Smitsonit Taşı Sayesinde Bilin Altınızla İletişime Geçin.

Smitsonit Taşı Sayesinde Bilin Altınızla İletişime Geçin.

Smitsonit Taşı Sayesinde Bilin Altınızla İletişime Geçin.

Doğada farklı renklerde bulunan Smitsonit taşı genellikle yeşil, mavi, mor, pembe, sarı, kahverengi ve lavanta renklerinde pek çok ülkede çıkarılmaktadır. ABD, Meksika, Namibya, İtalya, Avusturya ve Yunanistan Smitsonit’in en çok çıkarıldığı ülkelerdir.

Smitsonit taşının çıkarıldığı alanlarda Kalsit ve Galenit mineralleri de bulunduğundan bu mineraller de aynı alanlardan çıkarılmaktadır.

Smitsonit Taşının Özellikleri

Smitsonit taşı sert olsa da kolay şekillenmektedir ve kırılganlık özelliği de bulunmaktadır. Şeffaf ve göze çarpan çok güzel renklere sahip bir taştır. Adını James Smithson’dan yani bu taşı bulan kişiden almıştır. Bu taş, olumlu düşünceye sevk eden ve huzur veren yapısıyla bilinmektedir.

Smitsonit Taşının Faydaları

 • Her yaş grubunda görülen ve son yılların en fazla yaygınlaşan rahatsızlığı stres ve gerginlik durumuna şifa olan bir taştır.
 • Sinüslerin iyileşmesinde yardımcı olur.
 • Özellikle kış günlerinde bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olunmasını sağlar.
 • Liderlik taşı olarak da bilinen Smitsonit, başarıya destek olur, güç ve cesaret verir.
 • Smitsonit taşı erkekler için daha anlamlıdır. Çünkü erkeklerin cinsel rahatsızlıklarında çözüm süreci içinde destek olur ve iyileşmeyi hızlandırır.
 • Alkol bağımlısı olmak gibi farklı bağımlılıklardan arınma konusunda olumlu etki veren Smitsonit taşı iyileşmeye destek verir.
 • Kadın – erkek, genç – yaşlı her kesimi yakından ilgilendiren bir diğer faydası, sezgileri kuvvetlendirmesi ve özellikle de gördükten sonra hep unutulan rüyaların rahatlıkla hatırlanmasına neden olan güçlü bir taş olmasıdır. Başucunda ya da yastık altında bulundurulan Smitsonit taşı, rüya gören kişinin tüm detayları ile rüyasını hatırlamasına sebep olmaktadır. Rüyalar asırlardır çözümlenememiş gizemli görsellerdir. Ancak bilinç altındaki gizemli mesajlar verdiği de düşünülmektedir. Bu nedenlerle rüyaların mesajlarını verimli alabilmek için Smitsonit taşını denemekte yarar vardır. Sürekli Kötü rüyalar görüyorsanız size Akik taşı takmanızı tavsiye ediyoruz.

Smitsonit Taşının Temizliği

Smitsonit taşının temizliği de diğer taşlarda olduğu gibi belli aralıklarda akar suyun altında birkaç dakika tutularak yapılmalıdır. Genelde musluk suyu ile yapılsa da deniz ya da dere suyu gibi doğal sularda yıkamak, topladığı olumsuz enerjilerin atılmasında daha da etkili olmaktadır. Yıkanan taş daha güçlü olur ve topladığı enerji gücünü artırarak o enerjiyi size geçirir.

Smitsonit Taşına Neden Sahip Olunmalıdır?

Öncelikle bu taşın Başak ve Yay burçlarına iyi geldiği ve kullanılması durumunda çok yönlü yararlarının görüleceği bilinse de, Smitsonit taşı her burçtan kişiyi yüksek enerjisi ile etkisine alabilecek kapasitede değerli bir taştır. Smitsonit taşı dışında başka bir taş kullanan kişilerin, kullandıkları taşla uyuşup uyuşmadığını anlayabilmek için Smitsonit taşı ile birlikte de kısa süreli kullanıp etkileşimini deneyerek birlikte kullanıp kullanmamaya karar vermeleri gerekir. Farklı taşların aynı anda kullanılması çoğu zaman güçlenerek daha olumlu etkilerle birbirlerini desteklerken, nadiren de olsa kimi zaman tam aksi olumsuz etki de yapabilmektedir. Bu durum taşı kullanacak kişilerin tamamen tercihine bağlı bir durumdur.

Rüyalarını hatırlamak isteyen herkes bu taşı kullanmalıdır, bunun için sadece Başak ya da Yay burcu olmak gerekmemektedir.

Olumsuz enerjiyi içinde biriktiren, kirlenen taşların yıkanması ve gün ışığında bekletilmesi gerekmektedir. Böylece taşlar arınmış olur. Arınan taşların işlevi artar ve daha etkili bir biçimde yine olumsuz enerjileri çekerek kendi içinde biriktirmeye devam ederler.

Herkesin özel taşı olmalı ve içinde bulunduğu duruma uygun taşını tespit ederek o taşı ya da taşları kullanmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Semiramis cevap

  Ne kadar çok taş çeşidi varmış. Sizin sayenizde hepsini öğreniyoruz. Yoksa benim bildiğim tek taş, çakıl taşıydı. Smitsonit taşını da aşırı beğendim. Sanki içinde inci varmış gibi gözüküyor. Yoksa benzer bir şey mi?

  Aralık 30, 2018 , 2:59 am
  • duyguluk cevap

   İçerisinde inci yok sadece doğal görünümü bu 🙂

   Aralık 30, 2018 , 3:26 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: