Korunmak İçin Doğal Taşlar | Tüm Kötülüklere Karşı!

Korunmak İçin Doğal Taşlar

Korunmak İçin Doğal Taşlar | Tüm Kötülüklere Karşı!

Doğal taşları, sahip oldukları enerji sayesinde, sizi birçok kötülükten korumak gibi birtakım özellikleri dolayısıyla birçok insan tarafından üzerlerinde taşıyor. Bu taşların her farklı enerjiler taşıyor. Bu nedenle her birinin sizi koruduğu enerjide farklı oluyor. İşte; Korunmak için doğal taşlar;

Korunmak İçin Doğal Taşlar
Obsidyen

Genel Koruma Taşları

Akik: Enerjisinin yanında estetik olarak da insanları kendisine hayran bırak akik taşı, özellikle İslam ülkelerinde yaygın olan bir taş. Dünyevi başarıya yardımcı olan akik taşı, sizi ruhsal açıdan da korur. İnsanlarla daha uyumlu iletişimler kurmanızı sağlar.

Kunzit: Karşılıklı iletişimi olumlu yönde etkileyen ve iletişiminizi güçlendiren Kunzit, işitme yeteneğinizi de arttırır. Öz güveni arttırır, beyin fonksiyonlarınızı harekete geçirir. Sindirim sistemini düzenleyerek sizi rahatlatır. Strese ve gerginliğe iyi gelen bir taştır. Duygusal anlamda bir acınız varsa, bu acının dindirilmesine yardım eder.

Obsidyen: Hayatınızda ters giden şeylerle başa çıkmanıza yardım eder. Negatif enerjiyi üzerinizden atmanızı sağlar. Bilinmeyeni keşfetmenize yardım eder. Psişik saldırılara karşı sizi korur.

Aytaşı: Duygusal gerilimlerinizden kurtulmanızı sağlayan Aytaşı, östrojen hormonunu ve duygusal enerjinizi dengeler. Sevgililerin ihtiraslı olmasında etkilidir. Sezgilerin ve iletişimin kuvvetlenmesini, insanlarla aranızdaki iletişimde sempatin ön plana çıkmasını sağlar.

Siyah Turmalin

Büyüden Kendini Koruma Taşları

Lapis Lazuli: Lapis Lazuli taşı özellikleri, fiziksel yetenekleri ve iletişim yeteneklerini arttırması, akıl dışı düşüncelerden uzaklaştırma, çocukları solunum yolu hastalıklardan koruma, iskeleti ve kemikleri sağlamlaştırma, küçük çocukları korkulardan uzaklaştırma, derin düşünme yeteneğini güçlendirme olarak sayılabilir. Hassas kişilerde yaydığı enerji nedeniyle baş dönmesi yapabilir.

Siyah Turmalin: Manevi bilinci güçlendirmesi ve hayatı kolaykaştırmaya yardımcı olması özellikleriyle bilinir. Ayaklar üzerinde iyileştirici bir etkisi olan bu taş, bacak ve sırtın fiziksel iyileşmesinde etkilidir. Vücudunuzdaki toksin ve kirleri temizler.

Dumanlı Kuvars: Huzurlu uyku uyumanıza yardımcı olan ve sinir sisteminize iyi gelen bir taştır. Güven duygusu oluşturma, güçlü bir iyileştirici olması, iletişim bozukluklarına çözüm olması, Dumanlı Kuvars özellikleri arasındadır.

Malakit: Sakinleştirici bir etkisi vardır, bu nedenle geceleri korkulardan uzaklaşarak rahat uyumanızı sağlar. İçe atılan acıların dinmesinde yardımcıdır ve bu sorunların çözülmesine yardım eder. Malakit taşı özellikleri arasında, adele kası ve romatizma ağrılarına iyi gelme de vardır.

Korunmak İçin Doğal Taşlar
Yakut

Anne ve Çocuğun Koruyan Taşlar

Kırmızı Mercan: Aile içerisindeki bağları ve aynı zamanda arkadaşlık bağlarını güçlendirir. Ruhsal anlamda daha anlayışlı olmanıza yardım eder. Saflık ve dengeyi korur, kırmızı ve pembe cinsi nazara karşı da korur.

Yakut: Şans taşı olarak da bilinen Yakut taşı özellikleri, sezgilerin güçlenmesi, olumsuz duygulardan kurtulma, mutluluk ve güven duygusu verme, kan dolaşımının düzenlenmesi olarak sıralanabilir.

Sedef: Kansızlığa iyi gelir ve vücudun kan yapmasına yardımcı olur. Pozitif düşüncenin üzerinizde etkili olmasını sağlar. Analiz yeteneğinizi güçlendirir.

Florit

Kanser ve Tümörden Koruyan Taşlar

Florit taşının tüm renkleri: Yatıştırıcı ve huzur veren bir enerjisi vardır. Mor floritin diğer taşlarla kullanılmaması gerekir. Bu mor floritin etkilerini azaltır. Baş ağrılarına iyi gelir, sezgilerinizi güçlendirir. Öğrenciler için de faydalı bir taştır. Konsantrasyonu arttırır. Sadece şeffaf floritin diğer taşlarla kullanılması önerilir.

Büyücülük ve Kötü Enerjilerden Korunmak İçin Doğal Taşlar

Ametist: Kötü enerjiler ve radyasyondan korur. Kan temizleyici etkisi vardır, kalp rahatsızlıklarına da iyi gelir. Alerjiye iyi gelen bir enerjisi vardır. Vücudunuzdaki negatif yükü alır. Gözlerinize de iyi gelir.

Kediotu: Uykusuzluğa iyi gelir, sakinleştirici ve dinlendirici bir özelliği vardır. Sinirli ve stresli bir yapınız varsa, asabiyete de iyi gelir. Tedavi amaçlı da kullanılabiliyor.

Peridot: Kalp çakralarınızın açılmasına yardım eder. Suçluluk duygusu ya da takıntılarınızdan kurtulmanızı sağlar, geçmişe takılan insanları bugüne getirir. Negatif enerjileri yok eder, psikolojik çalışmalarda daha hızlı ilerlenmesini sağlar.

Andradit: Sosyal alanda kurduğunuz ilişkilerde zayıfsanız, Andradit özellikleri sayesinde bunu aşabilirsiniz. Yalnızlık ve hayattan dışlanmışlık duygularından kurtulmanızı, daha olumlu düşünmenizi sağlar.

Korunmak İçin Doğal Taşlar
Kyanit

Astral Seyahatte Koruma

Prehnit: Manevi etkileri en yüksek taşlardan olan Prehnit faydaları, sonsuz sevgi oluşturma, olumsuz enerjilerden kurtulma, vizyonu geliştirme, duygusal karmaşanın önüne geçme, 6. His ve sezgileri güçlendirme olarak sıralanır.

Kyanit: Pozitif düşünce üzerinde etkili bir taştır. Şan taşı olarak bilinir, negatif enerjiyi dağıtır ve bu enerjiyi pozitife çevirir. Özgüven ve mutluluk hislerini arttırır. İç huzura erdirir.

Tektit: Sinir ve dolaşım sistemi, ateş düşürme gibi şeylerde etkili olan Tektit taşı, dişil ve eril enerji alanlarını dengeler.

Petalit: Şamanik bire taştır. Özellikle ata ve aile ilişkilerinde iyileştirme sağlar.

Kunzit

Duygusal Koruma 

Gül Kuvars: Gül Kuvars özellikleri arasında, olumsuzluklardan kurtarma ve vücudu kötü enerjilerden arındırma vardır. Sindirim sistemine iyi gelir ve sindirim sistemi hastalıklarından korur. Göz hastalıklarını iyileştirir.

Kunzit: İkili iletişimlerde anlaşmayı kolaylaştırır, ilişkileriniz olumlu yönde ilerler. Taş iyileştirici özellikleri ile bilinir.

Selestit: Sizi uyku problemlerinizden kurtarır, rahat uyku uyumanızı sağlar. Hücrelerinizde biriken toksinleri temizler. Daha güzel rüyalar görebilmenize yardımcı olur. Meleksi rehberlik sembolü olarak bilinir.

Jasper

Manevi Yolculuklarda Korunmak İçin Doğal Taşlar

Jet: Toprak enerjisinin bedene geçmesine yardımcı olan jet taşı oltu taşı olarak da bilinir. Saç dökülmesine iyi gelen jet taşı özgüveninizi arttırır. Migren ve baş ağrıları için iyi bir taştır.

Jasper: Sevginin ve inancın simgesidir. Güç ve cesaret verdiği gibi, erkeklerde erkeksi özellikleri daha da arttırır. Üzerinizde taşırsanız size bereket getirir. Bedeninizi toksinlerden arındırır, vücudunuz daha fazla kan yapar, sindirim sistemine ve safra kesesine iyi gelir.

Kaplan Gözü

Kara Seyahatlerinde Korunmak İçin Doğal Taşlar

Garnet: Üzerinizde taşırsanız, acımasızlıklardan ve bedensel zayıflıklardan korunmanıza yardım eder. Garnet taşı özellikleri arasında, cinsel dengesizliğe karşı koruma ve cinsel enerjiyi arttırma da vardır. Bedeninizi daha canlı hissetmenizi sağlar.

Kaplan Gözü: Sindirim sisteminde yaşadığınız olumsuzluklara iyi gelir, cesaret duygusu verir. Duygulara hitap eden bir taştır, bu nedenle sevgililer için de iyi bir taştır.

Rhodonite: Ruhsal enerji yüklü olan Rhodonite taşı, iç huzur ve güzel enerji verir. Sorunlarla başa çıkmanıza yardım eder. Fiziksel ve ruhsal anlamdaki canlılığınızı arttırır. Kristal kuvars ve ametist taşlarıyla birlikte kullanıldığında, hayatınızı aydınlatmanıza çok daha fazla yardımcı olur. Yin-yang enerjisini dengeler. Korkularınızın azalmasına etkili bir taştır.

Korunmak İçin Doğal Taşlar
Kalsit

Negatif Enerjiyi Dağıtan Taşlar

Sitrin: Göbek ve karın çakralarını temizleme özelliği ile ön plana çıkan Sitrin, kişileri paylaşma duygusuna teşvik eder. Taşı elinizde tuttuğunuzda ya da üzerinizde taşıdığınızda, size mutluluk hissi verir. Zenginliğinizi korumanıza yardım eder.

Kalsit: Enerji arttıran ve negatiflikten arındıran bir etkisi vardır. Bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi bile dağıtabilir. Çalışanların motivasyonunu daha da arttırmalarına yardımcı olur. Çakralarınızı açabilmek için harika bir taştır. Enerji tıkanmaları yaşıyorsanız, Kalsit taşı ile bunun önüne geçebilirsiniz. Aura renklerinizi de düzenler.

Labradorit: Gözler için oldukça faydalı bir taş olan Labradorit, gece görüşlerinizi güçlendirir. Ruhsal anlamda iyileşmenize yardımcı olan bir enerjisi vardır. Daha iyi odaklanmanızı sağlayarak konsantrasyonunuzu arttırır. İçsel huzuru bulmanıza ve geçmişinizdeki sorunları içinizde çözmenize yardım eder. Güncel yaşantınızdaki sorunlarla baş etmenizde size güç verir. Kan basıncınızı iyileştirir, aşırı üşünme şikayetlerine iyi gelir. Yoğun dikkat gerektiren durumlarda üstte taşınabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: