Hematit Taşı: Özellikleri / Türleri ve Faydaları / İpuçları

Hematit Taşı: Özellikleri / Türleri ve Faydaları / İpuçları

Hematit Taşı: Özellikleri / Türleri ve Faydaları / İpuçları

Narin ve gayet hoş bir kristal olarak karşımıza çıkan Hematit Taşı, birçok değerli taş gibi hassas bir yapıya sahip ve bu hassas yapı da işçilikte büyük bir deneyim ve profesyonellik gerektiriyor. Birçok kaynakta kan taşı olarak yer almakta ve bu isimle bilinmektedir. Kahverengi ve kırmızı, hakim renk olarak biliniyor ve doğadaki orijinal taşların büyük bir kısmı da bu renklere sahiptir.

Yalnızca süs ya da mücevherat sektöründe değil, çelik yapımında da kullanıldığını ifade etmek gerekiyor. Birçok değerli taşa nazaran daha işlevsel bir taş olduğu ise aşikar… Günümüzde olduğu gibi geçmiş yıllarda ve tarihi dönemlerde de şifa verici taş olarak birçok medeniyet tarafından kullanılmıştır. Yazımızın sonunda insan sağlığına sunduğu faydaları da yine sizinle paylaşacağız.

Kırmızı aşık boyası biçimindeki hali, doğada en çok bulunan şekil olarak biliniyor. Bu türün ilginç bir özelliği var ve dışarıdan bakıldığında iç kısmında yer alan pekişik yapılı hematitleri görüntülemek de mümkündür. İlginç görüntüsü sayesinde değerli bir hal alan Hematit Taşı, sahip olduğu özellikler ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Dilerseniz bu taşın özelliklerine de yine hep birlikte göz atalım.

Hematit Taşının Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Bu değerli taşın en büyük özelliği, dışarıdan bakıldığında bir demir parçası gibi görünmesine rağmen çok kırılgan ve hassas bir yapıya sahip olmasıdır. Hematit, aynı zamanda demirin en önemli kaynaklarından bir tanesi olarak da karşımıza çıkıyor ve değerli olmasındaki en önemli detaylardan biri de budur.

Enerjisi oldukça güçlü bir taştır ve az sonra bahsedeceğimiz faydaları başlığında bunu sizler de daha net bir şekilde görebileceksiniz. En nadir çıkartılan Hematit Taşının gri renkteki taş olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Nerelerde Çıkartılır?

Metaformik ve volkanik kayaç bölgelerde daha yoğun bir şekilde yer alan Hematit Taşı, Almanya başta olmak üzere İngiltere, Kanada ve Amerika’da daha yoğun bir şekilde çıkartılmaktadır. Değerli bir taş olması nedeniyle çok sayıda imitasyon ürünü de beraberinde getiriyor. Taşı kırdığınızda iç kısım ile dış kısmın aynı renge sahip olması gerekiyor aksi takdirde orijinalliğinden şüphe duyabilirsiniz.

Ne yazık ki herhangi bir taşı boyayarak şekil verilip Hematit benzeri bir görüntü elde etmek çok kolay ve art niyetli kimseler de bunu sıkça yapıyor. Şimdi dilerseniz bu değerli taşın ne gibi faydalar sunduğuna da hep birlikte göz atalım.

Hematit Taşının Faydaları Nelerdir?

Hematit taşı özellikleri ve iyileştirici etkileri

# Bu taşın en büyük özelliği stresi ve sıkıntıyı kısa sürede ortadan kaldırıyor olmasıdır. Üzerinizdeki gerginliği atmak için sizler de gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz.

# Gündelik hayatta yaşanan problemlere daha akılcı çözümler üretebilmek ve gerginlikten uzak kalmak adına yine bu taştan yardım alabilirsiniz. Etkisini kısa sürede gösterecek ve daha dingin bir beden sunacaktır.

# Aşırı heyecan sahibi kimseler de rahatlamak ve sakin kalabilmek adına bu taşı tercih ediyorlar. Beklentilerinizi bu bağlamda da karşılayacağından şüpheniz olmasın.

# Enerji veren bir taştır ve gündelik hayatlarınızda daha hareketli olmanızı sağlayan özel bir taş olduğunu da belirtmek gerekiyor.

# Motivasyon arttırıcı bu taş sayesinde iş hayatında çok daha başarılı olacaksınız. Modunuz düştüğü an imdadınıza yetişecek ve enerjinizi toplamanızı sağlayacaktır.

# Mercan Taşı gibi mantıklı düşünmeyi tetikleyen bir taş olduğunu da belirtmek gerekiyor.

# Bedensel rahatlığın sağlanmasında ve kişinin kendini gün içerisinde daha iyi hissetmesine yardımcı olan özel değerli bir taş olduğunu da söyleyebiliriz.

Kaynaklar : Thespruce

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir