. Tiroid bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar ve tansiyona iyi gelir.

Elmaz yerine Zultanit de seçebilirsiniz.

10.Yıldönümü Elmas

Onuncu yıldönümü için verilebilecek en değerli taş elmas olacaktır. Elmas, neredeyse hepimizin bildiği ve en çok işlenen taşlardan birisi. Fakat bu taşın faydaları hakkında pek azımız bilgi sahibiyiz. Elmas taşı, zihinsel ve ruhsal sağlığa iyi gelen yanları ile kendisini gösteriyor. Sadakat duygusunu güçlendiren elmas taşı, aynı zamanda parlak görünümü ile göz alıyor. Taşıdığı kişiye güç, kuvvet ve dayanıklılık hissi veriyor. Ayrıca elektrik akımına karşı da direnç gösteren bir özelliğe sahiptir.

Turkuaz

11.Yıldönümü Turkuaz

İsminden de anlaşıldığı üzere bu taşın rengi Turkuaz rengidir. Turkuaz taşı hoş ve oldukça doğal bir görünüme sahip olmasının yanında, kişinin zinde kalmasına ve genç hissetmesine yardım eder. Turkuaz taşı akıl ve mantığın daha güçlü ve dengeli çalışmasını sağlar. Kişiye huzur verici bir etkisi vardır. Bununla birlikte bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri12.Yıldönümü Yeşim Taşı

Yeşim Taşı, yeşilin en güzel tonlarından birine sahip olan rengiyle, görenleri direkt olarak kendisine çekebilir. Taşın özellikleri de kullanan kişileri oldukça rahatlatır. On ikinci yıldönümü için verilebilecek en doğru doğal taş Yeşim Taşı. Yeşim Taşı faydaları söz konusu olduğunda da duygusal ve ruhsal dengesizliklerin ortadan kalkması, insana sakinlik vermesi, bedensel rahatlamayı sağlaması gibi özellikler ön plana çıkar. Yeşim Taşı, avuç içinde uzun süre tutulduğunda, avcunuza hoş bir sıcaklık vermeye başlar. Yüksek tansiyona da iyi gelen bir taştır.

Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri
Sitrin

13.Yıldönümü Sitrin

Sitrin özellikle sağlık söz konusu olduğunda ön plana çıkan doğal taşlardan birisi olarak kendisini gösterir. Sitrin taşı, böbreklere, ciğerlere, sindirim sistemine ve kalbe iyi gelen yanıyla bilinir. İnsanları tedavi eden o enerjinin açığa çıkmasını sağlar. Özellikle boyunda taşındığı zaman yararlı etkileri kendisini daha fazla gösterebilir. masaj yağlarının etkisini arttırmak için de Sitrin taşına başvurulabiliyor. Bu taşla yağa enerji veriliyor ve dolaşımın hızlanması, yağın deriye daha iyi nüfuz etmesi sağlanıyor.

Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri
Opal

14.Yıldönümü Opal

Opal taşı insan üzerinde şifalı etkilere sahip olan bir başka doğal taş. Opal taşın şifalı etkileri; kalp sağlığı, genç hissettirme, akıl ve ruh sağlığının korunması, sevgi ve tutku duygularının dışavurumuna yardım etmesi, geçmişin acılarını hafifletmesi, kabus ve korkulardan koruması, parasal anlamda başarı ve şans getirmesi, canlandırıcı bir enerji salgılaması, özgüven vermesi, negatif duygu ve düşüncelerden arınmaya yardım etmesi, bedendeki ateş, su, hava ve toprağın uyumlu olarak çalışmasına yardım etmesi olmak üzere daha birçok şey sayılabilir… Opal taşı aynı zamanda ön sezileri de güçlendiren bir taş olması nedeniyle, atacağınız adımlarda sezgilerinizle hareket etmenize kolaylık sağlar. Opal taşı, ruhsal anlamda iyileştirme sağladığı için, hayata karşı attığınız adımlar ve verdiğiniz kararlar daha sağlıklı olacaktır.

Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri
Yakut

15.Yıldönümü Yakut

Doğal taşların zarif görünümlerinin yanı sıra, insan vücudundaki iyileştirici etkileri, onların bir insana verilebilecek en güzel şey olmasını sağlıyor. Yakut on beşinci yıl dönümü için en özel taşlardan. Sezgileri güçlendiren Yakut taşı, geçmiş çağlarda veba hastalığında ve zehirlenmelere karşı da kullanıldı. Kan dolaşımına ve bağışıklık sistemine de iyi geldiği bilinen bir taş.

Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri
Peridot

16.Yıldönümü Peridot

Vücudumuzun temizlenmesinde toksinlerden kurtulmak önemli bir rol oynar. Yıllara Göre Yıldönümü Değerli Taş Grafikleri arasında 16. yılda alınacak peridot taşı vücuttaki toksinlerin atılması açısından size yardım eden bir taştır. Suçluluk duygularınızdan ve takıntılarınızdan kurtulmanızda size destek verir. Önsezileri güçlendiren taşlar arasında yer alan Peridot, psikolojik çalışmalar yapan birisinin daha hızlı ilerlemesine destek verir. Vücudunuzda geçmişin yüklerini taşıyorsanız, bu yükleri üzerinizden kaldırmanıza yardım eder.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: