Ruhu Arındıran Doğal Taşlar

Ruhu Arındıran Doğal Taşlar

Yeryüzünün armağanlarından biri olan ruhu arındıran doğal taşlar, stres, uyumsuzluk, depresyon, uykusuzluk ve kötü enerjilere şifa olabilmektedir. İçerisinde bulunan doğal minerallerle insan vücudunda bulunan çakralara etki ederek, negatif enerjisinin uzaklaşmasını, arınma ve dinginlik oluşmasını sağlamaktadır. Hem renkleri, hem de şifalı etkileriyle yoga ve meditasyon alanında da ilham veren taşlardır.

Doğal Taşların Özellikleri

Dünyanın çeşitli yerlerinde, toprak ve su özelliklerine bağlı olarak oluşmakta olan doğal taşlar, özellikle doğanın enerjisini yansıtan özel taşlar olarak kullanılmaktadır. Yüzyıllardır şifa olarak, hayatımızın her alanında yer almış, mavi, sarı, kırmızı, kahve ve siyah tonların yanı sıra berrak veya beyaz hatlarıyla da ilgi çekmektedir. İçerisinde mineraller, tuzlar ve çeşitli elementler bulundurarak güzel bir görsellik sunarken taşların sağladığı enerjiler de çakralarımıza etki etmektedir. İnsan vücudunda bulunan 7 çakraya etki eden ruhu arındıran doğal taşlar olarak, odaklanma, dinginlik ve ruhsal dengesizlik üzerine de iyileştirici etkiler bırakmaktadırlar. Fiziksel ve ruhsal etkileriyle sizi özel hissettirecek, şık ve doğanın elinden çıkmış doğal taşlardır.

Ay Taşı

Ruhu Arından Ay Taşı

Ay taşı görünüşüyle hem ilham veren, hem de enerji kapasitesiyle insanın iyi hissetmesinde etkili olan taşlar arasında yer almaktadır. Şifa ve mutluluk taşı olarak bilinmesinin yanı sıra Türkiye ve İran coğrafyasında bulunmakta, uzun yıllar dayanıklı duruşuyla bilinmektedir.

Hafıza problemlerine iyi gelen bir taş olarak, psikoloji alanında özellikle depresif ruh halinin yansıttığı etkileri azaltır. Doğal bir ağrı kesici olmanın yanı sıra aynı zamanda bellek üzerindeki bütüncül etkisiyle de bilinir. Gri, mor  ve pembe renklerde olabilen taş, düşük enerjinin şifaları arasında yer almakta, enerjik ve mutlu hissetmenin formülünü sunmaktadır.

Ametist

Stresin Taşı Ametist

Doğal taşlar arasında en çok bilinen taşlardan biri olan Ametist, genel olarak mor rengiyle göz alıcılığını sergilemektedir. Zihinsel olarak, zihin açıklığına iyi gelen bir taş olarak, aynı zamanda kaygı bozukluğu ve stresten de arınmak için severek kullanabileceğiniz doğal bir zenginliktir. Yatak odasında geceleri stresli geçiyor, uykularınız kaçıyorsa ametist taşı bulundurabilirsiniz. Ruhu arından doğal taşlar arasında, ametist taşının etkisini hissedebilirsiniz.

Aktif ve sağlıklı bir yaşam için mor rengin enerjisini ve şifasını sunan bir doğal taş olarak, göz alıcı güzelliğinin yanı sıra öfke kontrollerine de iyi gelmektedir. Olumsuz düşüncelerinizden arınır, şikayetçi tavrınızdan vazgeçerek harekete geçme isteğine daha yatkın olabilirsiniz. Kendinizi mutlu ve enerjik hissedebileceğiniz bir aura sunmaktadır.

Aventurin Taşı

Aventurin Taşı Depresyonunuza İyi Gelir

Doğal taşların etkileyici ve güze görünüşlerinin aslında bir nedeni vardır. Doğadaki renklerin bütüncül bir şekilde sunulduğu, hafiflik ve ferahlık sağlayan özellikleriyle göz alıcı oldukları taşlar, renkleriyle de insanı cezbedebilmektedir. Güçlü bir pozitif enerjiye sahip olan Aventurin, rengindeki canlılık ve özgüvenle depresyonun kötü ruh halinden kurtulmanızı sağlayabilmektedir.

Canlılık vererek, halsiz ve yorgun hissetmenizi engelleyecek, duygularınızı kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yeşil rengin verdiği doğruluk ve güzellik açısından da kaygılarınızdan arınmanızı sağlayacaktır. Ruhu arındıran doğal taşlar arasında depresyona şifa olan etkili bir taş olarak, aventurin taşını aksesuar olarak ya da evinizin bir köşesinde dekor olarak kullanmanız güçlü enerjisinden faydalanmanızı sağlayacaktır.

Oniks Taşı

Oniks Taşı Kötü Enerjileri Uzaklaştıracaktır

Kötü enerjiler ve negatif düşünceler için ideal bir doğal taş olan oniks taşı, ruhunuzun daraldığını hissettiğinizde zihinsel açıklık sağlayabilmektedir. Yoga ve meditasyon alanında güçlü bir etkiye sahip olan sıkıntı ve bunalımı ortadan kaldıran özel taşlar arasında yer alır. Kendinizi iyi ve bütüncül hissedebileceğiniz, bağımlılık ve stresten uzaklaşacağınız bir taş olarak, siyahın verdiği vurucu etkiyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Korkulu ve kaygılı düşüncelerden arınır, stresten uzaklaşır ve odaklanma problemlerinizle başa çıkabilirsiniz. Ruhsal olarak iyileştirmede olağan üstü bir etkiye sahip olan Oniks ruhu arındıran doğal taşlar arasında aksesuar olarak kullanabileceğiniz şık bir görünüm sunmakta aynı zamanda güçlü parlak yapısıyla da göz kamaştırıcı olmaktadır.

Bornit Taşı

Ruhunuzda Yeni Bir Enerji Bornit Taşı

Doğal taşlar arasında etkileyici maviliği ve parıltısıyla görünüşü gibi enerji veren bir taş olan Bornit, özellikle iç seslerinizdeki dengesizliğin üstesinden gelerek arınmanızı ve yenilenmenizi sağlayacaktır. Mavinin güvenilir yapısını yüksek enerjili bir şekilde sunmakta olan Bornit renkleri, kuruntudan, olumsuz duygulardan ve stresten arınmanızı sağlayacaktır. Ruhu arındıran doğal taşlar arasında, depresyondan ve kendinizi kötü hissetmenizi sağlayan kötücül düşüncelerden uzaklaşmanızda da etkili olmaktadır.

Dingin ve rahat bir hissiyata sahip olmanız için ideal bir doğal taş olarak, olumsuzlukları ve tedirginlikleri arkada bırakmanızı aynı zamanda ruhunuzdaki dargınlığın ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Enerji, denge ve olumlu düşünce taşı olarak çakralarınızın da açılmasında bütüncül bir etki sağlayacak, aksesuarlarınızla kullanırken hissetmenizi yardımcı olacaktır.

Ruhu Arındıran Doğal TaşlarRuhu Arındıran Doğal Taşlar; Akumarin Taşı Ferah Ve Dingin His

Akumarin taşı oksijen seviyesini artırma gücüyle bilinen okyanusun görkemli görünüşüne sahip olan taşlar arasında yer almaktadır. Şifalı taşlar arasında enerjiyi yükselten ve suyun dinginleştirici etkisini yansıtan özelliğiyle kendinizi tamamlanmış hissedebilirsiniz.

Düşünce karmaşıklıklarınız, ani karar değiştirme ve pişmanlık duygularınız için arındıran bir enerjiye sahip olmasının yanı sıra oksijen seviyesini de yükselterek, fiziksel etkilerden de korunmanızı sağmaktadır. Açı mavi hatları ve göz alıcı parlaklığıyla hem güvenin hem de ferahlığın taşıdır. Özellikle iç bunalımları, sıkıntı, kararsızlık ve pişmanlıklar için şifalı bir taş olarak, kendinize odaklanmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Sakinlik, duruluk ve güven için aksesuar ya da ev dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz özel doğal taşlar arasında yer almaktadır.

Ruhu Arındıran Doğal Taşlar
Turkuaz Taşı

Ruhu Arındıran Doğal Taşlar; Turkuaz Taşı Özgüven Verir

Turkuaz taşı diğer adıyla Firuze oarak da bilinmektedir. Koyu ve açık tonları bir arada tutmakta olan doğal taş, özellikle insanın kendisini özgüvensiz hissettiği ruh halinden arındırmak için enerji verecektir. Benekli yapısıyla dikkat çekici olması, içerisinde bulundurduğu çoşkulu enerjiyi bedeninize yansıtır. Bu sayede hem enerjili, hem de özgüvenli hisseder, kötü duygularınızdan arınırsınız. Oksijen seviyesini yükseltme, nefes problemlerinin azalmasını sağlamak ve kan dolaşımının hızlanmasına etki etmesi üzerine yüz yıllardır kullanılmaktadır.

Fiziki olarak da etkili bir taş olarak, odaklanmaya iyi gelir, zihin dağınıklığını toparlar, yüksek bir enerji sağlamaktadır. Kan dolaşımını hızlandırarak, oksijen seviyesini yükseltmesi de ruhu arındıran doğal taşlar arasında yer almasını sağlamıştır. Bu sayede iç sıkıntısının ve depresif ruh halinin düzelmesinde etkili olacak doğal taşlar arasında yer almaktadır.

Ruhu Arındıran Doğal Taşlar
Aleksandrit Taşı

Ruhu Arındıran Doğal Taşlar; Aleksandrit Aşk Ve Güzel Duyguların Taşı

Ruhu arındıran doğal taşlar arasında, aşkın ve güzel duyguların taşlarından biri olan aleksandrit, gizemli ve ihtişamlı görünümüyle pozitif enerji sağlar. Duyguların netleşmesi, düzenli ve hafif bir ruh halinin sağladığı etkilere sahiptir. Özellikle yalnızlık, karamsarlık ve sevgisizlik hisleriyle başa çıkmaya, ruhunuzu bunlardan arındırmaya çalışıyorsanız güzel bir enerji verecektir.

Ruhunuzun dinginleşmesini, iyi hissetmenizi ve şanslı bir etkiye sahip olmanızı sağlar. Gün boyu aksesuar olarak kullanabilir, evinizin bir köşesinde size eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Gizemli ve parlak hatları düşüncelerinizin arasında yüzerken, kendinizi bulmanızı ve isteklerinizden emin olmanızı sağlayacaktır. Aşk, güven ve şans getirecek özel taşlar arasında yer alır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: