Selenit Taşının Faydaları ve Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

selenit taşının faydaları

Selenit Taşının Faydaları ve Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Selenit taşı, diğer taşlara oranla göreceğiniz en güzel ve en zarif kristal taşlardandır. Bembeyaz duru ve saf rengi ile diğer tüm taşların yanında çok asil görünür. İnci gibi asil duran Selenit taşının kendinden desenli zarif çizgileri bulunmaktadır.

Yunan Ay tanrıçası Selene’den adını alan Selenit taşı, Meksika, Rusya, Polonya, ABD, Arjantin, Brezilya, ve Japonya’da bulunur.

Selenit Taşının Özellikleri ve Faydaları

 • Taşın beyazlığı ve berraklığı zihinsel rahatlık ve ferahlık verir. Kafa karıştıran ve içinden çıkamadığınız düşünceleri yok ederek huzur verir.
 • Psişik duygulardan korur ve ruhsal rahatlamaya sebep olur.
 • Selenit taşını evde bulundurmak evde yaşayan herkesin hayatına ve eve huzur katar.
 • Vücutta kist ya da kötü huylu tümör tedavisinde vücuda temas ettirilerek taşımak iyi gelir ve tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir.
 • Selenit taşının libidoyu ve doğurganlığı arttırma özelliği vardır. Bu yüzden de çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan kişilerin üzerinde taşımasında fayda vardır. Tene temas ederek taşınması daha da etkilidir.
 • Halsizlik ve yorgunluk hissetmek istemiyorsanız, Selenit taşını üzerinizde taşımanız yeterli olmaktadır. Çünkü bu taş enerji vererek sizi dinçleştirir.
 • Özellikle iskelet sistemi ve kemik rahatsızlıklarında tedavi edici etkisi vardır.
 • Parasal sorunlar, yasal sorunlar gibi herhangi bir şeyle uğraşırken sahip olmanız gereken en iyi taşlardan biri Selenit’tir. İşsel (mesleki) uygulamaları teşvik eder, iş ve mesleki ilişkilerde enerji, güç ve başarı verir.
 • Romantik bir enerjiye sahiptir ve aşk taşıdır. Aşk, sevgi, evlilik ya da partnerlik gibi durumlarda olumlu etkisi olan bir taştır.
 • Duygusal dengesizliği engeller. Mantıklı düşünmeye, akılcı davranışlarda bulunmaya yönlendirir.
 • Selenit taşı aynı zamanda etkili bir şifa taşıdır. Artrit gibi Selenit de vücuttaki kemiklerde yaşanan problemleri tedavi edici özelliklere sahiptir.
 • Engellenen enerji tıkanıklığını giderir. Tıpkı yıldız taşı gibi.
 • Vücuttaki olumsuz toksinlerin auralarını temizleyerek arıtır.
 • Aşk arayanlar için önerilen bir taştır.
 • Hem bireysel olarak hem de bulunulan ortamdaki negatif enerjinin temizlenmesini sağlar.

Selenit Taşının Temizliği

Vücuttaki toksinleri toplayan, olumsuz enerjileri emen Selenit taşı da diğer taşlar gibi sıklıkla temizlenmelidir. Bir kaba konulan suya az sirke ilave ederek taşı 5 dakika kadar bekletip arınmasını sağlamalısınız. Sonra akan suyun altında da 1 dakika kadar tuttuktan sonra temizlenen taşınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Taş Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Selenit taşının, kişinin yaşama sevincini artırması, umut ve heyecan verici özellikleri ile zindelik kazandırması çok önemli bir etkidir. Özellikle burç karakterlerinde daha içe kapanık, hassas, çekingen yapıya sahip kişilerin bu taşı kullanmasında yarar vardır. Çünkü inanarak bu taşı tenine değecek şekilde üzerinde taşıyan kişilerin tüm ürkekliğini üzerinden atarak daha girişken, dışa dönük ve daha mantıklı bir yapıya büründüğünü görmek mümkündür.

Görünümü gibi etkisi de güzel olan Selenit taşı, her burç insanı için uygundur. Kiminin aşırı öfkesini yatıştırır, kiminin ezikliğine cesaret katar.

Bu taş, kendisi gibi taşıyan kişiyi de parlatır. Olumsuz enerjilerini dağıtarak bir ışık verir. Bu taşı üzerinde taşıyan kişilerin daha çok dikkat çektiği, aşkı çağırdığı görülmektedir.

Taşlardaki gizem asırlar boyunca devam etmiştir. Bazı taşlar kimine iyi gelirken kimine hiç de iyi gelemeyebilir. Ya da aynı taş kişiler üzerinde farklı etki yaratacağından herkes kendi taşını öğrenmeli ve o taşı kullanarak denemelidir.

Bazı durumlarda birden fazla taş taşımak tamamlayıcı etki yaratabileceği gibi aksi durum da olabilir. Bu nedenle her birey kendi taşlarını kısa süreli deneme yanılma yöntemi ile tek ya da birlikte deneyerek kendisi için en doğru taşları tespit etmeli ve onları tenine değecek biçimde üzerinde taşımalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: