Jasper Taşı Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir ?

Jasper Taşı Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir ?

Jasper Taşı Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir ?

Çok farklı renklerde bulunabilen Jasper taşı, dünyanın karmaşıklığını resmeder gibi bir çok katmandan oluşur. Karamsarlık içerisinde ve gözleriniz yaşlıysa, kalp çakralarını Jasper kristali ile ısıtın, güçlü ve sakinleştirici etkisi sizi doğal bir sevinç ile doldurur.

Bu nadir ve eşsiz taşı koleksiyonunuzda saklayın ve pembe, sarı, siyah, beyaz, altın, yeşil ve kahverenginin yumuşak, sade tonlarını içeren geniş bir renk spektrumunu kapsayan bu taşların çevresinde güneşlenin. Sıra dışı desenleri, lekeleri ve kıvrımları olan bu şifa kristali, içsel ruhunuzu yeryüzüne ve onun iyileştirici titreşimlerine yeniden bağlayarak derin bir rahatlama sağlar.

Doğayla iç içe modern bir dünyada, Jasper taşı, yerkürenin temizleyici ve onarıcı güçlerini ve bitmeyen hayat döngüsünü destekleyen ritmik akışı sürdürmektedir.

Jasper Taşın Nasıl Kullanılır

İçten gelen tükenmişlik durumunuz için stres sorumluysa, bir Jasper taşı alın ve terapi seansı için yeşilliklere mümkünse bir ormana doğru gidin. Eski Zen meditasyon geleneğini, doğanın iyileştirici etkileriyle birleştirerek, ciğerleriniz ve iç ruhunuz, ormanın süper oksijenli havasından ve sakin huzurunda gençleşecek.

Her şeyin birbirine bağlılığını düşünün. Doğanın güzel ayrıntılarını tam çiçeklenme ve dallardan parlayan güneş ışığı lekelerini fark ederek Aura’nızı yeniden şarj edin.

İnsan vücudunda bulunan çakraların haritası

Bir sevinç ve bilinçli genişleme taşı olan Jasper kristali, derin gevşemeyi destekleme yeteneği ile bağlantılıdır. Eğer kronik stresiniz varsa, Jasper Taşı sinir sistemini sakinleştirmek için iyileştirici bir yakınlıkta bulundurun.

Güneş pleksus çakranın üzerine ( Mide bölgesinde, göbek deliği ile göğüs kafesi arasında yer alır. ) bir taş yerleştirin ve hayat veren gezegenimizin en yüksek titreşimleriyle zihin-beden-ruhunuzu besleyen şifa enerjisinin saf ışığını hayal edin.

Bu kristal temizliğinde, adrenallerin yeniden hizalanıp açık ve dengeli hale gelmesiyle stres azaltmanın rahatlatıcı etkilerini hissedin. Bu özelliği ile Topaz taşı ile benzerlik göstermektedir.

Jasper Taşının Şifalı Özellikleri

Bu milenyum keşfedildi, Jasper taşının anlamı kalp çakrasında bir ateş yakmak anlamına gelen koşulsuz sevgisi ile ilişkilidir. Okyanus Jasper denizler boyunca ruhsal yolculuğunuzda deniz feneri olarak daha yüksek bir bilince hizmet eder. Dünyada özellikle bir yeri var ki – Madagascar – oradan gelen Jasper taşı desenleri, neredeyse dünya dışı bir görünüme sahiptir.

Bir kalsedon türü olan bu çok renkli taş, ilkel volkanların lav akıntılarından geçerek güçlü bir mineral karışımı ile birleşir. Sinerjik bir yatıştırıcı titreşim dalgasında olan Jasper, sakral ve kalp çakralarının enerjisini birleştirmeye yardım ederek açık bir zihin ve merhametli bir kalple yaşamamız gerektiğini hatırlatır.

Gündelik sağlıklı yaşam rutininin bir parçası olarak onunla meditasyon yapın ve bu canlı taşın sıcak ve güven verici etkilerini hissedin. Huzurlu bir tefekkürle, temizlenmiş zihninize bakıp, aklınıza gelen herhangi bir düşünceyi fark ederek akıl-beden-ruhunuzun içeriğini anlarsınız.

Bir mum yakarak ve Jasper’ı beyaz bir beze yerleştirerek ruhsal genişleme havasını ayarlayın. Bu terapötik seans sırasında, sizden gerçek potansiyelinizden geri kaldığınız olumsuz düşünceleri almasını isteyerek taşa bir iş verin. Ocean Jasper ile her meditasyon yaptığınızda, yaşadığınız deneyim ile sizi derinleştirir, bu da günlük pratiği ruhun yeniden uyanışı için gereklidir.

Eski duygusal yaralar söz konusu olduğunda, Okyanus Jasper kristal şifa özellikleri, geçmişte yaşanan acıların yatıştırılması için mükemmeldir.

Bu iyileştirici faydalardan en iyi şekilde faydalanmak için, taşı özel iyileşme ve bırakma niyeti ile kullanın. Geçmişin zor zamanlarının bugün en yüksek potansiyelinizde ulaşmanızı engellemesine izin vermeyin. Sonuçta, hayatınızın bir sonraki bölümüne gitmek isterseniz, son bölümü tekrar okumayı bırakmalısınız.

Kendinizi ve size zarar veren her neyse onu affetmenizi ve ondan uzaklaşmanızı sağlar. Bu karizmatik taş merhameti öğretir, bize bir lamba yaktığımızda kendi yolumuzu aydınlattığımızı hatırlatır.

Kaynak: Energymuse

Bu gönderiyi paylaş

Comments (10)

 • vedat cevap

  Çakraların açılmasına yardım eden taş buydu sanırım… Bilmeyen birisi baksa cilalı tahta olduğunu zanneder. Yüce Allah’ım da bunları böyle yaratıyor ve şifa gücü veriyor. Bu arada tüm sayfalarınızı gezdim ama Balık burcu kişiler için taş önerilerini göremedim.

  Aralık 30, 2018 , 3:18 am
  • duyguluk cevap

   Balık burcu taşları ile ilgili makaleyi henüz tamamlamadım Vedat Bey.

   Aralık 30, 2018 , 3:25 am
 • zeynep kahraman cevap

  Merhaba bir sorum olacak bu taşların tenimize değmesimi gerekli şifasından faydalanmak için zira yüzüklerde filan genelde gümüş içinde gömülü oluyor. Bilgilendirebilrimisiniz.
  Çok teşekkürler

  Ocak 7, 2019 , 12:09 pm
  • duyguluk cevap

   Zeynep Hanım Merhaba,

   Teninize değmesine gerek yok bazıları odada bulunsa bile yeterlidir. Bazı istisnaları var Amazonit boğaz çakrası için önemlidir. Ve tene değen bir kolye şeklinde olması önemlidir.

   Ocak 7, 2019 , 12:24 pm
 • eveozelders cevap

  Takip edilmeye değer bir websiteniz var.

  Mart 29, 2019 , 4:09 pm
  • duguluk cevap

   Teşekkürler

   Nisan 1, 2019 , 11:35 am
 • Merve cevap

  Merhaba ben bu taşın orijinalini nereden bulabilirim

  Haziran 29, 2019 , 3:03 am
  • duguluk cevap

   biz sizin için bulabiliriz isterseniz.

   Haziran 30, 2019 , 12:15 am
 • mesut cevap

  Kaymak taşı dedigimiz taşlar jasper mi dir. Degilse kaymak tasi ismi nedir fayda si varmi

  Kasım 12, 2019 , 12:03 pm
  • duyguluk cevap

   Mesut Bey Merhaba,

   Kaymak taşı, su mermeri veya albatr; daha çok süs eşyası ve heykel yapımında kullanılan, ince pürüzlü bir tür kireç taşı. Doğal hâlde iken ışığı geçirir ve beyaz renktedir ancak sunî olarak renklendirilebilir. Isı verilerek yarı saydam hâle getirilebilir veya mermere benzetilebilir.

   Jasper taşı değildir. Kaymak taşı enerji artırıcı, arındırıcı ve dengeleyici üç ana fonksiyona sahiptir.

   Şubat 25, 2020 , 3:33 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: