Obsidyen Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri / Burçlar

obsidyen taşının faydaları

Obsidyen Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri / Burçlar

Volkanik kayaç grubunda yer alan Obsidyen Taşı, halk arasında ‘’Volkan Camı’’ olarak da biliniyor… Oluşumu fazlasıyla ihtişamlı ve ilgi çekici bir taş olduğunu söylemek mümkündür. Yanardağların ani soğuması ile meydana gelen bu taş, değerli taşlar grubunda yer alıyor.

Keskin ve ince bir forma sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor ve sahip olduğu yapısal özellikler sayesinde eski çağlarda kesici alet olarak kullanıldığını da söyleyebiliriz. Akrep, Oğlak ve Kova Burcu ile uyumlu bir taş olduğu ifade ediliyor ve insan sağlığına çok sayıda faydası vardır. Değerli olmasının yanı sıra şifalı taşlar grubunda da kendisine yer buluyor ve az sonra bu konu hakkında da sizlere bilgilendirme yapacağız. Bu arada size en uygun doğal taşı bulmak için, doğal taş testimize göz atabilirsiniz.

Obsidyen Taşının Çıkartıldığı Yerler

Obsidyen Taşı, çoğunlukla İtalya’da çıkartılıyor. Yunanistan, Slovakya, Ermenistan ve Macaristan da yine bu değerli taşın yoğun olarak yer aldığı ülkelerden bazılarıdır. Obsidyen Taşına ülkemizde de rastlamak mümkün ve özellikle kırmızı Obsidyen’in Nemrut dağı ve çevresinde yoğun olarak yer aldığı ifade ediliyor. Yine Rize-İkizdere Bölgesi de bu taşın yer aldığı noktalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İlgi çekici görüntüsü ile süsleme aracı olarak da çok sık tercih edilen bu taşın işlenmesi de bir hayli zordur.

Obsidyen Taşının Tarihteki Yeri

Obsidyen taşının tarihi oldukça eski dönemlere uzanıyor… Günümüzde de aktif olarak çıkartılmaya devam eden bu taş, Aztekler tarafından ‘’Tanrısal Taş’’ olarak nitelendirilmiş. Bu bir inanış biçimi olarak da karşımıza çıkıyor ve medeniyetin bu taşa büyük saygı duyduğu da yine kaynaklarda yer alan bilgilerden bir tanesidir. >

Obsidyen Taşı farklı renklerde karşımıza çıkabiliyor ve siyah renkli Obsidyen de en değerli taşlardan bir tanesidir. Meksika ve çevresinde çok daha yoğun bir şekilde çıkartıldığını ifade etmekte fayda var ve bölge halkı tarafından ‘’Apaçi’nin Gözyaşları’’ olarak tanımlanıyor.

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi birçok medeniyet bu taşı kesici alet olarak kullanmış ve malzemelerin şekillendirilmesinde de sık sık bu taştan yardım almışlardır. Dilerseniz bu değerli taşın insan sağlığı için nasıl bir öneme sahip olduğunu hep birlikte inceleyelim.

Obsidyen Taşının Faydaları

obsidyen iyileştirici etkileri
# Stres sahibi insanların en çok başvurduğu ve yardım aldığı değerli taşlardan bir tanesidir. Terapi gücü ile birlikte Oniks gibi kişinin sahip olduğu stresi kısa sürede atmasına yardımcı olur ve bu konuda fazlasıyla başarılı olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

# Heyecanın yüksek olduğu anlarda bu taşın vücuda temas ettirilmesi ile birlikte daha sakin ve daha temkinli bir tavra sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra aşırı duyarlılığı da ortadan kaldırdığını ifade etmek gerekiyor.

# Özgüven eksikliği yaşayan erkeklerin daha cesur ve kendine daha fazla güven duyan bir karaktere dönüşmesinde de büyük rol oynamaktadır.

# Enerji taşı olarak da bilinir ve güne daha dinamik bir şekilde başlamak istiyorsanız eğer uykuya dalmadan önce taşı baş ucunuza koymanız yeterli olacaktır. Yaydığı enerji ile birlikte güne daha diri ve güçlü başlamanızı sağlayacaktır.

# Doğru kararlar verebilmenizi ve daha mantıklı bir şekilde hareket etmenizi sağlayacaktır.

# Alkol ve sigara gibi zararlı ürünlerin vücuda verdiği zararın azaltılmasında ve toksinlerin vücuttan atılmasında pay sahibidir.

# Eklem ağrılarının giderilmesinde de yine bu taştan yardım alabilirsiniz.

# İletişimi güçlendirir ve algıları da belli oranda açar. Kişinin çevreye olan bakış açısını genişletir ve etkileşimi daha kusursuz hale getirir.

# Duygu ve düşüncelerinizi kontrol edebilmenize yardımcı olur.

Kaynaklar : Energymuse:Obsidian

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir