Yeşim Taşı ve Hiç bilmediğiniz Özellikleri

Yeşim taşı biblo, yeşim taşının faydaları

Yeşim Taşı ve Hiç bilmediğiniz Özellikleri

Yeşim taşı Çin için, Antik Çin zamanından günümüze kadar değerini ve anlamını hiç kaybetmeyen özel bir taştır. Efsaneye göre 7 farklı hayvanın özelliklerini kendisinde toplamış olan büyük Çin Ejderhası Long’un dünyanın her yanına bıraktığı tohumları, zamanla katılaşarak yeşim taşını meydana getirmiştir. Yeşim taşı Çin’de asırlardır şans ve sağlık getirmesi için takı olarak kullanılır. Özellikle Çin imparatorları tarafından vazgeçilmezdir, Günümüzde bile Çinli bir yönetici yada devlet adamı mutlaka yeşim taşından bir aksesuara sahiptir. Bu nedenle Yeşim taşının bir çok isminden biri de İmparator Taşıdır.

Eğer yeşim taşının o güzel yeşil rengi sizi kendisine çekiyorsa, bu yazıdan sonra yeşim taşının faydaları nelerdir öğrenebilir, yeşim taşının özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uzmanlar doğal taşları sertliklerine göre gruplar, Jadet (Jadeite) ve Nefrit (Nephrite) taşlarının sertlikleri bir birinden farklıdır fakat bu iki taşın ortak ismi Yeşim taşıdır, Long’un bazı tohumları diğerlerinden daha güçlü ve farklı sertlikte olabilir sanıyoruz 😊 .

Bu imparator ve imparatoriçelere layık taşı, özellikle kariyerinde yükselmek isteyen, lider olmaya hevesli insanlara öneriyorum. Öz güveniniz yükselecek ve kendinizden daha emin olacaksınız. Yeşim taşı kişiliğinizin gelişmesinde çok faydalı bir taştır. Sizi iş hayatının stresinden uzaklaştırır ve daha pozitif yaklaşımlar göstermenize yardımcı olur, yeşim taşının bir çok adından biride mutluluk taşıdır.

Yeşim taşı güzel rüyalar gösterir, bu görselde rüya gören biri yeşim taşı sayesinde nasıl huzurlu olabilir. Bu resmedilmiş.

Bu taş özellikle uyurken yakınlarınızda bulunursa çok güzel rüyalar görmenizi sağlar, en bilindik özelliklerinden biri uyku sorunu yaşayan insanlara bu konuda yardımcı olmasıdır. Uykuya daha rahat dalarsınız, güzel rüyalar görür ve rahatsız olmazsınız. Geceleri sıkkın ve düşünceli bir ruh hali sebebi ile uyuyamıyorsanız izin verin yeşim taşı size güzel bir ninni söylesin 😴

Böbrek ve safra kesesi rahatsızlıkları için yeşim taşının iyileştirici ve rahatlatıcı etkileri vardır. Mesanenin ve böbreklerin daha rutin ve kontrollü çalışmasına yardımcı olur. Böbrek taşı düşürme evresinde sancıları giderir ve bu acı dolu sürecin sizler için daha rahat geçmesini sağlar. Genel olarak tüm sancıları hafiflettiği için hamilelerin özellikle tercih ettiği bir taştır. Bunu yanında migren soru yada adet sancıları içinde çok etkilidir.

Görselde bir yaşlı ve kırışıklıkları olan birde genç kadın var ve yeşim taşının bu ikisi arasında bir seçenek sunduğunu gösteren bir çalışma var.

Gelelim yeşim taşının, hanımları en etkileyen özelliğine. Yeşim taşı gençlik veren bir taştır. Çin imparatorlarının yeşim taşı sayesinde çok uzun hayatları olduğuna inanılır. Bu taş gözenekleri açar ve siyah noktaları yok eder. Kırışıklıkları giderir ve daha genç bir görünüm verir, üstelik bu sadece görünüm değildir aynı zamanda stresi azalttığı için ve güven tazelediği için gerçek bir ölümsüzlük taşıdır, yaşınızı hiç bir zaman göstermezsiniz.

Bu gizemli yeşil taşın bir başka kullanım alanı ise meditasyondur, avucunuza alıp meditasyon yaptığınızda yeşil rengin vücudunuza yaydığı iyileştirici sinyalleri hemen fark edersiniz, ruhunuzu ısıtan bir yeşil.. 🧘‍♀️

Peki yeşim taşı hangi burçlar için daha uygundur. Her burç insanı yeşim taşından faydalanabilir ama en ekili olduğu burçlar : Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Başak, Terazi, Yay, Kova ve Balıktır. İkili ilişkilerinizde özellikle romantik ilişkilerinizde size cazibe katacaktır.

Yeşim taşı hangi çakralar üzerinde etkidir? Bu taş eski zamanlarda antik Çin’de özellikle toka olarak kullanılırdı. Etkili olduğu iki çakra var bunlar alın ve kalp çakrası.

Yeşim taşının birlikte en ekili olduğu doğal taş incidir. Genelde birlikte kullanılırlar ve bir birlerinin yaydıkları enerjiyi destekleyerek daha güçlü bir hal alırlar.

Yeşim Taşının Faydaları

 • Duygusal ve ruhsal dengesizliği ortada kaldırmak ve daha sakin kalabilmek adına bu özel taşı tercih edebilirsiniz.
 • Uzun süre elde tutulması durumunda avuç içine hoş bir sıcaklık verir ve bedensel rahatlamayı sağlar.
 • Yüksek tansiyon tedavisinde tercih edilmektedir.
 • Huzur ve güven verici bir özelliğe sahiptir. Kaygılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Maneviyatınızı daha sağlam ve daha güçlü hale getirir.
 • Şiddetli baş ağrılarının giderilmesinde de oldukça etkili bir taştır.
 • Odaklanma sorununu ortadan kaldırır ve daha doğru, daha mantıklı kararlar alabilmenize yardımcı olur.
 • Doğum sancılarını azalttığı da bilinen en büyük artılarından bir tanesidir.
 • Vücuttaki toksinlerin arındırılmasında ve kanın temizlenmesinde de pay sahibidir.
 • Kalbinizin üzerinde uzunca bir süre beklettiğinizde olumsuz düşüncelerden olumlu düşüncelere geçiş evresini hızlandırır.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Hasan cevap

  Şimdi bende yeşim taşı bileklik var, 2 gündür takıyorum ama kendiliğinden bazı bölümleri siyahlaşmaya başladı bunun sebebi nedir. Çoğu kişi vücuttaki hastalıkları çektiğini söylüyor, doğrumudur ?

  Ocak 21, 2020 , 1:06 pm
  • duyguluk cevap

   Hasan bey merhaba, yeşim taşı çok güçlü bir taştır. Sadece hastalık değil kötü düşünce, negatif elektrik, stres ve siniri bünyenizden uzak tutar. Renginin değişmesi çok güzel bir şey. Bu size olumlu etkiler bıraktığının bir göstergesi.

   Ocak 21, 2020 , 7:07 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: