Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi

Baş ağrıları hayatımızı ve düşünme yeteneğimizi etkileyebilecek ciddi fiziksel sorunlardan birisi. Özellikle migren ağrıları, hayat akışını ciddi anlamda etkileyen şiddetli ağrılardır. Migren ağrısı tuttuğu zaman, genellikle yaptığınız şey her ne ise buna daha fazla devam edemiyor ve o sırada o işi bırakmak zorunda kalabiliyorsunuz. Hayat akışını bu kadar etkileyen ağrılardan kurtulmak için migren baş ağrısı için doğal taş listesi en büyük yardımcılarınızdan biri.

Ruhsal anlamda çok fazla iyileştirme sunan doğal taşlar, fiziksel iyileştirmeler de oldukça etkilidir. Hem migren ağrılarınızdan hem de sıradan bir baş ağrısından, doğal taşlar ile kurtulabilirsiniz. Ayrıca vücudunuza kimyasal ağrı kesiciler almak yerine doğal taşların enerjisi ile kendinizi iyileştirmeniz, sizin için de daha faydalı olacak.

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi
Ametist Taşı

Ametist Taşı

Baş ağrısının yatışması konusunda etkili taşlardan birisi olan Ametist taşını, bu konuda ilk sıraya koymak yanlış bir seçim olmaz. Ametist enerjisi en güçlü olan doğal taşlardan birisi. Manevi anlamda sağladığı yararların yanı sıra, fiziksel iyileştirmelerde de size kendinizi çok iyi hissettirebilir. Negatif enerjilerin yaydığı auranın sizi etkilemesine izin vermez. Baş ağrılarınız tuttuğunda, bu ağrılara neden olan şeyi yakalayan ve ağrının yönünü değiştirebilen bir güce sahip. Baş ağrılarına neden olan sinir ve stres unsurlarından da uzaklaşmanızı sağlayan Ametist taşı, ağrının size uğramaması için de etkili olur.

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi
Gül Kuvars Taşı

Gül Kuvars Taşı

Gül Kuvars taşı, insan üzerinde yarattığı sakinleştirici etkisiyle ön plana çıkan bir doğal taştır. Baş ağrılarına neden olan şeylerin genellikle olumsuz ve endişe içeren duygular olduğunu düşündüğümüzde, sizi sakinleştiren Gül Kuvars, ağrılarınızı da sizden uzaklaştırır. Sevgi dolu enerjisi sayesinde hem ruhunuza hem de bedeninize dinginlik hissi verir. Böylece sakinleşen ruh ve bedeniniz, baş ağrılarınızın dinmesini sağlar.

Baş ağrısının nedeni sadece sinir ve stres unsurları olmayabilir. adet döngüsü, gerginlik veya hormonal dengesizlikler de baş ağrılarının başlıca nedenleri arasındadır. Gül Kuvars taşı, ağrılarınızın nedeni her ne olursa olsun kendinizi daha iyi hissedebilmenizi sağlar.

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi
Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Taşı

Baş ağrısının üzerimizde ciddi etkileri vardır ve baş ağrısı fiziksel anlamda sadece ağrı hissettirmekle kalmayabilir. Ağrıyla birlikte farklı problemlerde kendisini gösterir. örneğin ağrınızdan kaynaklı olarak, mide bulantısı ve hatta kusma sorunları da kendisini gösterir ve bedeniniz tüm bunların karşısında tamamen zayıf düşebilir. Lapis Lazuli taşı, baş dönmesi, mide bulantısı ya da kusma gibi durumlarda da size iyi gelebilecek bir doğal taş. Üçüncü gözünüzü açan ve çakralarınızı temizleyen Lapis Lazuli, baş ağrısı, stres gibi unsurların size uğramamasına yardım eder. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda da etkilerini azaltma konusunda yine sizin yanınızda olacaktır.

Selenit Taşı

Selenit Taşı

Genel olarak baş ağrılarının kronik bir sorun olmadığı sürece sizi yoklamamasını, stresten ve sinirden uzak olmak sağlayabilir. Buna bağlı olarak sizi stres ve sinir duygularından uzak tutacak taşlar, ağrıların da gelmesine engel olacaktır. Selenit taşı ile birlikte, tüm stres ve sinir unsurlarını kendinizden uzaklaştırabilir, size olumlu duyguların eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Selenit taşı, ağrılarınızı da size sakinlik ve dinginlik hissi vererek en hafife indirebilir. Böylece ağrılarınızdan kurtulma zamanınızı en aza indirir. Vücudunuzda pozitif enerji akışını sağlayan Selenit taşı, zihninizi meşgul eden kötü düşünceleri de bedeninizden uzaklaştırır. Size uğrayacak olan fiziksel kötülükler de bu olumsuz düşüncelerle birlikte uzaklaşır.

Berrak Kuvars Taşı

Berrak Kuvars Taşı

Dünyanın her yerinde bulunabilen taşlardan birisi olarak Berrak Kuvars, başınızda hissettiğiniz acıyı sonlandırma konusunda görev üstlenebilir. Tüm çakralar ile dengeli ve uyumlu bir şekilde çalışabilen Berrak Kuvars, özellikle başın üstünde yer alan taç çakra ile uyumludur. Başınızdaki çakra ile Berrak Kuvars’ın enerjisinin sağladığı uyum, baş ağrılarınızda size çok daha hissettirecektir.

Berrak Kuvars, başınızdaki taç çakrayı açar ve baş ağrınızın hafiflemesine yardım eder. Berrak Kuvars kullanacağınız zaman, taşın etkilerini daha net bir şekilde görebilmeniz için, Berrak Kuvars’ı diğer taşlarla birlikte kullanmanız önerilir. Böylece Berrak Kuvars üzerinizde daha fazla etki yaratabilir ve sizi daha çok rahatlatır. Tek başına kullanıldığında, kendi enerjisini etkileyen bir şeye ihtiyaç duyabilir.

Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı

Doğal taşlar tarihinde bilinen en eski taşlardan birisi olan Turkuaz taşı, kalbin ve boğaz çakrasıyla uyumludur. Kalbinizle uyumlu olması, duygularınız üzerinde etkili bir taş olmasını sağlar. Baş ağrıları bazen bastırılmış duygular nedeniyle de kendisini gösterebilen bir taştır. Siz içinizde tuttuğunuz duygular yüzünden, bu duyguların baş ağrılarıyla açığa çıkmasına Turkuaz taşı ile karşı koyabilirsiniz. Turkuaz bastırılmış duygularınızı hafifletip sizi sakinleştirdiği gibi, baş ağrılarınıza da fiziksel anlamda iyi gelir. Duygularınızı dışa vurmanıza ve onlardan kurtulmanıza yardımcı olur. içinizdeki huzuru ve sevgiyi keşfetmenizdeki en etkili yollardan birisi Turkuaz taşıdır.

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

İtalya, Polonya, İngiltere, Rusya, Almanya, Romanya, Dominik Cumhuriyeti ve İsveçte çıkarılan Kehribar taşı, baş ağrısına neden olan gerginlik ve duygusal tıkanıklardan kurtulmanızı sağlar. Migren gibi kronik baş ağrılarına iyi gelebilecek bir enerjiye sahip olan Kehribar, cilde temas ettiğinde baş ağrılarını yatıştırdığı bilinir. Bu nedenle Kehribar taşının daha çok kolye bileklik olarak kullanılması önerilir. Etkilerini daha net görmek isterseniz, kolyenizin ucuna bir Kehribar taşı takabilir ve gerginlikleri, kaygı ve stresi kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Başınız ağrıyorken takarsanız da ağrınızı hafifletebilir bir etkisi olduğu söylenir. Sık sık yaşadığınız migren ve baş ağrılarından, orijinal Baltık Kehribar’dan yapılmış bir kolye takın.

Aytaşı

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi; Aytaşı

Baş ağrılarının nedenlerinin farklı farklı şeylerden kaynaklanabileceğini söylemiştik. Bunların arasında duygusal stres veya hormon dengesizlik gibi nedenlerden de söz ettik. Aytaşı, baş ağrılarını duygusal stres veya hormon dengesizlik gibi nedenlerden kaynaklandığında, en etkili taş olarak ağrılarınıza çözüm olacak. Sri Lanka, Hindistan, Avustralya ülkelerinde çıkarılabilen Aytaşı, ay enerjisiyle bağlantısı olan bir taştır. Bu nedenle hormon dengesizliklerinizden kaynaklanan ağrılarınızda, aydan aldığı enerjiyle baş ağrınızı sonlandırabilmeniz konusunda size yardımcı olur.

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi
Yeşil Aventurin

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi; Yeşil Aventurin

Olumsuz duygularımız vücudumuzda birçok hastalığın görülmesine, pek çok olumsuzluğun da beraberinde gelmesine etki eden bir etmendir. Yeşil Aventurin taşı da sizi bu olumsuz duygulardan arındıracak ve sizi daha taze hissettirecek taşlardan birisi. Bu olumsuz duygularımızın beraberinde getirdiği sorunlardan birisi olan baş ağrısı sorunu da Yeşil Aventurin taşı ile giderilebilir. Hatta öncesine kullandığınızda direkt ağrılarınızın önüne geçebilirsiniz. İçsel huzurunuzu hissedebileceğiniz ve rahatlamanıza yardımcı olacak Yeşil Aventurin, kronik baş ağrılarında çok etkili bir taştır. Bir dipnot düşmek gerekirse, Yeşil Aventurin özellikle göz çevresindeki ağrılarınıza ve iltihaba iyi gelir. Kalp merkezli bir doğal taş olan Yeşil Aventurin, duygularınızı yönetebilmenize de yardımcı olur.

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi
Manyetit Taşı

Migren Baş Ağrısı İçin Doğal Taş Listesi; Manyetit Taşı

Manyetit taşı, ismini manyetik olmasından alır. Manyetit, manyetik özelliği sayesinde çevrenizdeki enerjileri itebilme ve çekebilme özelliğine sahip bir taştır. Enerji meridyenleri auramızla çalışır. Bu da enerjileri yönlendirebilmek ya da geliştirebilmek için kullanılmaktadır.

Manyetit taşının migren ya da başka bir nedenden kaynaklanan baş ağrılarını, vücuttan çıkarabilecek bir güce sahip olduğu söylenir. Eğer yeni yeni doğal taş kullanmaya başladıysanız Manyetit taşı önerilmez. Ağır bir taş olduğu için size farklı hissettirebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: