Hint Astrolojisi Doğal Taşlar – Part 2

Hint Astrolojisi Doğal Taşlar

Hint Astrolojisi Doğal Taşlar – Part 2

Tam olarak, dokuz gezegene karşılık gelen navratna olarak bilinen Hint astrolojisi doğal taşlar vardır ve her biri kendi gezegenlerinin yükselticilerine sunmak için özel özellikler taşır. Ancak, bu gezegenler tarafından sağlanan avantajları elde etmek için nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

Bir kişi hangi değerli taşın hangi gezegene ait olduğunu öğrenmeli, kullanılacak taşın ideal ağırlığı ne olmalı gibi bu önemli gerçekleri bilmelidir. Bu taşları kullanmak için ideal zamanları da size bildiriyoruz. Dokuz gezegenin isimleri Güneş, Rahu, Satürn, Ay, Venüs, Mars, Ketu, Jüpiter, Merkür ‘dür.

Tüm sorularınıza cevap almak için Venüs, Satürn, Rahu, Ketu için doğal taşları inceleyeceğiz. Bu dokuz gezegen “Navratnas” olarak kabul edilir. Dokuz gezegen arasında hangi gezegene aitsiniz; hangi değerli taşların sizin için uygun olduğunu görelim.

Astrolojiye Göre Doğal Taşlar

Hint astrolojisi doğal taşlar
Elmaz

Venüs Gezegeni:

Venüs maneviyat, dürüstlük, haysiyet, cesaret, sevgi ve ahlak anlamına gelir. Venüs dünyanın en yakın gezegendir.

Hint Astrolojisi Doğal Taşlar; Elmas (Heera):

Pırlanta pahalı ve mücevherlerde, dekorasyon için yaygın olarak kullanılır ve doğada çok nadir görülen bir taş türüdür. Elmas Navratnas arasında sıcak bir taştır ve sevgi, evlilik, ortaklık, güzellik, tevazu, samimiyet, sağlık, dans, drama tanrıçası olan Hera’nın adıyla anılır. Astrolojide, Elmas yogisler tarafından SHUKRA olarak da bilinir. Venüs Gezegeni ile ilişkilidir. Dünyanın en şanslı kişileri Nisan ayında doğar, onlara huzur doğuştan bahşedilmiştir. Şükretmeyi severler tanrıya yakınlık duyarlar. Yaşamlarında hep başarıya koşarlar. Güzellik onlara hem kalben hem de fiziken verilmiştir.

Normal astrolojide Taurus yani Boğaları Venüs güzellik tanrıça gezenegeni yönetir. Eğer şişmansanız Venüs sizden uzak demektir. Bunun için parlayan doğal taşlar kullanmalısınız. Elmas almaya gücünüz yetmiyorsa, ay taşı gibi beyaz, şeffaf taşlar seçebilirsiniz.

Elmas (Heera) lüksün sembolüdür ve mutlu evlilik ortamında ömürlük yaşatır. Bu yaşamı elde etmek için elması doğru kişi kullanmalıdır.  Venüs zamanı doğan kişi temsil ettiği gezegeni elmas takarak taçlandırırsa, Venüs ana güç verebilir ve tüm faydalı sonuçları alabilirsiniz. Elmasların küçük boyutu yeterli olacaktır. Eğer bir Venüs zamanı doğmadıysanız ve tektaş hayali kapsamında yüzük size hediye edildiyse etkisi olumsuz olabilir. Yogisler bilir, gezenin sana renk verir. Onu kullanman gerekir. Venüs zamanı doğan kişinin parlak taşlar kullanması ona iyi gelir. Mars zamanı doğan kişiye ise olumsuz sonuçlar getirebilir. Bu nedenle tektaş pırlanta da ısrarcı olmamalı. Zengin görünmektense diğer değerli taşlarla daha parlak, daha huzurlu, daha zengin olabilirsiniz.

Taşın Saflaştırılması ve Etkinleştirilmesi: Elmasın saflaştırılması ve etkinleştirilmesi için, elmas yüzüğünüzü mantra ile enerjilendirmek için balda 10 ila 20 dakika bekletin.

Pırlantanın Minimum Ağırlığı: Pırlantanın minimum ağırlığı 0.4 ila 1 karattır, Eğer Venüs kadını değilseniz elmas takmadan önce astrologla görüşmek zorunludur.

En iyi sonucu elde etmek için Cuma sabahı sağ elinizin orta parmağına takılmalıdır.

Hint astrolojisi doğal taşlar
Grossular

Rahu Gezegeni:

Rahu ayın kuzey düğümünü ve yılanın alt yarısını temsil eder. Bununla birlikte, bir insanın hayatı üzerinde daha büyük bir etki yaratabilme kabiliyeti nedeniyle fiziksel değildir. Bu taş gezegenin statüsüyle saygı görmüştür.

Grossular Taşı: Hessonite / Gomed

Hessonite değerli taş sakız olarak da bilinir ve Gomed gölge gezegen Rahu’nun değerli taşıdır. Gölge gezegeni Rahu’nun her türlü gecikmeden sorumlu olması gerekir. Gomed, kullanıcının hızlı başarı elde etmesine yardımcı olabilir. Kötülüklerden, gizli düşmanlardan korunmak son derece faydalıdır ve aynı zamanda enerji, sağlık, zenginlik ve çok yönlü refahı arttırır. Çoğu insan Rahu Dasha ve zararlı Rahu’dan kurtulmak için Hessonite değerli taş giyiyor.

Değerli Taşın Saflaştırılması ve Aktivasyonu: Hessonite’nin saflaştırılması ve aktivasyonu için, sütün içine 10 ila 20 dakika batırın.

Hessonite Taşının Minimum Ağırlığı: Vücut ağırlığına göre taş her 10 kb ağırlık için 1 Rat taş gerekir.

Hessonite yüzüğü hangi parmağa takılır: En iyi sonuç için, yüzük sağ elin orta veya yüzük parmağına takılmalıdır.

En iyi sonuçları elde etmek için Hessonite değerli taş gümüş bir taban üzerinde olmalıdır. Kolye ya da yüzük için gümüş tercih edilmelidir.

Hessonite Taşı Takma Günü: Çarşamba / Cumartesi sabahı

Hessonite Taşı Giyme Zamanı: Astrolojiye göre, Taşın günün ilk saatinde (güneşin doğuşundan sonra) takılması gerekir.

Grosscular Çeşitleri;

Grossular taşının 3 çeşidi vardır. Hint astrolojisi doğal taşlar için   Hessonite (Tarçın Taşı) kullanılmalıdır. Yoksa Afrika taşı tercih edilebilir.

Afrika Yeşim Taşı Gomed (African Jade) – vizyonları gerçeğe dönüştürmek için kullanılan bu yeşil kristaller; Titreşim kalıpları, iş hayatına girmek ve bir şeyler yapmak için güven ve motivasyon yaratır. Bu taş refah verir, kıtlık düşüncesinin kökünü iyileştirir ve Dünya ile Evrenin sağladığı bolluğu ortaya koyar.

Hessonite (Tarçın Taşı) – turuncu ila koyu kahverengi-turuncu ve kırmızımsı kahverengi kristaldir ve nispeten nadirdir.  Hessonite, tarçın taşı olarak adlandırılır, sadece rengi için değil, aynı zamanda kaynaklandığı baharat ülkesi nedeniyle; Sri Lanka olarak adlandırılan Seylan! Kendi kendine başlatılan işlerde başarı getirir ve yeteneksiz olsanız bile sanatsal ifadeye ilham verir ve ortaya çıkarır. Sakral Çakra ile ilişkili olan Hessonite, kendine saygıyı ve duyguların netliğini arttırır ve duygusal ajitasyonu yatıştırır. Bu taş sezgiyi ve psişik merkezi açar ve sizi varış noktanıza götüren vücut dışı yolculuklar için kullanılır.

Tsavorite – soluk zümrüt yeşili rengindedir ve oldukça nadirdir. Onarıcı ve özgürleştiricidir, hayatın zor evrelerine yeni bir güç getirir. Enerjik olarak Grossular çeşitlerinin en odak noktasıdır. Yaratıcı, duygusal, sanatsal ve hatta fiziksel sağlık gibi tüm olumlu yönleriyle bir zenginlik taşıdır. Saf Yeşil ışın ile uyum içinde olan Tsavorite, gücü ve güzelliğiyle zümrütle rekabet eder. Kalp Çakrasını açabilir ve temizleyebilir.

Ketu Gezegeni:

Rahu gibi, Ketu gezegeninin de bireyin yaşamını etkileme gücü nedeniyle fiziksel bir varlığı yoktur. Bu gezegen bilinçsel statüsüyle saygı görmüştür. Ketu, ayın güney düğümünü ve yılanın üst yarısını temsil eder. Maneviyat, gönül rahatlığı, servet, mutluluk ve refah anlamına gelir. Bu mücevher ayrıca siyah, siyah ve beyaz, sarı, soluk mavi ve açık kırmızı gibi diğer renklerde de gelir.

Kedi Gözü Taşı (Lehsunia):

Hint astrolojisi doğal taşlar için kedi gözü değerli taştır. Ketu gezegeni ile ilişkilidir. Bu mücevher, doğum haritasına Ketu’yu yansıtmayan kişiler için şiddetle tavsiye edilir. Bu doğal taşın doğru kullanımı, hayatı önemli ölçüde hafifletecek ve skandallardan, kaybetme veya itibardan koruyacaktır.

Değerli Taşın Saflaştırılması ve Aktivasyonu: Kedi gözünün daha iyi etki etmesi için  mantra ile enerjilendirirken bal içinde en az 10 dakika beklemesi gerekir.

Kedi Göz Taşının Minimum Ağırlığı: Vücut ağırlığına göre 10 kg için 1 rat.

Kedi gözü taşı hangi parmağa takılır; En iyi sonuç için, yüzük sağ elin orta parmağına takılmalıdır.

Metal: En iyi sonucu almak için gümüş ile birlikte kullanılmalıdır. Hatta asla altın tercih edilmemelidir.

Kedi gözü taşını takmak için en doğru zaman; Çarşamba / Cumartesi sabahı günün ilk saatinde kedi gözü mutlaka takılmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: