Sodalit Taşının Faydaları ve İyileştirici Etkileri Hakkında Detaylı Makale!

Sodalit Taşının Faydaları ve İyileştirici Etkileri Hakkında Detaylı Makale!

Sodalit Taşının Faydaları ve İyileştirici Etkileri Hakkında Detaylı Makale!

Tuz taşı adıyla da bilinir. İçinde soda ve kalsiyum minerali bulunmaktadır. Yunanca da Sodalithos olarak geçer. Uyumlu olduğu çakra; boğaz ve alındır.
Taşın sertliği 5,5 – 6 arası bir değere sahiptir. Özgül ağırlığı ise 2,1 – 2,3 ‘tür.

Rengi Koyu mavi olup, içerisinde gri ve beyaz ince damar şeklinde desenler mevcuttur. Rengi sebebiyle Lapis Lazuli tasına benzetilmektedir.
Orta çağdan beri bilinmekte ve kullanılmakta olan taşın o dönemde sanatçılar için ilham verici etkisi olduğu düşünülmüştür.

Sodalit Taşı Faydaları

Sodalit ruha iyi gelmekte ve ruhu zenginleştirmektedir. Kişinin iç enerjisini yükseltir. Ruh dinginliği sağlar, heyecanları dengeler. Şüphe duygusunu ortadan kaldırır. İç huzur sağlar ve insanın kendisiyle barışık olmasına yardımcı olur. Korku, endişe ve güvensizlik duygularını yok eder. Ani öfkelenme ve ani duygusal çıkışları Necef taşı gibi azaltır.

İletişim yeteneğini kuvvetlendirir. Düşünceleri rahatça ifade etmeyi sağlar. Bu durum özgüven üzerinde de olumlu etkiler yaratır. İş görüşmesi ya da önemli toplantılarda yanınıza alarak bu etkilerden faydalanabilirsiniz.

Sodalit Taşının faydaları nelerdir

Ayrıca kronik sinüzit, çeşitli alerji hastalıkları ve tiroit hastalıklarında fayda sağlar. Bunun için boyun bölgesinde yarım saat temas halinde olmalıdır. Her gün düzenli bir şekilde uygulanabilir.

Kalp hastalıklarında da şifalıdır. Kalp ritmini dengeler ve düzenler. Stent takılmış hastalara önerilmemektedir.

İnsan vücuduna faydalı çinko, mangan kalsiyum gibi mineraller içermektedir. Sodalit taşı tiroit bezini etkileyerek hormon üretimini dengeler, lenf bezlerine etkisiyle de bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Pankreasın çalışmasını destekler ve insülin salgılanmasını sağlar. Özellikle diyabetiklere (şeker hastası) her sabah aç karnına sodalit suyu içmeleri tavsiye edilir.

Yüksek tansiyon hastalarına da faydalıdır. Yüksek tansiyonu dengeler, kalbi korur.

Zihin açıklığı ve zindelik sağlar.

Para enerjisini yükseltir. Eski dönemlerde de sodalit kristalinin bolluk ve bereket getirdiğine inanılırdı. Mali zorluklar yaşayanlar taşın enerjisinden faydalanabilir.

Çok katı kuralları olan kişiler için bu taş uygun değildir. Çünkü hürriyet ve gerçeklik gibi duyguları destekler.

Kişinin içsel yolculuğa çıkarır. Korku ve arzuların fark edilmesini sağlayarak kişisel motivasyonu arttırır. Hatta düzenli kullanılması paranormal yetenekleri güçlendirerek telepati, duru-işiti ve duru-görü gibi yetilerin kazanılmasını destekler. Kişi insanların ve eşyaların enerjilerini yorumlayabilir.

Astroloslar, Numerologlar ve Ching kullanıcıları bu taşı sıkça kullanmaktadır. Kişilerin arşe tiplerinin yorumlanması, derin anlamlar çıkarılmasında oldukça etkilidir.

Kaynak : https://www.energymuse.com/sodalite-meaning

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • fadıl cevap

    Sodalit taşının yararlı bir çok etkisini daha öncede okumuştum. Özellikle kalp ve tansiyon hastalarına öneriliyormuş. Ayrıca Sodalit taşının bir diğer özelliği ise ülkemizde de sıkça çıkartılıyor olmasıdır. Güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş.

    Aralık 29, 2018 , 10:25 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: