Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar

Uyku insan hayatını etkileyen bir durum olduğu için bu konuda rahat uyumayı sağlayan doğal taşlar etkileri merak ediliyor. Uzun yıllardır insan hayatı içerisinde var olan doğal taşlar aslında birçok alanda verdikleri enerjiler sayesinde sağlık yararı için kullanılıyor. Aksesuarların birincil parçası olarak kullanılırken insan üzerindeki etkileri keşfedildikçe aksesuar kullanımlarında bile bu doğal taşların insanlara etkisi keşfedilerek kullanılmaya ayrı bir özen gösterilir oldu. Uyku sorunu çeken, uyku düzenini geri getirmek isteyen bireyler bu taşların neler olduğunu merak edip kullanmak isteklerini içlerinde barındırıyorlar. Düzene giren uyku sayesinde daha mutlu ve olumlu düşünen insanların oluşumu gözlenir.

Akik Taşı

Güçlü Akik Taşının Uykuda Etkisi

Akik doğal taşı günümüze kadar çok şifalı olarak bilinen taşlardan birisi olarak kullanışı olmuştur. En bilinen sağlık taşlarından birisi olan akik taşı ortamdaki negatif enerjiyi yok eder. Fiziksel güç vererek zihin, ruh ve beden uyumunun oluşmasına vesile olur. Olumsuz enerjiyi kaybettirmesinden dolayı ise rahat uyumayı sağlayan doğal taşlar arasında kendi adını andırır. Topraklanma taşı olmasından dolayı bedendeki olumsuz enerjilerin dışa aktarımını gerçekleştirir. Kişiyi stresten arındırarak giderek rahatlığa alışmasını kolaylaştırır. Bu akik taşı ise burçlar ve karakter özelliklerine göre insandan insana etkilerini farklı şekillerde gösterebilir. Eski volkanik bölgelerden çıkarılabilen bu doğal taş görünüm olarak da benzersiz renk ve sertliğe sahiptir.

Yeşim Taşı

Güzel Rüyaların Taşı Yeşim Taşı

Çin’in antik zamanından beri etkilerinin güçlülüğüne inanılan doğal taş imparator ve imparatoriçelere layık olan bir taştır. Köklü bir tarihe de sahip olan taş farklı alanlarda insan zihin, beden ve ruhuna etkilerini barındırır. Özellikle uyuma esnasında bu taşı yanınızda bulundurduğunuz zaman güzel rüyalar gösterdiğine inanıldığı için rahat uyumayı sağlayan doğal taşlar arasında yer alır. Uyku sorunu yaşayan insanlar için en etkili çözümlerden birisi bu yeşim doğal taşıdır. Uykuya daha rahat bir dalış yaşayarak zihninizin yorgunluğunun önüne geçer. Güzel rüyalar göstermesine vesile olduğu için rahatsız da olmazsınız. Gecenin karanlığında bir ninni gibi sizi sakinleştirecek özelliği içerisinde barındırır.

Lepidolite Taşı

Sakinliği Üst Seviyeye Çıkartan Lepidolite Doğal Taşı

Değerli taşlar dünyasında duygu ve durum düzeltici bir doğal taş olarak Lepidolite doğal taşı bilinir. Lepidolite kristali, anti-anksiyete ilaçlarında da kullanılan lityumu içerisinde barındırır. Bu sebepledir ki yaydığı enerjiler sayesinde giderek kişide adım adım sakinliğe doğru sürüklediği görülür. İnsanların hayat şartları altında bilemedikleri birçok sebepten ötürü stres ve kaos yaşayabilir. Bu stres ve kaos zamanında verdiği enerji sayesinde giderek artan bir dinginlik halini insana aşılar. Oluşturduğu dinginlik hali sayesinde kişinin ruhunda ve zihninde durgun bir durumu oluşturması uykuya geçiş aşamasında da önemli bir yere sahip olur. Dingin ve stresten uzak bir halde olunması ise rahat uykuyu yaşayabilmeye vesile olur.

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar
Anjelit Taşı

Güçlü Mistik Taşı Anjelit Doğal Taşının Uykuda Etkisi

Mavinin huzur veren rengini barındıran Anjelit taşı özellikle medyumların tercih ettiği taşlardan birisidir. Sebep olarak ise özel iletişimleri kolaylaştıran bir taş olmasından kaynaklıdır. Bu doğal taş ise olumsuz enerjilere koruyucu bir görev alması rahat uyumayı sağlayan doğal taşlar arasında anılmaya sevk eder. Stres, öfke ve gerginlik gibi durumlarda sakinleştirici yapısı uyku konusundaki özelliklerini daha çok çıkartabilmeyi sağlar. Psişik yeteneklere destek vererek bunların su yüzüne çıkmasına neden olduğu için uykunun rüya aşamasında güzel rüyalar görmeye sebep olur. Giderek insanda iç huzurun artmasına sebep olur.

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar
Selenit Taşı

Beyazın Berraklığını Huzuru ile Veren Selenit Doğal Taşı

Bembeyaz duru ve saf rengi sayesinde asil bir görünümde olan selenit doğal taşı Yunan Ay tanrıçası Selene’den adını almıştır. Zihinsel rahatlık ve ferahlık vermesi özelliği sayesinde kafa karıştıran ve içinden çıkamadığınız düşünceleri yok eder. Bu özelliği ise uykuda çok önemli bir yer gösterir. Rahat uyumayı sağlayan doğal taşlar arasında kendini gösteren Selenit taşı insana huzur verir. Vücuttaki olumsuz toksinlerin auralarını temizlemesi olumlu özelliklerin de artışına sebep olur. Ayrıca uykuyu rahat yaşatabilme özelliği dışında bu taş libidoyu ve doğurganlığı arttırma özelliğini barındırır. Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan kişilerin üzerinde bu taşı taşımaları etkilerini yaşamak için gereklidir.

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar
Hematit Taşı

Gücün Simgesi Hematit Doğal Taşının Uykuda Gücü

Kan taşı olarak da adlandırılan Hematit doğal taşı içerisinde demir elementini barındırır. Demir bulunmasından kaynaklı olarak son derece ağır bir taştır. Ayrıca demirin de bulunmasından sebeple de metalik bir rengi içerisinde barındırması gerçekleşir. Genellikle opak renkte olup parlaklığı ise metalik olan bir doğal taştır. Hematit doğal taşı son derece güçlü taşlar arasındadır. Kütlesel olarak da ağır olmasından sebebiyetle etkileri de güçlüdür. Bedendeki negatif enerjiyi atması ve ardından bedeni güçlü konuma getirmesinden kaynaklı dirayeti artırır. Olumsuz enerjiyi atması sayesinde rahat bir uyku hali yaşamaya insanı sevk eder.

Kyanit Taşı

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar; Yedi Çakranın Uyumunu Sağlayan Kyanit Taşı Uykuyu Rahat Sağlaması

Kyanit Taşı adını eski Yunancadan almaktadır. Anlamı ise derin mavi anlamına gelen ‘Kyanos’ kelimesinden türetilerek günümüze ulaşımı gerçekleşmiştir. Kyanit hem zihni hem vücudu geliştiren çok önemli doğal taşlar arasındadır. Vücuda enerji giriş çıkışını ve bu akışın korunmasını gerçekleştirerek huzurun elde edilebilmesinde büyük önem taşır. Çakralar dengeli ve açıkken merkezini korur. Bu korumayı yapmasından dolayı ise sakin olmak insanlar için çok kolay bir hale gelir. Topraklanma ve enerji verici etkileriyle çok iyi bir rahatlama taşı olarak bilinmesi rahat uykuya geçişlerde ayrı bir etkileri bilinir. Ortamın enerjisini pozitif hale getirerek huzurun elde edilmesini de kolaylaştırır. Tüm bu özellikleri sayesinde uykuyu düzene sokarak kötü rüya görünümlerin de önüne geçer.

Jasper Taşı

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar; Katmanların Taşı Jasper Doğal Taşının Rahat Uykuya Sağladıkları

Çok farklı renklerde bulunabilen Jasper taşı birçok katmandan oluşur. Adeta dünyayı temsil eden yapısı sayesinde ise içsel ruhunuzu yeryüzüne ve onun iyileştirici titreşimlerine yeniden bağlar. Bu bağlayışlar insanın içerisinde derin rahatlamaları meydana getirir. Yerkürenin temizleyici ve onarıcı güçlerini içerisinde barındırarak hayat döngüsüne desteğini veren bir taştır Jesper taşı. Sinerjik bir yatıştırıcı titreşim dalgasında olan Jasper rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasında anılmaya sebep olur. Sakral ve kalp çakralarının enerjisini birleştirmeye yardım ederek açık bir zihin ve merhametli bir kalbin bünyenizde var olmasını gerçekleştirir.

Ametist Taşı

Rahat Uyumayı Sağlayan Doğal Taşlar; Şifaların Doğal Taşı Ametist Taşının Uykuya Şifası

Leylak, lavanta, erguvan gibi mor ve morun tonlarına hakim olan doğal taşın sadece bir noktada şifa verici özelliği bulunmamaktadır. Bulunduğu ortamda bulunan olumsuz enerjileri değiştirmesi sebebiyle ve negatif enerjinin pozitif enerjiye dönüşümde vesile olduğu için bulunduğu yerde uyku kalitesini artırır. Rahat uyumayı sağlayan doğal taşlar arasında anılmasına da sebebiyet verir bu durum. Yastık altında kullanılması güzel rüyaların görünmesinde etkilidir. Kolay ve kaliteli uyumaya yardımcı olmasından kaynaklı olarak sabahları ise daha dinç kalmaya neden olur. İnsan bedeninde bulunan fazla elektriği alarak stresi azaltması ve iç huzurun elde edilmesini sağlaması rahatlatıcı etkilerinden bir kaçıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: