Yeşim Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Yeşim taşı biblo, yeşim taşının faydaları

Yeşim Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Doğanın, insanlık ile buluşturduğu mucizelerden bir tanesi olarak gösterilen doğal taşlar, görselliğin yanı sıra şifalı olmaları nedeniyle de birçok insan tarafından tercih ediliyor. Bedensel ve ruhsal dinliğini sağlamak, psikolojik sorunları geride bırakmak, rahatlamak ve olumlu düşünceye yönelmek adına tercih edilebilecek çok sayıda doğal taş mevcut ve Yeşim Taşı da bu taşlar arasında yer almaktadır. Oluşum süreleri, sıradan yapılanmalara nazaran çok daha uzun ve bu özellikleri ile de dikkat çekici bir hal aldıklarını belirtmekte fayda var. Burcunuza ve karakterinize en uygun taşı bulmak için :

Doğal taş testi ile karakterinize en uygun taşı bulun!

En çok ihtiyacınız Olan Doğal Taş Hangisi

Yeşim Taşı, doğada; yeşil, beyaz, kırmızı ve kahve tonlarında karşımıza çıkabiliyor. Hakim rengin yeşil olduğunu ifade etmekte fayda var. Taşlar konusunda bilgi sahibi olan profesyoneller, bu taşın en az ‘’Akik’’ kadar değerli ve özel olduğunu ifade ediyor. Yeşim Taşının anavatanı olarak Çin gösteriliyor ve bir şehir efsanesi de söz konusudur. Çin ejderi tarafından yeryüzüne akıtılan tohumların hayat bulması ile ortaya çıktığı anlatılan bu özel taş, Çin’in yanı sıra birçok dünya ülkesinde de değer görmektedir.

Yeşim taşı, sertliği baz alınarak iki farklı grupta değerlendiriliyor: ‘’Nefrit ve Jadeit’’

Mermere nazaran daha sert bir yapıya sahip ve doğal bir taş cinsi olarak tanımlanan Yeşim Taşı, takı dünyasının da en değerli ürün gruplarından bir tanesidir.

Jadeit Hakkında

Jadeit, ‘’Mutluluk Taşı’’ olarak lanse ediliyor ve yeşilin birçok tonunu bünyesinde barındırdığı gibi tek renk olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bu grubun en değerli taşı ise mavi renge sahip olan Jadeit’tir… Yapısal olarak çok ama çok küçük tanecikleri bünyesinde barındırdığı için işlenmesi zorlu bir işçilik süreci gerektiriyor. Bununla birlikte dayanıklı ve bir hayli sert bir taş olması da yine bu taşın işlenmesini bir hayli zahmetli hale getiriyor.

Nefrit Hakkında

Jadeit ile kıyaslandığında, doğada çok daha sık görülebilen bir taş olduğunu söylemek mümkündür… Çin’de, genellikle heykel yapımında tercih edilen bu taş, yeşilin farklı tonlarını bizimle buluşturuyor. Nefrit, Jadeit’e göre daha yumuşak ve kırılgan bir yapıya sahiptir. İri parçaları bünyesinde barındırmakta ve saydam bir görüntü sunmaktadır. İşçilik sürecinde cilalandığı için sahip olduğu parlak yapı daha belirgin bir hal alır ve göz alıcı bir görüntü elde edilir.
Birçokları tarafından bu taşın ‘’Cennet Taşı’’ olarak lanse edildiğini de belirtmek gerekiyor. Yine bir efsaneye göre bu taşı üzerinde taşıyan kişiler, Cennet Taşı’nın faziletlerinden en iyi şekilde faydalanacaktır deniliyor.

Yeşim Taşının Şifalı Etkileri

Yeşim Taşı, ortaya koyduğu görselliğin yanı sıra sağladığı faydalar ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran özel bir oluşumdur. Dilerseniz bu taşın faydalarına da hep birlikte göz atalım.

#Duygusal ve ruhsal dengesizliği ortada kaldırmak ve daha sakin kalabilmek adına bu özel taşı tercih edebilirsiniz.

#Uzun süre elde tutulması durumunda avuç içine hoş bir sıcaklık verir ve bedensel rahatlamayı sağlar.

#Yüksek tansiyon tedavisinde tercih edilmektedir.

#Huzur ve güven verici bir özelliğe sahiptir. Kaygılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

#Maneviyatınızı daha sağlam ve daha güçlü hale getirir.

#Şiddetli baş ağrılarının giderilmesinde de oldukça etkili bir taştır.

#Odaklanma sorununu ortadan kaldırır ve daha doğru, daha mantıklı kararlar alabilmenize yardımcı olur.

#Doğum sancılarını azalttığı da bilinen en büyük artılarından bir tanesidir.

#Vücuttaki toksinlerin arındırılmasında ve kanın temizlenmesinde de pay sahibidir.

#Kalbinizin üzerinde uzunca bir süre beklettiğinizde olumsuz düşüncelerden olumlu düşüncelere geçiş evresini hızlandırır.

Kaynaklar :

Energymuse : Jade
Jewels Empire : JADEITE
Jewels Empire : NEPHRITE

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: