Mercan Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Mercan Taşının Özellikleri ve Faydaları

Mercan Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Doğada bulunan ender taşlardan bir tanesi olan Mercan Taşı, birçok farklı isimle de karşımıza çıkıyor. Hayat ağacı ve Koral da bu isimlerden bazılarıdır. 3 ila 4 arasında bir sertliğe sahip olan bu taşın işlenmesi çok da zor değildir ancak zayıf bir yapıya sahip olduğunu ve kırılgan olduğunu da ifade etmekte fayda var. Özgül ağırlığı, orijinal taşlarda 2.68 olarak biliniyor.

Organik bileşikler grubunda yer alan Mercan Taşı, görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Ateş ve su grubu ile uyumlu olduğu ifade edilen bu taş camsı bir görüntüye sahiptir ancak bazı türleri mat bir görüntü ile de karşımıza çıkabiliyor.

Mercan Taşının Özellikleri Nelerdir?

# Organik bileşiklerden oluştuğu ifade edilen Mercan Taşı, kusursuz görüntüsü ile özellikle hanımların dikkatini çekmeye devam ediyor. Süsleme ve mücevherat sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu da ifade etmekte fayda var diye düşünüyoruz.

# İlginçtir ki bu taş kutsal kitabımızda da yer alıyor ve şifa verici olarak nitelendiriliyor. Birçok İslam alimi de bunu onaylamış durumda ve taşın kısa sürede etki gösterdiğini ifade ediyorlar.

# Japonya ile birlikte Avusturya kıyılarında da yoğun bir şekilde çıkartıldığını söylemek mümkündür.

# Mercan Taşı farklı renklerde karşımıza çıkabiliyor ancak en değerli olanı kesinlikle kırmızı renkteki mercan taşıdır. Doğada çok daha az bulunur ve fiyatı da çok daha yüksektir. Piyasada ne yazık ki çok fazla sahte ürün var ve beyaz Mercan Taşları da kırmızıya boyanıp piyasaya sürülebiliyor.

# Gerek mercan taşına ulaşmak adına taşı yoğun bir şekilde temizlemeniz ve parlatmanız gerekiyor. Bunu yaptığınız takdirde eğer taş orijinal ise cam gibi bir görünüme sahip olacaktır.

# Asit ile birlikte ısıya da duyarlı olduğunu belirtmek gerekiyor. Dikkatli bir kullanım tavsiye ediliyor ve aşırı ısıya maruz kaldığı takdirde orijinalliğini yitirebileceği söyleniyor. Bu konuda da dikkatli olmanızda fayda vardır.

Mercan Taşının Faydaları Nelerdir?

Mercan taşının iyileştirici etkileri

Birçok doğal ve değerli taş gibi Mercan Taşı da sunduğu faydalar ile adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu taşın insan sağlığına ne gibi faydalar sunduğuna da hep birlikte göz atalım.

# Sedef hastaları bu taşı çok daha yakından tanıyor diyebiliriz. Sedef ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde önemli bir pay sahibidir ve şifa olduğu da bilinmektedir.

# Damar hastalıklarında da tavsiye edilen değerli taşlardan bir tanesidir. Damaların güçlendirilmesi için de kullanıldığı belirtiliyor.

# Dalağın daha kusursuz ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için de bu taştan faydalanabilirsiniz.

# Ruhsal sorunlar yaşayan ve kendini iyi hissetmeyen kişi de bu taşı gün içerisinde yanında taşıyarak fayda sağlayabilir. Bu özelliği ile Krizokol Taşına benzerlik gösterir.

# Negatif enerjinin yok edilmesinde ve olumlu düşünmede etkisi büyüktür. Umutsuz ve endişeli olduğunuz anlarda bu taşı yanınıza alarak gücü hissedebilirsiniz.

# Aldığınız kararları daha etkili ve daha sağlıklı hale getirecektir. Kararsız insanların en büyük yardımcısı olan bu taş, şüphelerinizi de kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırıyor.

# Batıl inançlardan korunmanıza yardımcı olur ve daha mantıklı bir insan ortaya koyar.

# Motivasyon eksikliği gibi durumlarda Mercan Taşı en büyük yardımcınız ve destekçiniz olacaktır.

Mercan Taşı, değerli olmasının yanı sıra sağladığı faydalar ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insana şifa olmaya devam ediyor. Gün içerisinde bu taşı yanınızda bulundurabilir ve verdiği enerjiyi sizler de kısa sürede hissedebilirsiniz.

Kaynaklar: Charmsoflight:Coral Healing Properties

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: