Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar

Spor yapanlar için gerekli doğal taşlar spor yaptıkları zaman verdikleri enerjilerin vasıtasıyla sağlığı daha faydalı konuma getirilmesini gerçekleştirirler. Kan akışını dengede tutar, nefes alma ve verme faaliyetlerini düzene sokarak sporun olumlu etkilerinden daha fazla faydalanabilmeyi oluşturur. Spor sağlıklı insanın hayatında var olan bir aktivitedir. Bu aktivitenin olumlu etkileri uzun yaşamı sağlaması gibi doğal taşların varlığı sayesinde daha da artırabilmek mümkündür. Taşların ve kristallerin tarih boyunca insanları cezbetmesinin tek nedeni o muhteşem renkleri ve yaydıkları parlak ışıklar olmamıştır. Yaydıkları enerjiden kaynaklı olarak bu doğal taşlar sıklıkla kullanım görülmüştür. Ruhsal ve bedensel sorunları çözümünde etkilidir.

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar
Akuamarin Taşı

Okyanus Güçlü Akuamarin Doğal Taşının Sporda Ferahlatması

Güzel okyanusun doğal yatıştırıcı ruhunu harmanlayan Akuamarin suyun enerjisini insan bedenine aktaran taşlardan birisidir. Özellikle su sporları yapan insanların bu taş sayesinde daha fazla enerjisinin arttığı görülür. Spor yapanlar için gerekli doğal taşlar arasında anılmasının bir sebebi de bu durumdur. Dünya’nın eski ve hayat veren sularının canlı şifa gücünü içinde taşıması sayesinde bireyin içerisinde de olağanüstü bir gücün varlığını ortaya çıkartır. Taşların kalbi yöneten enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olunmasını gerçekleştirerek enerjinin iletilmesi meydana getirilir. Yüzünüze soğuk su bir çarpma etkisi bırakarak spor yaptığınız anlarda serin ve ferahlatıcı enerjisini insan vücuduna aktarmaya çalışır. Yaptığı bu etkilerle ruhu yeniden güçlendirmeye yardımcı olur.

Akik Taşı

Volkanın Gücünü Sporda Hissettiren Akik Taşının Etkisi

Eski dönem şairleri ateş akik taşını sevgilinin dudaklarına benzettiği akik taşı çok güçlü kabul edilen doğal taşlardan birisidir. Bazı burçlar ve karakteristik özellikler bu taştan daha fazla yararlandığı ortaya çıkmıştır. Volkanik bölgelerden çıkartılan doğal taş ayrıca ölümsüz taş ve yemen taşı olarak da bilinir. Ortamdaki negatif enerjiyi temizlediği ve stresi azalttığı için spor yaparken daha fazla olumlu özellikleri yaşatmaya vesile olan bir taştır. Bu sebepledir ki spor yapanlar için gerekli doğal taşlar arasında anılmaya da sebep olur. Topraklanmayı sağlayan doğal taş beden üzerindeki negatifliği atmaya yarar. Dikkati toplamaya yardım ettiği için sporunuzda yaptığınız düzenli hareketlerde konsantrasyonunuz artarak faaliyet gösterir.

Ametist Taşı

Morun Gücü Olan Ametist Taşının Sporda Yararı

Leylak, lavanta, erguvan gibi mor ve morun tonlarına sahip renkleri içerisine barındıran ametist taşı yüzyıllardır farklı alanlarda olumlu özellikleri bilinen doğal taşlardan birisidir. Ancak kanı temizleme özelliği sayesinde spor yaparken kullanıldığında sporun olumlu etkilerini kat kat fazladan yaşayabilmeye sebep olur. Kan dolaşımı sağlığını koruyarak düzene kavuşması gerçekleşmiş olur. Spor yaparken bu yüzdendir ki etkili taşlar arasında anılır. Kandaki oksijen seviyesini arttırması ise en basit koşu işleminde bile daha fazla enerji yakılmasını sağlayabilir. Spor yapıldığı zaman kalp hastalıkları yaşanmasının önüne geçer.

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar
Anjelit Taşı

Huzur Taşı Anjelit Taşının Sporda Oluşan Etkileri

Genellikle medyumların tercih ettiği anjelit taşı mavi renkli bir doğal taştır. Huzurun sağlanmasında çok büyük bir etkiye sahip olduğu için spor yapılan ortamda derin bir huzurun oluşmasını sağlar. Özellikle meditasyon sağlayan yoga gibi sporlar oluşturulurken bu taşın sakinlik ve huzur veren enerjisinden faydalanır. Ortamdaki olumsuz enerjileri yok ederek sporun daha rahat gerçekleşmesine vesile olur. Ayrıca bu anjelit taşı kemik ve kaslarla ilgili rahatsızlıklarda ve eklem ağrılarında destekleyici özelliği barındırmasından kaynaklı olarak daha rahat sporun yapılmasına katkı sunar. Spor yapanlar için gerekli doğal taşlar arasında sunulmasının sebeplerinden birisi ise budur.

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal TaşlarGöz Alıcı Ay Taşının Spor Üzerinde Etkisi

Doğada yavruağzı, kahverengi, yeşil, sarı, pembe ve gri renklerde bulunan ay taşının farklı alanlarda yararları mevcuttur. Ayın evre döngülerinin olumsuz etkilerine karşı dengede tutulmasını oluşturarak yararlarının hissedilmesi ortaya çıkar. Şifa verici özelliği sayesinde iç organlarının daha düzenli çalışmasına vesile olur. Bu sebepledir ki ay taşı spor yaparken gerekli olur. Organ sağlığı oluştuğu zaman içerisinde de spor daha sağlıklı şekilde yapılmış olunur. Spor yapanlar için gerekli doğal taşlar listesinde olmasının bir sebebi budur. Günlük ritmi dengede tutar ve hücrelerin yenilenmesi sağlanır. Bağışıklık sistemi ise süreç içerisinde giderek güçlenmesi gözlemlenir.

Çeroit Taşı

Çeroit Taşının Spor Üzerindeki İnanılmaz Etkisi

Mor rengin tonlarından oluşan güçlü bir taş olarak bilinen doğal taş Çeroit taşı güç, başarı ve enerji taşı olarak nitelendirilir. İnsan aurasını temizleyerek bedende, beyinde ve kalpteki kötü düşünceleri temizler ve ardından pozitif enerjinin yüklenmesini oluşturur. Özellikle meditasyon yaparken ve spor yaparken vücutta taşınması gereken taşlar arasında yer alır. Çünkü vücuda ve zihne ekstra bir enerji yollanmasını sağlar. Kişinin kendi gücünün artışını sağlamasıyla sporda ekstra daha fazla fayda sağlanmasını yaşatır. Kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde ve iyileşme süresinde etkili olması spordan kalp ve damar hastalıkların önlenmesinde etkili olarak kendinden söz ettirmesine yol açar. Karmaşık ve zor sorunları çözmede zihin açıklığı vermesi sporun kurallarını karmaşık hale getirmeden anlaşılmasına vesile olur.

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal TaşlarSpor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar; Güneş Taşının Verdiği Enerji ile Yapılan Spor

Eski medeniyetlerden beri bilinen bir taş olan güneş taşı insana neşe, canlılık ve özgürlük duygularını aşılar. Şans getirildiğine inanılan bu doğal taş enerjisini güneşten alarak iyilik ve güzel enerjisi yaydığına inanılır. Kişiye liderlik yetisi verir ve motivasyonu artırması sayesinde kişinin spor yaparak daha fazla gelişmesi gözlemlenir. Spor yapanlar için gerekli doğal taşlar arasında anılan bu güneş taşı aurayı temizler daha pozitif daha enerjik ve canlı olmayı sağlatır. Yorgun ve bitkin olma durumunu insan üzerinde olabildiğince engellemeye çalışır ki bu durum sporun daha fazla enerji dolarak yapılmasını katkı sunar.

Kaplan Gözü Taşı

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar; Cesaretin Taşı Kaplan Gözü Taşının Spora Sağladığı Yararlar

Cesaret ve bağımsızlığın en önemli simgelerinden biri olarak kabul edilen kaplan gözü doğal taşı eski medeniyetlerden beri kullanım görülür. Doğu mitolojisinde önemli bir yere sahip olarak bilinen bu doğal taş ise Güney Afrika, Hindistan, Avustralya ve Burma’da çıkarıldığı bilinir. Pozitif enerji vermesi sayesinde spor yapanların enerjilerinin yükselmesine katkısını sunar. Bu sebepledir ki spor yaparken ekstra olarak daha fazla yararlanmanın önünü açar. Olumsuz enerjinin bu hava üzerinden giderilmesi başarılı bir sporun sonuçlarının yaşanmasına vesile olur. İlişkiler üzerinde bağımsız kalmayı sağlayan bu doğal taş gerginliklerin de azalmasında görev alır.

Turkuaz Taşı

Spor Yapanlar İçin Gerekli Doğal Taşlar; Köklü Olan Turkuaz Doğal Taşının Spora Yararı

Antik Mısır medeniyetinden beri kullanılan turkuaz doğal taşı köklü bir geçmişe sahiptir. Ayrıca Firuze ismiyle de anılan bu doğal taş mavi ve yeşil tonlarının arasında çekici bir renge sahiptir. Farklı alanlarda gösterdiği olumlu faydalarını spor yapma enerjisinde gösteren bu eşsiz güzelliğe sahip olan taş spor yapanlar için gerekli doğal taşlar arasında anılmaya sevk eder. Ruhsal dengeyi sağlamasının sonucunda moral ve motivasyonda bir artış meydana gelir. Bu etkenin sebebiyle daha fazla spor yapılma isteği ortaya çıkar. Enerji yükseltmesi sayesinde sporun olumlu yararları daha fazla yaşanabilir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırması da spor esnasında olacak sağlık engellerinin önüne geçer.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: