Yararlı ve Zararlı Doğal Taşlar

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar;

Yararlı ve Zararlı Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca medeniyetler zihinsel, fiziksel ve ruhsal tıkanıklıkların giderilmesine yardımcı olmak için değerli taşlar kullanmıştır. Her kristalin hayatımızın farklı yönlerini iyileştirmek için eşsiz özelliklere ve enerjilere sahip olduğu söylenir. Ancak yararlı ve zararlı doğal taşlar arasında yakın bir bağ bulunabilir.

Yararlı olanları elinizde tutulduğunda, vücuda yerleştirildiğinde, evinizde veya ofisinizde bir yere koyduğunuzda  dünyanızı iyileştirme gücüne bağlar, dengeyi, rahatlamayı, korumayı, yaratıcılığı, mutluluğu ve sevgiyi artırır.

Daha fazla sağlık ve mutluluk için hayatınıza katacak yedi değerli taşı size listeledik.

Siyah Turmalin

Siyah Turmalin EMF’ye (Elektro Manyetik Alan) Karşı Korur

Siyah Turmalin uzun zamandır koruma tılsımıdır. Negatif enerjileri, varlıkları veya yıkıcı güçleri saptıran ve dağıtan psişik kalkan olarak saygı görüyor. Topraklama ve elektriksel nitelikte olan siyah turmalinin, kullanıcısını radyasyon ve hava dalgası kirleticilerinden koruduğu söylenir.

Mücevher parçası olarak takın, cebinize koyun veya koruyucu güçlerden yararlanmak için iş bilgisayarınızın bir yanına yerleştirin.

Kantaşı

Bloodstone ( Kantaşı) Size Enerji Verir

Antik dünyada, kantaşı, kanı arındırmaya ve savaştan önce savaşçılara cesaret vermeye yardımcı olmak için muska olarak takılırdı. Kan vücutta serbestçe aktığında, enerjimizi artırarak ve uyuşukluğun, korkunun ve kendinden kuşku duymanın üstesinden gelmek için ihtiyacımız olan cesareti veren canlılık ve uzun ömürlülüğü yaşatacak.

Kantaşı tak ya da gece boyunca bir bardak suda kalmasına izin ver, gücünü vermek ve arındırıcı güçlerini kullanmak için sabahları bu suyu iç!

Sitrin

Sitrin Zenginliği Ve Yaratıcılığı Büyütü

Sitrin tezahür taşıdır. Genellikle “Tüccar Taşı” olarak adlandırılan bu sarı mücevher, serveti çektiği ve yaratıcılığı uyandırdığı ve rüyaları gerçeğe dönüştürme sürecinin sürdürülmesine yardımcı olduğu söylenir. Tüm sanatçılar, şifacılar, bankacılık, satış ve medyada çalışanlar için ideal bir taştır.

Sitrini veya evinizin veya iş yerinizin zenginlik (Güneydoğu) köşesine veya kasaya yerleştirin. Yararlı ve zararlı doğal taşlar arasında yararlı kısımda bulunan bu taş size servet getirsin.

Gül Kuvarsı

Yararlı ve Zararlı Doğal Taşlar; Rose Quartz ( Gül Kuvarsı )Aşkı Yetiştirir

Gül Kuvarsı, ilişkilerin tılsımıdır. Yumuşak kadınsı şefkat, hassasiyet, beslenme ve konfor enerjisi taşır. Samimi ilişkileri çekmek ve güçlendirmek, duygusal yaraları çözmek ve bizi kendi kalbimizin arzularına yeniden bağlamak olduğu söylenir.

Hayatınıza derin sevgiyi çekmek ve yetiştirmek için takın veya yatağın altına yerleştirin.

Yararlı ve zararlı doğal taşlar içinde yararlı olan bu taş size aşkı getirir.

Mavi Lapis

Mavi Lapis İletişimi Açar

Mısırlı kraliyet tarafından koyu mavi rengiyle ödüllendirilen Lapis Lazuli, insanlar ve ilahi arasındaki yüksek aklı harekete geçirmek ve iletişim hatlarını açmak için güçlü bir doğal taştır. Genellikle “hakikat taşı” olarak adlandırılır sözlü ve yazılı kelimede dürüstlüğü teşvik eder ve her türlü ilişkiye uyum sağlar.

Her türlü derin iletişim için boyna takılmalıdır.

Aytaşı
Aytaşı

Aytaşı Görüş Netliğini Arttırır

İnci beyazı ve gizem dolu Moonstone, yani aytaşı; içsel yolculuğun tılsımıdır – gezginler ve kendini keşfetme yolculuğunda olanlar için koruma muskasıdır. Kullanıcının bilgeliğini, uyanmış psişik yetenekleri getirdiği ve uykusuzluğu iyileştirdiği söylenir.

Rüyalarınızı, vizyonlarınızı geliştirmek ve önünüzdeki yola netlik getirmek için seyahat ederken veya geceleri yastığınızın altına yerleştirmek için Aytaşı’nı yanınızda bulundurun.

Ametist Dengeyi Sağlar

Bazen “doğanın sakinleştiricisi” olarak adlandırılan bu zengin mor kristalin zihin üzerinde sakinleştirici etkisi vardır. Uzun süredir aşırı şişkinliği ve kötü alışkanlıkları engellemek için kullanılan bir taş, her türlü bağımlılığı bırakanlar için mükemmel bir yardımcıdır.

Dengeleyici etkileri kullanmak için Ametist’i göbeğinize veya yatağınızın altına yerleştirin.

Sağlığa Zararlı Taşlar

Doğa bize güzellikler sunmuş. Sağlığa yararlı olan doğal taşlar kadar zararlı olan doğal taşlar da milyonlarca yıl içinde oluşturulmuş. Bunları sizlere göstererek sizi doğal taş dolandırıcılığın karşı uyarıyor ve doğal taşları kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Yararlı ve zararlı doğal taşlar listemizde zararlılar;

Krosidolit

Krosidolit (mavi asbest)

Mavi asbest olarak da bilinen krosidolit, dünyanın en tehlikeli minerali olarak kabul edilir. Bu lifli minerale maruz kalınması, akciğer ve mezotelyal kanser de dahil olmak üzere ölümcül hastalıklara neden olur.

Krosidolit, diğer asbest türleri gibi, tavan döşemeleri, çimento levhaları ve yalıtım levhaları dahil olmak üzere ticari ve endüstriyel ürünler yapmak için kullanıldı. Bununla birlikte, zayıf ısı direnci özellikleri nedeniyle en az istenen şey doğal taş haline gelir ve saltanı sona erer.

Krosidolit asbest madenciliği geçmişte çoğunlukla Batı Avustralya, Bolivya ve Güney Afrika’da meydana geldi, ancak ortaya çıkan ciddi sağlık riskleri nedeniyle üretim durdu.

En kötü olaylardan biri şudur; Batı Avustralya’nın Pilbara bölgesindeki 1943 ve 1966 arasında krokidolit madenciliğinin yapıldığı Wittenoom kasabası, 1.000’den fazla madenci ve sakinleri mezotelyoma ve mineral madenciliğinden kaynaklanan diğer hastalıklardan öldükten sonra bölge yok edildi.

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar
Hidroksiapatit

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar; Hidroksiapatit

Fosfat minerallerinin Apatit gruplarından biri olan ve diş minesi ve kemik mineralinin ana bileşeni olan hidroksiapatit, kalp kapakçıklarında veya tıkanıklıklara neden olan arterlerde tortular oluşturarak sağlığa doğrudan bir tehdit olur.

Apatit çoğunlukla fosfor mineral gübrelerin üretiminde ve ayrıca kimya ve ilaç endüstrilerinde kullanılır. Ticari ölçekte apatit madenciliği, ABD’nin yanı sıra, bütün bir kasaba olan Murmansk Oblast’daki Apatity’den adını aldığı Kuzey Afrika ve Rusya’da gerçekleştirildi.

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar
Eriyonit

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar; Eriyonit

Zeolit ​​adı verilen bir grup silikat mineraline ait doğal olarak oluşan lifli bir mineral olan Erionit maruz kalmak, nadir görülen kanser türü olan mezotelyoma gibi hastalıklara neden olur.

Kanserojenik mineral, ayrışma ve yeraltı suyuyla değiştirilen ve Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bildirilen ölümlere neden olan volkanik külde bulunur. Eriyonit yatakları Arizona, Nevada, Oregon ve Utah dahil olmak üzere en az 12 ABD eyaletinde tanımlanmıştır.

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar
Fenasit

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar; Phenacite ( Fenasit)

Fenasit bulunan toksik element olan berilyum, akciğer kanserine, berylliosis ve kimyasal pnömonit gibi ciddi akciğer enflamatuar hastalıklarına neden olabilir.

Berilyum geleneksel olarak seramiklerde, özel cam türlerinde ve floresan tüplerde temel malzeme olarak kullanıldı, ancak kullanımı şu anda bilgisayar donanımı, telekomünikasyon ekipmanı, X-ışını tüpleri için pencereler, jiroskoplar, füzeler için metaller ve alaşımlar yapmakla sınırlıdır.

Fenasit, hem kristal hem de granit formlarında çıkarılır ve geleneksel olarak değerli taş olarak da kullanılır. Rusya’nın Urals bölgesindeki Yekaterinburg yakınlarındaki madenler büyük kristal formlarında fenasit üretirken, mineral ayrıca Colorado, ABD’nin Pikes Peak bölgesinde, Brezilya’daki Minas Gerais’in yanı sıra Madagaskar, Myanmar, Norveç ve Zimbabve’de de bulunuyor.

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar;
Kuvars

Yararlı Ve Zararlı Doğal Taşlar; Kuvars

Silikoz, akciğer kanseri, böbrek hastalığı ve immünolojik problemler, doğal silikon dioksit formu ve Dünya kıtasındaki ikinci en bol mineral olan Kuvars’ın ince partikül formuna maruz kalmasından kaynaklanır.

Kuvars, silis kumları, kristal, taşlar ve Tripoli dahil olmak üzere farklı şekillerde oluşur ve petrol endüstrisinde hidrolik kırılma ve elektronik ve optik ürünlerin üretiminde ticari uygulamalara sahiptir. Ticari kuvarsın çoğu lascas olarak bilinen tohum kristalinden kültürlenirken, doğal kuvars kristalleri değerli taşlar olarak kullanılır. Yararlı ve zararlı doğal taşlar arasında daha çok yararlı grubundadır ama endüstriyel kuvarsın tozları nefes yolu ile alınırsa sorun ortaya çıkabilir.

Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya, doğal kuvars kristallerinin önde gelen üreticileri iken, Kanada, Brezilya, Almanya, Madagaskar, Çin, Güney Afrika ve Venezuela, kuvarsın önde gelen üreticileri arasındadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: