Hint Astrolojisi Doğal Taşları – Part 1

Hint Astrolojisi Doğal Taşları

Hint Astrolojisi Doğal Taşları – Part 1

Astrolojiye göre, dokuz gezegen var ve hepsi bir insanın hayatında önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle, bu son derece verimli gezegenler tarafından sunulan olumlu sonuçları elde etmek için, kişi karşılık gelen gezegenleriyle olan ilişkilerine göre farklı taşlar benimseyebilir. Hint astrolojisi doğal taşları içeren gezegenler Güneş, Ay, Mars, Merkür, Jüpiter, Venüs, Satürn, Rahu, Ketu’dur. Bu yazımızda gezegenler Güneş, Ay, Mars, Merkür, Jüpiter’i konu edineceğiz.

Gezegenler ve Değerli Taşları

Hint Astrolojisi Doğal Taşları
Yakut

Güneş:

Dokuz gezegen arasında Güneş ‘Kral’ olarak kabul edilir. Güneş sistemindeki tek enerji kaynağımızdansanız yakut kadın ve erkekler için idealdir.

Yoga severlerin mutlaka edinmesi gereken elementlerdir.

Yakut Değerli Taşı (Manik):

Ruby olarak bilinen taş Kral Güneşin değerli elementidirBu yakut taş koyu kırmızı ila açık pembe renktedir. Otorite, haysiyet, cesaret, komuta gücü, cesaret ve iyi kalpli temsil eder.

Astrologlar, güneş burçlarında iyi olmayan veya zararlı gezegenlerden etkilenen kişilere çoğunlukla yakut taş takmayı önerir..

Güneş gezegeni bazılarının burçlarında iyi sonuçlar verirse, o zaman da Güneş gezegeninin gücünü arttırmak için yakut taş takmalıdır.

Taşın Saflaştırılması ve Aktivasyonu: Yakut taşının saflaştırılması ve aktivasyonu için, önce tüm negatifliğin yıkanması için 20 ila 30 dakika boyunca süt, bal ve/veya saf suya daldırın.

Yogadan önce tütsü çubuklarını yakın ve bol bol nimetleriyle seni kutsayan tanrıya dua edin ve mantra okuyun.

Minimum Ağırlığı: İyi bir sonuç elde etmek için, vücut ağırlığına göre taş takılmalıdırç (10Kg vücut ağırlığı için 1 Rat gerekir). Ucuz ve kötü taşlar zararlı sonuçlar doğurabilir.

Yakut Taşı: Kişi sağ elin yüzük parmağına yakut taşı takabilir. Yakut dışında kırmızı renkli herhangi bir doğal kullanın ve sağ bileğinize takın.

Yakut taş Pazar sabahı güneş doğarken takılırsa etkisi büyük olur.

Hint Astrolojisi Doğal Taşları
İnci

Ay:

Ay, zihnin huzurunu ve sakinliğini ifade eder. Bir kişinin annesini ve kalbini gösterir.

İnci (Moti):

İnci, ay için değerli taş olarak kabul edilir. İnci takmanın ayın kötü niyetli etkilerini ortadan kaldırdığı ve bir kişiyi depresyondan ve kasvetten kurtardığı, zihnini pozitiviteye yönelttiği ve toplumdaki itibarını arttırdığı söylenir.

Taşın Saflaştırılması ve Aktivasyonu: İnci taşını saflaştırmak ve etkinleştirmek için, takmadan önce en az 10 ila 20 dakika inek sütünde bekletilmelidir.

Yoga severler “Aum Chandraya Nama” mantrasını okumalıdır.

İnci taş yüzük parmağına veya sık kullanılan elin küçük parmağına takılmalıdır.

İnci taşı sadece Pazartesi günü kullanılmalıdır.  İnci taşının zenginlik özelliklerini sağlamak. Günün ilk saatinde giyilmelidir (güneş doğduktan sonra)

İnci yerine beyaz, krem renkte doğal taş tercih edebilirsiniz. Böylece her gün için taşınız olur.

Hint Astrolojisi Doğal Taşları
Kırmızı Mercan

Mars Gezegeni:

Mars, cesaret, kararlılık, öfke, zulüm, kendi kaderini tayin etme, fiziksel gücü ifade eden vahşi kırmızı renk gezegenidir.

Kırmızı Mercan Taş (Moonga):

Hint astrolojisi doğal taşları kırmızı mercan, Mars (Mangal) gezegenini temsil eder. Kırmızı mercan yapraksız çalılar şeklinde 500 Feet deniz suyu derinliği altında  bulunur. İnsanların çoğu bu taşı aslında Mart ayında doğanların kötü enerjiye sahip olduğunu düşündükleri için kullanır.  Yogiler de yoga yaparken bunu tercih eder. Kötü ruh Mart ayının kötü enerjisi akıp kişiden uzaklaşır.

Kırmızı mercan taşı, Mars gezegeni tarafından yayılan pozitif güçleri korur. Evli yaşamda uyum sağlayabilir. Mars bir burçta zayıfsa hazımsızlık gibi birçok hastalığı gösterecektir. Mide, ateş, çiçek hastalığı, enerji seviyesi eksikliği, asitliği kaynar vb. Bu hastalıkları iyileştirmek için kırmızı mercan taşı takabilirsiniz.

Değerli Taşın Saflaştırılması ve Etkinleştirilmesi: Saflaştırmak ve mercanı aktive etmek için, kaynatılmamış sütün içine daldırın.

Sağ elin ele takılmalıdır. Salı sabah takılırsa daha iyidir.

Hint Astrolojisi Doğal Taşları
Zümrüt

Merkür Gezegeni:

Gezegen zekâ, akıl, sevgi, eğitim, iş ve servet anlamına gelir. Bu nedenle doğum gezegeni Merkür olan bir kişi hint astrolojisi doğal taşları arasında yeşil renk taş takmalıdır. Bu gezegen “aşk gezegeni” veya “gezegenlerin prensi” olduğu kabul edilir.

Hint Astrolojisi Doğal Taşları; Zümrüt (Panna):

Zümrüt beril ailesine ait değerli bir yeşil renk değerli taştır ve astrolojide Merkür Gezegeni’ni temsil eder. Zümrüt taş takarak hoşgörü seviyesini artırarak içinizin rahat olmasını sağlar. Aynı zamanda ailede uyumlu ilişkiler için hoşgöre yaratır. Zümrüt, kan dolaşımını artırmak ve astım, ishal, ülser ve kekemelik gibi hastalıkları kontrol etmek için olağanüstü iyileştirici güçlere sahiptir. Uykusuzluğa iyi gelir.

Değerli Taşların Saflaştırılması ve Etkinleştirilmesi: Saflaştırmak ve zümrütü kaynatılmamış sütün içine 10-20 dakika boyunca daldırın. Mantra ile enerjilendirin.

Zümrüt Taşın Minimum Ağırlığı: Genellikle, vücut ağırlığına göre 10 Kg vücut ağırlığı için 1 Rat gerekir). Zambiya ve Kolombiya zümrüt taşı iyi sonuçları verir.

En iyi sonuçlar için sağ elin küçük parmağına takabilirsiniz.

Zümrüt Taş Günü: En iyi astrolojik sonuç Çarşamba sabahıdır.

Jüpiter:

Jüpiter, güneş panelindeki en büyük gezegendir ve diğer tüm gezegenler arasında “öğretmen” statüsüne sahiptir. Uğurlu bir gezegendir ve sağlık, refah, servet, kullanıcısına kader gibi faydaları miras bırakmaktadır.

Hint Astrolojisi Doğal Taşları; Sarı Safir (Pukhraj):

Hint astrolojisi doğal taşları arasında sarı safir Jüpiter gezegenini temsil eder ve Yogisler için Pukhraj olarak da bilinir. Pukhraj taşı en pahalı ve en değerli taştır. Jüpiterin etkileri sizde zayıfsa ve sürekli olarak sorunla karşı karşıyaysanız, iyi sonuçlar elde edemiyorsanız, iş kaybınız varsa, o zaman sarı safir takmalısınız, ancak takmadan önce bir astroloğa danışmanız önemlidir. Sarı safir sağlık, bilgelik, refah, finansal kazanç, uzun ömür ve isim, onur ve şöhret verir.

Değerli Taşın Saflaştırılması ve Aktivasyonu: Sarı safir saflaştırılması ve aktivasyonu için mantra ile enerjilendirmek için 10 ila 20 dakika boyunca bal içinde bekletip durulayınız.

Astrolojiye göre, sağ elin işaret parmağına takılmalıdır. iyi sonuç için Perşembe sabahı sarı safir taş takmak gerekir.

Hint Astrolojisi Doğal Taşları
Mavi Safir

Gezegen Satürn:

Satürn, güneş panelindeki en hızlı hareket eden gezegendir. Satürn bir insana yakışırsa, hayatında her türlü mutluluğu getireceği söylenir. Bununla birlikte, size uymuyorsa, hayat çekilmez olur.

Mavi Safir:

Safir, dünyanın çeşitli yerlerinden görülen en nadir ve en değerli minerallerden biridir. Eylül ayının doğum taşıdır.

Mavi safir, Satürn Gezegeni ile ilişkili değerli bir taştır. Satürn’ün tüm özelliklerine sahiptir. Etkili değerli taşlardan biridir. Bu yüzden takmadan önce bir astroloğa danışmak gerekir, çünkü herkes için uygun değildir.

Mavi Safir bir kişiyi fakirken zengin yapabilir, çünkü size uymaya başladığında Satürn lütfu insana düşer ve küçük bir lütfunun bir kişi için yeterli olduğu söylenir. Onu taktıktan sonra 1 gün ila bir ay içinde zenginlik, iyi şans, fırsat ve şöhret kazanırsınız.

Değerli Taşın Saflaştırılması ve Aktivasyonu: Mavi safir saflaştırılması ve aktivasyonu için öncelikle 10 ila 20 dakika boyunca ılık süt içinde bırakın.

Astrolojiye göre, sağ elin orta parmağına takılmalıdır. Cumartesi sabahı mavi safir takılmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: