Yıldız Taşı Özellikleri / Faydaları / Burçlar Üzerindeki Etkileri

Yıldız taşının faydaları

Yıldız Taşı Özellikleri / Faydaları / Burçlar Üzerindeki Etkileri

Silisyum oksit barındıran ve dışarıdan bakıldığında parlak mikrokristal bir yapıya sahip olduğu gözlemlenen bu değerli taş, simli bir yapıya sahiptir ve aslında Yıldız Taşı adını alması da bundan kaynaklıdır. Görsel olarak beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak bir taş türü ve geçmişi de oldukça eskiye dayanıyor. Yıldız Taşı birçok medeniyet tarafından kullanılmış ve özellikle Kral tahtlarının süslenmesinde ve dekore edilmesinde de önemli bir süs eşyası olarak görev almıştır. Değerli olmasından kaynaklı piyasada çok sayıda sahte modeli de mevcuttur ve ayırt etmek de ne yazık ki kolay değildir. Doğada; Kırmızı, kahve, pembemsi ve yeşil renklerde bulunabiliyor ancak hakim rengin kahverengi olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Karakterinize uygun taşı bulmak için, doğal taş testimizi deneyebilirsiniz.

Anavatanı konusunda tek bir bölge ya da ülkeden bahsetmek çok da doğru bilgi olmayacaktır çünkü taşın yoğun bir şekilde çıkartıldığı çok sayıda ülke mevcut ve dilerseniz bu adreslere de hep birlikte göz atalım…
Yıldız Taşının Çıkartıldığı Ülkeler Hindistan, Rusya ve son olarak Amerika Birleşik Devletleri, bu değerli taşın yoğun olarak bulunduğu ülkelerden bazılarıdır. Hindistan’da çok daha yoğun bir şekilde bulunduğunu ve çıkartıldığını da ifade etmekte fayda var. Genellikle süs ve mücevherat sektöründe kullanılıyor ve tercih ediliyor. İşlemesi kolay bir taş değil, bu yüzden profesyonel bir işçilik ile birlikte fiyatı da daha yüksek rakamlara ulaşıyor.

Yıldız Taşının Bakımı ve Temizliği

Değerli taşların görsel olarak daha ilgi çekici bir yapıya sahip olmaları için düzenli olarak bakımlarının ve temizlik işlemlerinin yapılması da gerekiyor. Yıldız Taşını 1 gün boyunca güneş ışığı altında bekleterek bakımını sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Birçok kaynakta tuzlu suda yıkayın şeklinde bir bilgi verilmiş ancak bu bilginin doğruluğundan bahsetmek pek de mümkün değil. Kesin yöntem için sizler de güneş ışığı takviyesini tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz.

Yıldız Taşı Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Özellikle tesbih ve bileklik yapımında süsleme amaçlı bu taşlara yer veriliyor. İlgili ürünün daha parlak ve daha dikkat çekici bir yapıya sahip olması adına bu taştan faydalanılıyor ve gayet kusursuz bir görüntü elde etmek de mümkündür. Mücevherat sektörü de bu taşı çok sık kullanıyor ve birçok üründe bu taşa yer vermeyi tercih ediyor. Dilerseniz bu değerli taşın ne gibi faydalar sunduğuna da hep birlikte göz atalım…

Yıldız Taşının Faydaları Nelerdir?

yıldız taşının sağlık üzerindeki etkileri

# Yıldız taşı birçok kaynakta mutluluk taşı olarak lanse ediliyor. Var olan negatif enerjiyi alarak kişiyi daha olumlu düşünmeye teşvik ediyor. En sıkıntılı anlarınızda sizler de bu taştan yardım alabilir ve şifa bulabilirsiniz. Yıldız taşı edinmekte zorlanırsanız Yeşim taşı mutluluk veren bir diğer taştır.

# Aşk ve şans taşı olarak da karşılık bulan Yıldız Taşı sayesinde kısmetiniz açılacak ve kısa sürede sizler de aşkı yaşayacaksınız. Tüm bunlar elbette temenni fakat Yıldız Taşını kullanarak mutluluğa adım attığını ifade eden çok sayıda kullanıcı olduğunu da belirtmek gerekiyor.

# Zeka gelişimi ve hayal gücünün güçlendirilmesi adına da bu değerli taş tavsiye ediliyor. Yıldız Taşı, yetişkinlerde hayal gücünü geliştirirken, küçük yaştaki çocuklara ise zeka gelişimi konusunda katkıda bulunuyor.
# Yaratıcılığa katkıda bulunan değerli bir taş olduğunu da belirtmek gerekiyor.

# Güne daha zinde başlamak ve bununla birlikte mutlu uyanmak istiyorsanız eğer gece yatmadan önce bu taşı baş ucunuza koyabilir ve birlikte uykuya dalabilirsiniz.

# Dingin bir ruh haline sahip olmak ve günü daha sıkıntısız bir şekilde tamamlamak adına da yine bu değerli taşa ihtiyacınız olacaktır.

Kaynaklar : Charm Soflight : Aventurine Healing Properties

Bu gönderiyi paylaş

Comments (10)

 • melda cevap

  Simli çok enteresan bir taş. Sanki taşın üzerine gökyüzü resmi yapmışlar gibi duruyor. Yazınızda bu taşın 3 ülkede çıktığını ve çok değerli olduğunu belirtmişsiniz. Fiyatı aşağı yukarı ne kadardır acaba? Bilgi alabilir miyim?

  Aralık 26, 2018 , 8:18 pm
  • duyguluk cevap

   Melda Hanım, Fiyatı ile ilgili mail attım size.

   Aralık 27, 2018 , 10:08 am
 • Zeyd cevap

  Ortalama fiyatı hakkında bende bilgi alabilirmiyim

  Ocak 7, 2019 , 6:19 am
 • Sezer cevap

  Dumanlı kuvars taşın fiyatını
  Yıldız taşının fiyatını öğrenebilirmiyim Teşekkür ederim şimdiden

  Ocak 27, 2019 , 1:44 pm
  • duguluk cevap

   Dumanlı kuvars taşının boyutuna göre değişken bir durum, siz bir takı olarak mı istiyorsunuz, yoksa ham halde mi ?

   Ocak 28, 2019 , 10:15 am
 • Kurşuni cevap

  Medine’den kızkardeşlerime yıldız taşından tesbih almıştım fakat yukarıda yazan özelliklerini bilmiyordum, keşke kendime de alsaydım. :))

  Mayıs 17, 2019 , 6:37 am
  • duguluk cevap

   Merhaba, üzülmeyin sizede bir tane buluruz isterseniz 🙂

   Mayıs 20, 2019 , 1:06 pm
 • Gül cevap

  Bende fiyat almak istiyorum

  Haziran 5, 2019 , 2:53 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: