Septeryan Taşının Faydaları ve Yüksek Enerjisi Hakkında Merak Ettikleriniz

septeryan taşının gizemleri faydaları

Septeryan Taşının Faydaları ve Yüksek Enerjisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Septeryan taşı, yaklaşık olarak 100 milyon yıl önce, volkanik patlamalar sonucunda, kabuklu deniz hayvanlarını da içine alarak değişime uğramış ve adeta bir çamur topu gibi şekil alarak sertleşmiş bir taştır.

Septeryan Taşının Özellikleri

Septeryan taşı, oluşumu sırasında çok sayıda mineralin bir araya gelmesi ile harmanlandığından, enerjisi oldukça yüksek olan taşlar grubunda yer almaktadır. Volkanik patlamaların deniz kabukları ile karışarak zenginleşmesi, daha sonra soğuması, tekrar güneşten dolayı çatlaması ve bu çatlakların farklı minerallerle dolması gibi evrelerin sonucunda oluşan sıra dışı bir taştır.

Yuvarlak küresel ya da yumurta gibi şekillerde olanları vardır. Bazen dağılmış, parçalanmış ve şekilsiz olanlarına da rastlanmaktadır. Septeryan taşının çapı, yaklaşık olarak 3 metreyi bile geçmektedir. Bu taş Arizona, Utah, Madagaskar’da bulunup buralardan çıkarılmaktadır. Kalsit ve bentonit en önemli bileşimleridir.

Septeryan Taşının Faydaları

 • Septeryan taşının en büyük özelliği karışımının zenginliği ve dolayısı ile enerjisinin fazla olmasıdır.
 • Yüksek enerjisi ile negatif olan enerjiyi olumluya çevirir.
 • Dikkat dağınıklığını önler ve odaklanma konusunda destek olur.
 • Korku, endişe, kaygı gibi durumlara olumlu etki yapar ve bu olumsuz düşüncelerden arınılmasını sağlar.
 • Bolluk ve bereketi temsil eden bir taştır ve halk arasında şans taşı olarak da bilinmektedir. Yani şansı artırır, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.
 • Bağışıklık sistemini de güçlendiren Septeryan taşı, hastalıklardan koruma özelliğine sahiptir.
 • Kemiklerin ve kasların güçlenmesini destekler, bu özelliği ile yakut kristalini andırmaktadır.
 • Korkulu rüya görmeyi ortadan kaldırır.
 • Vücudun daha dirençli olmasını ve dinçleşmesini sağlar.
 • Unutkanlık, sakarlık gibi durumlara karşı iyi gelir.
 • Anlama yeteneğinin azalması gibi durumlara karşı fayda sağlar.

Yüksek enerjili Septeryan taşı, çağın rahatsızlığı olan stres ve dikkat dağınıklığı konusunda çok fayda sağlayan bir taştır. Yukarıda belirtilen şikayetleri olan herkes bu taşın enerjisinden yararlanabilir. Bazı taşların sadece bazı burçlar üzerinde etkisi olduğu bilinse de Septeryan taşından her burç yararlanabilir.

Septeryan taşı, sınava girecek öğrencilerin ders çalışırken ve sınavda soruları yanıtlarken mutlaka yanında bulundurması gereken bir taştır. Çünkü dikkati bir noktaya toplar ve hafızayı güçlendirir. Septeryan taşına olgun insanların da ihtiyacı vardır. Özellikle de ilerleyen yaşlardaki unutkanlıklar hatta Alzheimer başlangıcı belirtileri için de son derece etkili bir taştır. Çünkü sürekli hafızayı canlı tutarak unutkanlığı engellemektedir.

Stres ve gerginlik halleri için de iyi gelen bu taş, mutlaka tene değmesini sağlayacak şekilde “takı çeşitleri ya da tespih” gibi kullanılmalıdır. Diğer taşlarda olduğu gibi Septeryan taşı da cilt ile temas ederek enerjiyi artırmaktadır. Yani tüm olumsuzlukları yok edici gücü bu şekilde daha da etkili olmaktadır.

Septeryan Taşının Temizliği

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu taşın temizliğidir. Septeryan taşı da diğer taşlar gibi belli aralıklarda yıkanmalı ya da sirkeli suda bekletilmelidir. Daha sonra tekrar kullanılmaya başlanan bu taşlar daha yüksek enerji sağlayarak olumsuz enerjileri ortadan kaldırmaya başlar.

Bazı kişiler taşların insanlar üzerinde etkili olabileceğine inanmazlar. Böyle durumlarda yararlı taşların etkisi de azalır ve iyileşme süresi daha uzun sürer. Oysa inanç çok önemlidir. Gerçekten taşın derdine derman olacağına inanması durumunda taşın enerjisine destek olmuşçasına hızlı bir iyileşme görülür. Bunu hasta da hasta yakınları da fark eder. Çünkü taşın olumlu enerji verdiğine inanarak beyninde iyileşeceğinden emin olan ve inanan bir kişi çok kısa sürede iyileşme görür.

Öncelikle burcunuza uygun taşları araştırıp bulabilir, sonra enerjisi yüksek diğer taşlarla da eşleştirerek birlikte ya da tek tek kullanarak üzerinizdeki olumlu ya da olumsuz etkilerini deneyerek öğrenebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: