Sitrin Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Sitrin taşının faydaları

Sitrin Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Kuvars ailesinin en önemli taşları arasında yer alan Sitrin, birçok değerli taş gibi insan vücuduna fayda sağlayan özel bir taştır… Sertlik derecesine bakıldığında 7 olduğunu görebiliyoruz ve bu gerçekten yüksek bir değerliktir. Sahip olduğu hakim rengi silisyum dioksitin bileşimine dahil olan demir minerallerinden aldığını da belirtmek gerekiyor. bilinen diğer adı ile ‘’Citron’’ olarak karşımıza çıkan bu değerli taş, içerisinde donmuş su barındırıyor ve bu da taşı daha ilgi çekici hale getiriyor.

Kırıldığında ise yeniden suya dönüşüyor olması bu taşı çok daha ilgi çekici ve özel hale getiriyor. Kaya boşluklarında yoğun olarak bulunan taş, aynı zamanda hidrotermal faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanlarda da yoğun olarak yer almaktadır.

Birçokları tarafından bu taşın ‘’Başarı Taşı’’ olarak lanse edildiğini de belirtmek gerekiyor… Sarı renk, hakim renk olarak biliniyor ancak doğada bulunan örneklerine göz atıldığı takdirde açık kahverengi taşların da yoğun olarak bulunduğu ortaya çıkıyor. Uyumlu unsuru ateştir ve yarı saydam bir görüntüye sahip olduğunu söylemek mümkündür. Karışıma uygun olan bir taş modeli ancak işçilik konusunda çok zahmetli bir sürece sahip olduğu aşikar. Diğer doğal taşlara bakıldığında sertliğinin gerçekten çok fazla olduğunu görebiliyoruz ve bu da işçiliği daha sıkıntılı hale getiriyor. Kırılgan bir yapıya sahip değildir ve oldukça güçlü bir taş olduğunu da söyleyebiliyoruz.

Sitrin Taşının Çıkartıldığı Ülkeler

Sitrin Taşı, birçok kaynakta ‘’Sitrin Topazı’’ olarak da karşımıza çıkıyor… İspanyol Topazı olarak da bilinen bu değerli taş, Amerika Birleşik Devletlerinde yoğun bir şekilde yer almaktadır. Bu ülkeyi ise İspanya takip ediyor ve hali hazırda Britanya ve Madagaskar da listede yer alan ülkelerden bazılarıdır. Profesyonel bir işçilik süreci sonrası mücevherat sektöründe önemli bir yere sahip olan taş, aynı zamanda değerli süs eşyalarında da yerini almaya devam ediyor. Fiyatının yüksek olması birçok değerli taş gibi Sitrin Taşının sahtelerini de piyasaya sunmaya devam ediyor. Dilerseniz bu taşın insan sağlığına sunduğu faydaları da ekleyerek yazımıza son verelim.

Sitrin Taşının Faydaları

Sitrin taşının iyileştirici etkileri nelerdir

# Tarihe bakıldığında yağmur duası için kuvars ile birlikte kullanıldığı görülüyor. Bu çok güçlü bir inanç ancak günümüzde bu tür inanışlara yer verilmediğini söylemek mümkündür.

# Duygularına hakim olamayan ve aşırı duygusallık nedeniyle mantıklı kararlar alamayan kişilerin en büyük yardımcısıdır. Daha doğru ve daha disiplinli düşünceye sevk eden özel bir taş olduğunu söylemek mümkündür.

# Tıpkı Oniks taşı gibi kişinin sahip olduğu bağımlılıklardan kurtulması için de bu taştan yardım alabileceği ifade ediliyor.

# Negatif enerjiden uzaklaşmak ve pozitif düşünceye yoğunlaşmak adına da yine bu taştan yardım alınabilir.

# Tiroit bezinin sağlıklı ve düzenli çalışması için de önemli bir yere sahip olduğu belirtiliyor.

# Radyasyon önleyici taşlardan bir tanesidir ve bilgisayar başında çalışanların en büyük yardımcısıdır.

# Özgüven eksikliği yaşayan ve kendini ifade etme konusunda sorunları olan zayıf karakterlerin güçlendirilmesinde ve kişinin özgüveninin arttırılmasında da bu taştan yardım almak mümkündür.

# Sakinleştirici bir özelliğe sahip olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Gün içerisindeki gerginliğinizi alacak olan bu taşı boynunuza taşıyabilir ve yanınızda tutabilirsiniz.

# Güzel ve derin bir uyku çekmek için de yine bu taştan yardım alabilirsiniz.

Sitrin Taşı, insan vücuduna sağladığı faydalar ile birlikte çok daha değerli bir hal alıyor. Günümüzde erkek ve kadın olmak üzere birçok insanın bu taşı kullandığı aşikar ve yorumla bakıldığında da olumlu yorumların ağır bastığını görebiliyoruz.

Kaynaklar: Healing Crystals For You : Citrine

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • ercan cevap

    Sitrin taşını ilk kez Paşabahçe’de çalışırken arkadaşımın masasında görmüştüm. O zaman ona sorduğumda o da sizin yazınızda da belirttiğiniz gibi radyasyonu emdiğini belirtmişti. Yazınıza denk geldiğimde direkt olarak hatırladım olayı… Bende oğluma alayım o zaman, o da saatlerce bilgisayar başında oturuyor. Radyasyonu minimuma indirmiş oluruz.

    Aralık 27, 2018 , 10:10 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: