Unakit Taşının İyileştirici Gücü ve Burçlara Etkisi

Unakit taşının faydaları

Unakit Taşının İyileştirici Gücü ve Burçlara Etkisi

Unakit taşı granite benzer bir yapıda ve kaya halindedir. Kuzey Carolina Unakas dağlarında keşfedilmiştir. Adını buradan almaktadır. Bu bölge dışında Avusturalya, Avusturya, Brezilya, Finlandiya, Fransa, Japonya, Myanmar ve Rusya gibi birçok ülkede bulunmaktadır. Kayaç yapıdaki taşın yapısını Pembe Felspar, Yeşil Epidot ve Kuvars mineralleri oluşturur.

Unakit Taşının Efsanevi İyileştirme Etkileri 2018

Unakit çoğunluğu yeşil ve üzerinde pembe, kiremit kırmızısı renginde desenleri olan bir taştır. Yüzeyi mat ve opaktır. Taşın keşfi yakın zamanlı olsa da hoş görünümü sayesinde fazlaca tercih edilmektedir.  Kolye, küpe, bileklik gibi takılarda, ev eşyası ve tespih olarak kullanılabilmektedir.

Sertlik derecesi 6-7 civarlarında olmasına karşın kolayca kırılabilir. Kırılganlığı nedeniyle en uygun kesim kabaşon kesimdir. Özgül ağırlığı 2,8 – 3,2’ dir. Etkili olduğu çakralar sinir ağı ve kalptir. Kimyasal formülü SiO2Ca2(Fe,Al)Al2 ‘dir. İçerisinde eser miktarda Magnezyum ve mangan mineralleri bulunmaktadır.

Taşın görünüm Ruby Zoisite benzemesi sebebiyle karıştırılmaktadır. Unakitin üzerindeki renk pembeye Ruby Zoisitin üzerindeki renk ise mora çalmaktadır. Zihinsel, fiziksel ve duygusal denge ve ruhsal uyumun taşıdır. Krisopraz gibi terazi ve akrep burçlarına hitap eder ve bu iki burca olumlu etki eder.

Unakit Taşı Faydaları

Hamilelik döneminde kullanılması bu sürecin rahat geçmesini, düşük riskinin azalmasını, anne ve bebeğin bazı hastalıklardan korunmasını sağlar. Doğumun kolay gerçekleşmesine yardımcı olur.

Hamile kalmak isteyenlere faydalıdır. Üreme sistemine fayda sağladığı için erkeklere de önerilmektedir.

Görme gücünü arttırarak göz rahatsızlıklarına iyi gelir.

Tümör gibi kötü oluşumların gelişimini engeller.

Bilgisayar, televizyon vb. aletlerden yayıla elektro manyetik radyasyon etkisini hafifletir, zararlarından insan vücudunu korur.

Topraklanma taşıdır, toppraklanmayı sağlar. Vücuttaki elektriği toprağa iletir, toprağın olumlu enerjisini bedene aktarır. Bu etkilerle aşırı duyguları yatıştırarak sakinlik verir.

Kaynak : https://www.energymuse.com/unakite-meaning

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Yunus cevap

  Sitenizi çok beğendim. Yalnız aklıma takılan bir şey var. Taşların iyileştirici, şans, bereket vs. özellikleri yazıyor. Gerçekten doğru mudur bunlar? Yoksa taşlarla ilgili bir rivayet mi? Bunu çok merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

  Aralık 29, 2018 , 10:36 am
  • duyguluk cevap

   Eski zamanlarda doğal taşlar pek çok tedavide kullanılırdı. Bunları resmi kaynaklardan da doğrulayabilirsiniz.

   Aralık 29, 2018 , 1:26 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: