Garnet Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Garnet Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Garnet Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Yarı saydam ve parlak görüntüsü ile hoş bir tavır sergileyen Garnet Taşı, birçok kaynakta Lal ve Nar Taşı olarak da karşımıza çıkıyor. Süs eşyaları üzerinde değerlendirilen ve takı sektöründe de önemli bir yere sahip olan bu özel taş, hanımların ilgisini çekmeyi başarıyor. Piyasada sahte modellerine de çok sık rastlayabileceğimiz bu taş, farklı renklerde de karşımıza çıkabiliyor. 6.5 ila 7.5 arası bir sertlik durumu söz konusu ve bu detay da taşın ne kadar sert olduğunu daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

3.5 ve 4.3 arası bir özgül ağırlık durumu söz konusudur. Taşın işlenmesi oldukça zahmetli ve sert olması da bunun en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Silikat kimyasal grubunda değerlendirilen taş, oldukça değerli ve fiyatlarına bakıldığında da yüksek rakamlar göze çarpıyor.

Garnet Taşının Sahip Olduğu Renkler Nelerdir?

Kırmızı, hakim renk olarak karşımıza çıkıyor ancak doğada farklı renklerde bulunduğunu da ifade etmek gerekiyor. Pembe renkli Garnet Taşı da doğada en çok bulunan renklerden bir tanesidir. Bununla birlikte yeşil, turuncu ve sarı renge sahip taşlar da mevcuttur. Orijinal ile sahte taş ayrımını yapmak çok da kolay değil ve renk farklılıkları üzerinden yola çıkarak bu konuda tahmin yürütmek mümkün olabiliyor. Taşın iç kısmı ile dış kısmının aynı renge sahip olması önemli bir detaydır. Şimdi dilerseniz taşın hangi ülkelerde yoğun olarak yer aldığına da hep birlikte göz atalım.

Garnet Taşının Çıkartıldığı Yerler

Brezilya, bu taşın en çok rastlandığı ülkelerden bir tanesidir. Madagaskar, Hindistan, Avustralya ve Kanada da bu ülkeyi takip edenler listesinde yer alıyor. Birçok değerli taşa ev sahipliği yapan Amerika Birleşik Devletleri de bu listede kendine yer buluyor.

Görsel değerin yanı sıra insan sağlığına sunduğu faydalar ile de dikkatleri üzerine çeken bu taş, uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor ve şifa kaynağı olarak karşılık buluyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu taşın sağladığı faydalara da hep birlikte göz atalım.

Garnet Taşının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Garnet taşı iyileştirici etkileri nelerdir?

# Sert bir mizaca sahipseniz ve bu durumdan rahatsız iseniz sakinleşmek ve duygularınızı yönetebilmek adına bu taştan yardım alabilirsiniz. Daha dingin bir insan yaratma konusunda bu taş büyük bir öneme ve faydaya sahiptir.

# Merhamet duygusunun gelişmesinde ve kişinin vicdanını bir adım öne taşıyabilmesinde de önemli bir rol oynadığı söyleniyor.

# Cinsel isteksizlik sorunu yaşayan kimseler de yine bu taşı kullanarak bu konuda yardım alabiliyor. Afrodizyak etkisi yarattığı da söyleniyor.

# Daha enerjik ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmak adına da Garnet Taşından yardım alabilirsiniz. Özellikle uyku öncesi baş ucunuza koymanız tavsiye ediliyor ve bu sayede güne daha diri bir şekilde adım atabilirsiniz.

# Negatif enerjiyi çevrenizden uzaklaştırmak ve pozitif düşüncelere sahip olmak adına gün boyu yanınızda taşımanız tavsiye ediliyor.

# Motivasyon arttırıcı özelliğe sahiptir. Yoğun iş hayatından sıkıldıysanız ve daha güçlü bir şekilde çalışmalarınıza odaklanmak istiyorsanız bu taşı yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.

# Hormonal dengenin sağlanmasında ve düzenlenmesinde de önemli pay sahibi olduğunu ifade etmek gerekiyor.

# Uyum sağlamakta ve çevrenizle iletişim kurmakta güçlük yaşıyorsanız eğer yine bu taştan yardım alabilirsiniz. Bu özelliği ile Apatit taşına benzemektedir.

Garnet Taşı, çok sayıda fayda sağlıyor ve yukarıda bahsi geçen detaylar da bunun en güzel örneğidir. Dilerseniz sizler de bu taşı satın alabilir ve gün içerisinde yanınızda bulundurabilirsiniz.

Kaynaklar : Charmsoflight:Garnet Healing Properties

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: