Peridot Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Peridot Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Peridot Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Doğada zeytin yeşili hakim rengi ile bulunan Peridot Taşı, doğal hali ile opak bir görüntüye sahiptir. İşlendikten sonra çok daha berrak ve tatlı bir görüntüye kavuşacağını da söylemek mümkündür. Kırmızı, kahve ve bal rengi de bu taşın sahip olduğu diğer renklerden bazılarıdır. Değerli taşlar arasında gösterilen ve koleksiyonerler tarafından da çok fazla tercih edilen bu taş, sağladığı faydalar ile de insanlar için büyük bir öneme sahiptir.

Bileklik ve kolye yapımında çok fazla tercih ediliyor ve görsel olarak gayet hoş bir duruşa sahiptir. Dilerseniz bu taşın hangi ülkelerde daha yoğun bir şekilde yer aldığına da hep birlikte göz atalım.

Peridot Taşı Hangi Ülkelerde Çıkartılıyor?

Anavatanı Amerika Birleşik Devletleri olarak biliniyor ve en yoğun yer aldığı bölgelerden bir tanesi de bu ülkedir. Bununla birlikte Brezilya, İngiltere ve Mısır da Peridot Taşının yoğun olarak yer aldığı ülkeler listesinde üst sıralarda yer alıyor. Bu değerli taşın işlenmesi çok kolaydır ve az önce de bahsettiğimiz gibi bileklik ve kolye yapımında da en çok tercih edilen taş türlerinden bir tanesidir. Fiyatı oldukça pahalı ancak imitasyon adını verdiğimiz orijinale yakın şekilde de piyasada yerini alıyor ve dilerseniz bu modelleri de tercih edebilirsiniz. Sahte ve orijinal ayrımını yapmak ise çok kolay olmayacaktır.

Peridot Taşının Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Peridot, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi zeytin yeşili hakim rengi ile karşımıza çıkıyor. Orijinalliği belirleme konusunda tek bir renk üzerinden ilerlemenizi tavsiye etmiyoruz. Kırımız, bal ve kahverengi de yine bu taşın sahip olabileceği renklerden bazılarıdır ve orijinallik kontrolünde taşın iç ve dış renk uyumunun göz önünde bulundurulması gerekiyor. Renkler arası farklılık söz konusu ise sahte olduğuna karar verebilirsiniz.

Şimdi dilerseniz bu değerli taşın insan sağlığı için ne gibi faydalar sunduğuna hep birlikte göz atalım.

Peridot Taşının Faydaları Nelerdir?

Peridot taşının iyileştirici etkileri

Değerli taşların çok fazla tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden bir tanesi de şifalı olmalarıdır. Peridot taşı da insan sağlığına önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

# Vücudunuzdaki toksinleri kısa sürede atmanıza yardımcı olacak olan bu taş, kış aylarında gerçek bir koruyucu olarak görev yapıyor ve sizleri birçok hastalıktan korumayı da başarıyor.

# Negatif düşüncelerden arınmak ve daha olumlu düşünmek adına gün içerisinde bu taşı yanınızda bulundurabilirsiniz. Gündelik hayatın stresinden uzak kalmak ve kendinizi daha iyi hissetmek için de bu taşı tavsiye edebiliyoruz.

# Takıntılı kimselerin sahip oldukları takıntılardan kurtulmaları için de uzmanlar bu taşı tavsiye ediyor. Gündelik hayatta yanınızda yer aldığı her an kendinizi daha rahat ve daha güvende hissedeceksiniz.

# Ön sezileri harekete geçirir ve daha da önemlisi çakralarınızı açar.

# Tıpkı Aleksandrit Taşı gibi Uyumsuzluk gibi bir sorun ile baş etmeye çalışıyorsanız eğer bu taşı kullanabilirsiniz. Kısa sürede çevrenizdeki insanlarla iletişim kurmanızı ve uyum sağlamanızı kolaylaştıracaktır.

# Tembel ya da üşengeç iseniz bu taş sayesinde sizler de hareketlilik kazanacak ve karar aldıktan kısa bir süre sonra uygulamaya geçeceksiniz.

# Girişken ve konuşmayı seven bir karakter de bu taş ile birlikte sizleri bekliyor olacaktır. Bazılarınıza ilginç gelebilir ancak bu yönde de fayda sağladığı ifade ediliyor.

Peridot Taşını satın alabileceğiniz çok sayıda adres var. Süs eşyası olarak yanınızda bulundurabilir ya da orijinal taşı çantanızda taşıyabilirsiniz. Sağladığı fayda sayesinde sizleri de mutlu edecek özel bir taş olduğunu bir kez daha ifade etmek gerekiyor.

Kaynaklar: Energymuse

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • serkan cevap

    Bu tarz taşların çıkartıldıkları ülkelere bakıyorum ABD ve Hindistan banko bulunuyor. Adamların ne bereketli madenleri varmış. Şu an taşa bakıyorum da hem görselliği olsun hem de özellikleri olsun muazzam bir parça… Hafiften zümrüte de benziyor.

    Aralık 30, 2018 , 10:06 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: