Uyku İçin Doğal Taşlar

Uyku İçin Doğal Taşlar

Sağlıklı bir yaşam sürebilme konusunda, günlük yaşamımız içerisinde en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden birisi güzel bir uyku uyuyabilmek. Uykularımız ne kadar kaliteli olursa, günlük verimimiz de o kadar yüksek olabiliyor. Bu nedenle kaliteli bir uyku herkesin hakkı. Kaliteli bir uyku ile güne başladığınızda kendinizi çok daha dinç ve enerjik hissedebilirsiniz. Bu noktada uyku için doğal taşlar güzel ve kaliteli uyku uyumanız noktasında size beklediklerinizi verebilir. Doğal taşların rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi sayesinde, uykularınızdan aldığınız verim de artar. Bu enerjiye sahip bir doğal taşı yastığınızın altına koymanız, güzel bir uyku uyuyarak, güne daha dinç ve enerjik başlamanızı sağlayabilir.

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Ametist, insana birçok anlamda huzur ve enerji veren doğal taşlardan birisi. Ametist taşının insan üzerindeki özellikle manevi anlamdaki etkileri bilinir. Ametist taşı astral seyahat gibi eylemler için de işinizi kolaylaştırır. Kâbus ve korkularınızdan sizi uzaklaştırabilen bir taş olan Ametist, gece uykularınızı da düzene sokabilir. Bununla beraber uykularınızdan verim alabilmenizi, dinlenmiş bir şekilde uyanabilmenizi sağlar. Kendinizi güne başlamaya daha da hazır hissedebilirsiniz. Böylece gün içerisinde daha zinde olabilir ve aldığınız kararları daha sağlıklı bir zihinle verebilirsiniz. Uykularınız hafifse yanınıza büyük bir Ametist parçası koymayın. Enerjisi size böyle bir durumda ağır gelebilir. Böyle bir durumda odanızın içerisinde tutmanız da yeterli olur.

Lepidolit Taşı

Uyku İçin Doğal Taşlar; Lepidolit Taşı

Uyku sorunlarınıza çözüm olacak en değerli doğal taşlardan birisi olan Lepidolit, huzurlu bir uyku uyumanızda en büyük yardımcılarınız arasında. Uyumanıza engel olan ve zihninizi bulandıran konulardan uzaklaşmanıza yardım eder. Endişe ve korku duyguları içerisinde kendinizi sağlıklı bir uykudan mahrum bırakıyorsanız, Lepidolit enerjisiyle sizi bu duygulardan arındırır. Uykunuza huzur verir.

Uyku kalitenizi yükseltme konusunda doğal taşlardan yardım almak isterseniz, Lepidolit en iyi seçeneklerinizden birini oluşturur. Uykuya dalmakta da sorun çekmezseniz, kafanızı yastığınıza koyduktan sonra, düşüncelerde boğulmadan uyumaya başlayabilirsiniz. Üçüncü gözünüzün açılmasını da sağlayabilen bir taş olan Lepidolit, sezgilerinizi güçlendirir. Yastığınızın altına koymadan önce birkaç dakika elinizde tutup yastığın altına koyun. Bu durum rahatlamanızı kolaylaştırabilir.

Angelite Taşı

Angelite Taşı

Uykularımızın bir türlü düzene girmemesinde ve uykuya dalma problemlerinde kendisini gösteren ilk şeylerden birisi endişelerimiz oluyor. Kafamızı kurcalayan çok fazla şey olması, uykularımızın kalitesini de düşürebiliyor. Angelite, endişelerinizden uzaklaşmanız konusunda size enerji veren bir taş. Kendinizi bu taşla daha hafif hissedebilirsiniz. Huzursuz uykularınızın ve geceleriniz Angelite taşı enerjisi ile sonlanabilir. Bununla beraber Angelite rüyalarınızı da etkileyen bir taş olarak biliniyor. Rüya görürken size mesaj bile verebilecek olan Angelite taşı ile uyandığınız zaman yeni fikirler ve çözümler geliştirebilirsiniz.

Siyah Turmalin Taşı

Uyku İçin Doğal Taşlar; Siyah Turmalin Taşı

Uykuya dalmak istediğimizde, genellikle tüm sorunlarımız o anı bekliyormuş gibi zihnimize üşüşebiliyor. Bu nedenle bu düşünceler içerisinde boğulup, uykuya dalma konusunda sorun yaşayabiliyoruz. Bazen çok basit bir şekilde günün stresi bile uykuya dalmamız konusunda bizi olumsuz etkileyebiliyor.

Siyah Turmalin tüm bu olumsuz enerjileri kafanızdan ve gecenizden kovabilecek bir enerji açığa çıkarabilir. Olumsuz düşünceler, Siyah Turmalin taşının olduğu yerde etkisiz hale gelir ve zihninizde hüküm süremez. Siz de böylece rahat bir uykuya dalabilmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Siyah Turmalin, vücudunuzda sakinlik ve derin rahatlama hissinin de kendisini göstermesini sağlar.

Selenit Taşı

Selenit Taşı

Zihnimizin sakin olması, her zaman daha sağlıklı düşünebilmemizi ve bunun yanında daha rahat uyuyabilmemizi sağlar. Zihin sakinliği gece uykularının yanında günlük hayatınız için de önemlidir. Çünkü günlük hayatımızda zaman zaman karar vermek zorunda kalabiliriz, böyle bir durumda sağlıklı kararlar alabilmek ve kendimiz için doğru adımlar atmak isteriz. Selenit, hem geceleri size rahat bir uyku vererek hem de zihni sakinleştiren etkisiyle kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Siz de her anlamda hayatınızda da uykularınızda da daha verimli olabileceksiniz. Meditasyonlar için de en uygun taşlardan birisidir. Çünkü odak noktanızı bir yöne yoğunlaştırabilmenize yardım eder. Selenit taşını yatak odanızda ya da yastığınızın altında tutabilirsiniz.

Hematit Taşı

Uyku İçin Doğal Taşlar; Hematit Taşı

Çözemediğiniz problemleriniz geceleri kafanızı çok fazla meşgul ediyor ve uykularınızın vaktini geciktiriyorsa, Hematit taşı tüm bu hislerden sizi kurtarabilecek bir enerjiye sahip. Hematit taşı, çözemediğiniz durumların çözümlerini görebilmeniz konusunda etkili bir enerjiye sahip. Kendinizi kördüğümün içerisinde bulduğunuz zamanlarda, düğümü çözmeniz ve sorunun kaynağına inmeniz Hematit ile kolaylaşır. Bedeninize aşıladığı sakinlik duygusuyla birlikte, kendinizi de bedeninizi de daha dinç hissedersiniz. Uykunuzun kalitesini arttırarak gününüzü daha verimli geçirebilirsiniz. İyileştirici ve derin bir uyku için Hematit yastığınızın altında olmalı. Hematit’i yastığın altına koymadan önce avuç içlerinizde tutun ve gözlerinizi kapatıp kendinizi güzel bir uyku çekerken hayal edin.

Uyku İçin Doğal Taşlar
Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı

Uyku kalitesi düşük olanların bu soruna bulabilecekleri en iyi doğal taşlardan birisi Dumanlı Kuvars taşı. Yine güçlü enerjili bir taş olan Dumanlı Kuvars, negatif enerjilerin sizi etkisi altına almasına izin vermez. Bu enerjilerden gün içerisinde de etkilenmeden evinize gelebilir, gece uykunuzu rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Duygusal anlamda yaşadığınız tıkanıklıklar ve bunların üzerinizde yarattığı kötü enerjiler, Dumanlı Kuvars ile çözüme ilerler. Kafanızdaki sorunların yerini olumlu düşüncelere bırakmasını sağlayan Dumanlı Kuvars, kolye olarak da kullanılabilen bir taş olarak üstte de taşınabilir. Böylece her an negatif enerjilerden korunabilirsiniz.

Uyku İçin Doğal Taşlar
Aytaşı

Uyku İçin Doğal Taşlar; Aytaşı

Aytaşı, üzerinde ayın enerjisini ve ay sezgisini barındıran değişik enerjili bir taş. Aynı zamanda yüzyıllardır uyku taşı olarak da bilinir. Bu nedenle uyku için doğal taşlar söz konusu olduğunda Aytaşı kendisini mutlaka gösterir. Aytaşının kadınsı bir enerjisi olduğu düşünülür. Duyguları yatıştıran, insanı sakinleştiren ve huzurlu hissettiren bir taştır. Tüm bu etkilerin ışığında daha huzurlu bir şekilde uyuyabilmenize de yardımcı olmuş olur. Aytaşı dolunayda kullanıldığında enerjisi çok daha yüksek bir şekilde ortaya çıkar. Aynı zamanda rüyalarınızı da daha net görmenizi sağlar.

Uyku İçin Doğal Taşlar
Howlit Taşı

Howlit Taşı

İyi bir uyku düzeni sağlayan ve insana rahatlık ve huzur hissi veren doğal taşlardan birisi de Howlit taşıdır. Howlit taşı, düzenli ve huzurlu uyku ile etkileşim halinde gibidir ve uykularınız üzerinde direkt olarak etkisi vardır. İçinizde herhangi bir konuya karşı hissettiğiniz bir öfke varsa, Howlit taşı içinizdeki bu öfkeyi emer ve sizi bu duygudan kurtarır. Howlit taşıyla uyuduğunuz zaman, sabahları kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz. Çünkü huzurlu bir şekilde uyumanızı sağlar. Zihninizi açan etkisiyle düşüncelerinizi mantıklı bir şekilde şekillendirebilmenize yarar sağlar. Geceleri Howlit taşını yastığınızın altına koymanız, sizi kötü rüyalardan da korur. Howlit taşını gün içerisinde kendinizi rahat hissetmek istediğinizde de kullanabilirsiniz. Bunun için taşı cebinizde taşımanız bile size yardımcı olabilir.

Uyku İçin Doğal Taşlar
Aquamarine Taşı

Aquamarine Taşı

Her anlamda olumlu enerjiler salgılayan taşlardan biri olarak Aquamarine, uykunuzun kalitesini de arttırabilen bir taş. Sizi sakinleştiren ve duygularınızı yatıştıran bir taş olan Aquamarine, geceleri kafanızı meşgul eden, sizi endişe ve öfke duygularına iten duygularınızdan kurtulmanızı sağlar. Aquamarine taşını baş ucunuzda bulundurarak, uyku kalitenizi arttırabilirsiniz. Gün içerisinde yanınızda da taşıyabilir, zihninizi açmasına ve görüş yeteneğinizi arttırmasına izin verebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: