Florit Taşı Özellikleri / Türleri ve Faydaları

Florit Taşı Özellikleri / Türleri ve Faydaları

Florit Taşı Özellikleri / Türleri ve Faydaları

Doğada sarı, kırmızı ve mavi renkte bulunan Florit Taşı, değerli taş grupları arasında özel bir yere sahiptir. İlgi çekici görüntüsünün yanı sıra sağladığı faydalar ile de insanların yanından ayırmadığı bir taş olarak biliniyor. Bu taşın şifalarına geçmeden önce yapılsa özelliklerine göz atmak istiyoruz. Sekiz yüzlü bir görüntüye sahip ancak bazıları kübik şeklinde de satışa sunulmaktadır.

Tabi bu durum taşın işlenmesi sonrası ortaya çıkıyor ve doğal halinin yanı sıra çok daha hoş bir görüntü elde ediliyor. Çok sert bir taş değildir bu yüzden işlenmesi de gayet kolay. Dilerseniz taşın diğer özelliklerine de ayrı bir başlık oluşturalım ve detaylı bir şekilde göz atalım…

Florit Taşının Özellikleri

Florit taşının orijinalliğinin belirlenmesi oldukça kolay ve bu yüzden piyasadaki sahte taşların çok fazla alıcı bulmadığını da belirtmek gerekiyor. Yoğun ışık altında rengi ne olursa olsun mor bir ışık saçar ve parlamaya başlar. Sertliği 4 ila 5 arasında değişiklik gösterebiliyor ve özgül ağırlığına baktığımızda 3 ila 3.3 gibi bir değer aralığı karşımıza çıkıyor. ‘’CaF’’ kimyasal formülü ile ifade edilen bu değerli taşın uyumlu olduğu unsur ise hava olarak bilinmektedir. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi sarı, kırmızı ve mavi renkte bulunabiliyor ancak bununla birlikte mor ve beyaz renkler de dikkat çekiyor. Orijinallik konusunda mor rengi takip etmeniz gerektiğini de bir kez daha hatırlatmış olalım.

Florit Taşı Hangi Ülkelerde Çıkartılıyor?

Bu taşın anavatanı gibi bir ibare sunmak doğru olmayacaktır çünkü tek bir bölgede değil, birçok noktada yoğun bir şekilde çıkartılıyor. En yoğun olduğu nokta ise İngiltere ve ülkede bu taş için özel olarak çalışmalar gerçekleştiren büyük kurumlar da mevcut. Batı Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri de yine Florit Taşının yoğun olarak yer aldığı ve çıkartıldığı ülkeler listesinde bulunuyor. Piyasada sahte modellerine rastlamak mümkün ancak bir profesyonelden yardım alarak sizler de bu ayrımı kolayca yapabilirsiniz.

Florit Taşının Faydaları Nelerdir?

florit taşı iyileştirici etkisi

# Duygusal boşluğun ortadan kaldırılmasında ve kişinin yalnızlık hissinin giderilmesinde pay sahibi bir taş olarak karşımıza çıkıyor. Gün boyu yanınızdan ayırmadığınız takdirde duygusal sorunlarınızı da kısa sürede geride bırakacaksınız.

# Denge ve ruhsal dinginlik konusunda da yine bu taştan yardım alabilirsiniz. Özellikle depresyon döneminde birçok kadının yanında ayırmadığı özel ve değerli bir taş olarak biliniyor.

# Enerji vericidir. Motive edicidir ve özellikle masa başı çalışanların yoğun dönemlerinde daha diri ve daha zinde olmalarına fayda sağlamaktadır. Ruhsal bunalımdan kurtulmak, motivasyonu arttırmak ve zihinsel gücü dengelemek adına bu taşı yanınıza alabilirsiniz.

# Analitik yetenekleri daha güçlü hale getirir ve karar verme mekanizmasını da daha sağlıklı kılar.

# Tıpkı Akik taşı gibi Özgüven eksikliği olan kişilerin yaşadığı boşluğu kısa sürede doldurur ve kişinin kendini ifade etme şeklini daha güçlü ve kusursuz hale getirir.

# Kararsız kişiler de bu taştan fayda sağlamaya devam ediyor. Daha kararlı bir duruş sergilemek adına sizler de Florit Taşını yanınıza alabilirsiniz.

# Sabah daha diri ve zinde uyanmak adına baş ucunuzda bulundurmanız yeterli olacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi çevredeki negatif ve kötü enerjiyi absorbe ederek kişiye moral ve motivasyon sağlar. Olumlu düşünmede pay sahibidir.

Florit Taşı, görsel kimliğinin yanı sıra şifa sunuyor olması nedeniyle de insanların en çok tercih ettiği ve yanında bulundurduğu taşlardan bir tanesi olmayı başarıyor.

Kaynaklar: Meanings Crystalsandjewelry:Fluorite

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: