Kuvars Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Kuvars Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Kuvars Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Silisyum Dioksit mineralinin en yoğun yer aldığı taşlardan bir tanesidir. Sahip olduğu görüntünün yanı sıra sağladığı faydalar ile de asırlardır kullanılan bir taş olmayı başarmıştır. Mineral zengini bir taş olduğunu da belirtmek gerekiyor ve bu zenginlik de renk değişimini beraberinde getiriyor. Kuvars Taşı birçok farklı isimle anılıyor ve bunun sebebi de meydana gelen renk değişimleridir.

Birçok kaynakta kedi gözü ve yıldız Taşı olarak da karşımıza çıkıyor. Eski medeniyetler bu taşı bir şifa kaynağı olarak kullanırken günümüzde daha çok süs ve mücevherat sektöründe tercih edilmektedir. Dilerseniz bu değerli taşın hangi özellikleri barındırdığını da hep birlikte inceleyelim.

Kuvars Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kuvars Taşı birçok kaynakta Kuvars Taşı olarak da yer almaktadır ve bu ismi gördüğünüzde de şaşırmamanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Yalnızca Hidroflorik asitle çözünebilen özel bir taş olduğunu ifade etmek gerekiyor. Doğada yoğun bulunan bir taş olduğunu görebiliyoruz ve yeryüzünün %10’luk kısmına hakim olduğu da söyleniyor. Saf kuvars taşı incelendiğinde içerisinde yoğun bir şekilde silisyum yer aldığını görebiliyoruz ve oksijen oranı da bir hayli fazladır. Magmatik kayaçlar, bu taşın yoğun olarak yer aldığı noktalardan bir tanesidir ve genellikle bu bölgelerde çıkartılmaktadır. Şimdi dilerseniz hangi ülkelerde daha yoğun bir şekilde yer aldığına da yine hep birlikte göz atalım.

Kuvars Taşının Yer Aldığı Ülkeler Hangileridir?

Brezilya, bu taşın anavatanı olarak biliniyor ve bu ülkede yoğun bir şekilde çıkartılıyor. Bununla birlikte Çin ve Hindistan da listemizde yer alan ülkelerden bazılarıdır. Türkiye’de de yoğun olarak yer alan bu değerli taş daha çok Antalya şehrinde çıkartılmaktadır. Zonguldak, Kastamonu, Yozgat ve Denizli de bu değerli taşın çıkartıldığı şehirlerden bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

Görselliği ile fark yaratan ve etkileyici bir duruşa sahip olan Kuvars Taşı, insan sağlığı için de önemli bir yere sahiptir. Dilerseniz bu taşın ne gibi faydalar sunduğunu ve hangi konuda daha çok yardımcı olduğunu da hep birlikte ele alalım.

Kuvars Taşının Faydaları Nelerdir?

# Aşırı heyecanlı kimseler karar vermekte ve gündelik hayatlarında sakin kalmakta zorlanabiliyor. Kuvars Taşı, aşırı heyecanın dengelenmesinde ve kişinin daha sakin bir karaktere bürünmesinde yardımcı oluyor.

# İç huzurun sağlanması ve daha neşeli bir kişilik oluşumunda da bu taştan fayda sağlamak ve yardım almak mümkündür.

# Dikkat ya da odaklama sorunu olan kişilerin bir işe daha sıkı bağlanması ve o iş ile ilgilenmesi için de bu taştan yardım aldıkları ifade ediliyor. Bununla birlikte motivasyonu arttırıcı bir özelliği olduğunu da söyleyebiliriz.

# Gözlem yeteneğini arttırır ve bu sayede çevrenizde olup bitenleri daha iyi değerlendirmenize yardımcı olur.

# Psikolojik olduğu düşünülen cinsel sorunların giderilmesinde de bu taştan yardım almak mümkündür. Özellikle eski çağlarda bu taşın cinsel sorunları ortadan kaldırmak adına kadın ve erkeklere hediye edildiği yazılıyor. Bu özelliği ile Ay Taşı gibi etki göstermektedir.

# İletişim kurma sorunu yaşayan ve özgüveni eksik olan kişilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmesini sağlıyor.

# Ruhsal bunalım ya da iç huzursuzluk durumunda bu taştan yardım alabilirsiniz. Özellikle depresyon döneminde en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olacaktır.

# Nörolojik hastalıkların tedavi edilmesinde de bu taşın çokça tercih edildiği ve kullanıldığı ifade ediliyor.

Kuvars ya da bilinen bir diğer adı ile Kuvars Taşı, yalnızca şifa olması ile değil, görselliği ile de günümüz dünyasında en çok tercih edilen değerli taşlar listesinde üst sıralarda yer almayı başarıyor.

Kaynaklar: Meanings Crystals And Jewelry

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: