Malakit Taşının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılmalıdır?

malakit taşının faydaları

Malakit Taşının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılmalıdır?

[dropcaps type=’normal’ font_size=’50’ color=” background_color=” border_color=”]D[/dropcaps]oğanın sıcak ve canlı tonlarını tam ve eksiksiz simgeleyen yeşil. Aynı zamanda kişisel gelişim ve ruhun bolluğunu temsil eden renk. Malakit kristalinin bilgeliği ile ilerleme, maddi zenginlik değil, kalbin derinliklerinde bulunan manevi hazineleri öp plana çıkarır. Bu büyüleyici taşın bir de pratik faydası var. Malakit taşı, titreşimlerinin güçlü ve kararlı ve istikrarlı olmak için bize güç verir.

Bu taş bize yeni bir sayfa açmamızı ve özümüze dönmemizi hatırlatıyor. Malachite kristali sizi kendisine çektiyse, değişimin vakti gelmiş demektir. Dönüşüm taşı olarak bilinen Malakit kristali, enerjinin vücudunuzda tekrar ve farklı şekillerde dolaşmasını sağlar. Malakit taşı ile manevi bir makyaj yapın ve kalbinizin ateşli tutkularına bir yakıt patlaması vermek için iyileştirici özelliklerini kullanın. Bu gizemli taş size ruhun bolluğu ile parasal zenginlik arasındaki farkı anlamanız için size bilgelik sunar.

Malakit ile meditasyon yapın ve tüm çakra merkezlerinin temizlendiğini, arındığını hissedin. Duygusal tıkanıklıkları ortadan kaldırın ve kalbinizi yeni deneyimlere açın. Kendinizi anılarınızda dolanırken bulursanız, Bu taş size anıların eski bir otoyol gibi olduğunu hatırlatır. Çok uzun kalırsan, yolunu kaybedebilirsin. Geçmişi tozda tut ve devam et, bu Malakit’in mesajı. Malakit kristali de yeni ilişkiler için mükemmeldir. Kristal şifa dünyasında savaşçı bir taş olarak bilinen Malachite, kalbin bir koruyucusu olarak görev yapar; Duygusal yaraları iyileştirmek ya da yeni aşka açmak için yardımcı olan Malachite, şifa enerjisinin kalp çakralarınızdan geçmesine ve size yeni bir canlılık ve ruhsal yenilenme hissi vermesine izin verecek şekilde nöbet tutar.

Malakit Taşı Kullanımı

Malakit kristal taşı, doğaya olan derin bağlantıyı, hayatla dolu canlı ve yemyeşil bir bahar rengiyle yansıtır. Şehrin sakinleri için doğal kalıntılara özlem duyan bir taş, oturma odanıza büyük bir Malachite parçası yerleştirerek doğanın harikasını evinize getirin. Bu taş çevre kirliliğini ortadan kaldırmaya çalışır ve kutsal iyileşme alanınıza hoş bir renk katar. Bu gizemli kristali kuvvetlendirmenin güçlü bir yolu, iyileştirici özelliklerine odaklanan bir kristal düzen ile meditasyon yapmaktır. Yerli Amerikalıların binlerce yıldır kullandıkları temizlik ritüelini izleyerek, ruh halini ayarlamak için adaçayı biraz meditasyon gibisi yoktur. Daha sonra, Malakit kristalini kalp çakranıza yerleştirin ve sevgiyi açan mükemmel enerji kalıbı ile yayılan kristalin, dünyayı iyileştiren etkisini hissedin. Bu şifa veren ve arındırıcı enerjiye, Malachite kristal özelliklerine barışçıl bir tefekkürle bağlandığınızda erişebilirsiniz. Her elinizde bir taş tutarak, vücudunuzun ve zihninizi, evrenin saf ve iyileştirici sevgisiyle beyaz bir ışıkla besleyen dönüştürücü güçlerini hissedin.

Malakit Taşının Faydaları

Malakit kristali depresyon, ruhsal hastalığın soğuk algınlığına iyi gelir. Gündelik zorluklara karşı tıpkı akik taşı gibi etkili bir antidepresandır. Bu kristalinden yapılma takılar giyin ve sizi pozitif ve iyimser birine fönüştirmesini izleyin, yükseklerinizi ve alçanızı teraziye koyarak dengeleyebilirsiniz. Ayrıca, dünyanızdaki herhangi bir toksik enerjiyi nötralize ederek ve ruhunuzu herhangi bir dış olumsuzluğa karşı korur. Bir duygudurum dengeleyici olarak çalışır. Malachite’nin yemyeşil rengini seyredin ve dünyanın doğanın canlı renkleriyle aydınlanmasını sağlayın.

Kaynak:https://www.energymuse.com/malachite-meaning

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • keriman cevap

    Depresyona iyi geliyorsa kesin benim aradığım taş türüdür 🙂 Şaka bir yana hemen hemen her taşın kendine has bir özelliği var. Aslında birçok insan inanmaz ama ben şanssız olduğumu düşünüyorum. Bununla alakalı, yıldızlarımı arttırabilecek bir taş var mı?

    Aralık 28, 2018 , 9:46 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: