Evde Doğal Taş Bulunmasının Yaraları

Evde Doğal Taş Bulunmasının Yaraları

Evde Doğal Taş Bulunmasının Yaraları; Yüzlerce yıl önce oluşmuş doğal taşlar renkleri ve ışıltıları ile dikkat çekerek birçok toplum tarafından insanlara şifa aracı olarak görülmüş ve kullanılmışlardır.

Ham kunzit taşı

Doğal Taş Nedir?

Milyonlarca yılda oluşan doğal taşlar dünyanın yüzeyinin altında sıvı ve gaz olarak oluşmaya başlamaktadırlar. Belirli etkenlerle bu sıvı veya gaz yüzeye çıkınca burada soğuyarak katılaşır. Soğumaya başlayan sıvı veya gaz da bulunan her atom tekrarlayan bir düzen içerisinde birleşerek şimdiki taşların katı halini oluşturur. Bu taşlar katı maddeler sayılmalarına rağmen içlerinde bulunan atomlar çok yüksek bir frekansta titreşmektedirler. Oluşmaları çok uzun zaman alan bu taşlar içlerinde olağan üstü boyutta bir enerji taşımaktadırlar.

Apatit taşı

Doğal Taşların Özellikleri Nelerdir?

İçlerinde muazzam bir enerji barındıran bu taşlar günümüzde insanlar tarafından sağlık, aile, iş, ilişki gibi birçok konuda yarar sağlamak adına şifacı olarak kullanılmaktadır. İçlerinde bulunan atomların çok yüksek bir hızda titreşimde olduğu doğal taşlar sıcaklığın ve ses dalgalarının bu atomların frekansına etki ettiği bilinmektedir. Kısaca anlatmak gerekirse insanların kendi titreşim frekansının doğal taşların içinde taşıdığı frekansları ile etkileşime girildiği gözlemlenmişti. Doğada bulunan her doğal taşın farklı özellikleri bulunmakta ve bu taşlar frekanslarla bunları yaymaktadırlar. Evde doğal taş bulunmasının yararları hangi taşın bulunduğu ile yakından ilgilidir. Doğada bulunan ve insanlara şifa kaynağı olan taşlardan bazıları şunlardır: akik, turkuaz, mercan, ametist, zümrüt, yakut, elmas, yeşim taşı, yıldıztaşı, sitrin, hematit, yeşim taşı, ay taşı, oniks, safir, yakut, inci, topaz gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır.

Anyolit taşı

Doğal Taşların Genel Özellikleri

Evde doğal taş bulunmasının yararları sayılamayacak kadar çoktur. Bu taşlar kişilerin günlük hayatta yaşadıkları stresten kurtulmasına yardımcı olurken zihinsel ve fiziksel olarak rahatlamalarını sağlamaktadırlar. Çok çeşitli şekillerde ve boyutlarda bulunan bu taşlar değişik geometrik şekillerdedirler. Şekil alabilen doğal taşların kullanım amaçları epey fazladır. İnsanların gözlerine hitap eden canlı renkleri ve ferahlık veren hisleri ile çokça tercih edilmektedirler. Bu taşlar modern dünyada kolye, küpe, bileklik gibi aksesuarlar olarak kullanılabilirken aynı zamanda konsepte uygun olarak iç ve dış mekan süslemelerinde de kullanılabilmektedirler. Duvar süsleme dekorlarına kadar birçok alanda kullanım olanağı olan bu taşlar evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedirler.

Aura kuvars taşı

Doğal Taşlar ve Özellikleri

Evde doğal taş bulunmasının yararları bu taşların özelliklerini ve ne amaçla kullanılacaklarını bilmekle başlamaktadır. Yüzlerce yılda oluşan bu taşların birçok çeşidi ve yararı bulunmaktadır. Bu taşlardan bazılarına örnek vermek gerekirse:

Akik Taşı

Akik Taşı

Evde doğal taş bulunmasının yaraları sayılamayacak kadar çoktur. Bunlar arasında uğur ve bereket taşı olarak bilinen akik taşı en çok kullanılan doğal taşlar arasındadır. Sağlıklı olmayı ve uzun bir ömrü simgeleyen akik taşı kan dolaşımını kolaylaştırır. Akik taşlarından turuncu akik sıkıntı ve üzüntüyü azaltarak olaylara iyi tarafından bakmanızı sağlarken, sıkıntınızı yenmenizi sağlar. Ateş akiği ise olaylara odaklanmayı arttırırken kendinize güven duymanızı sağlar. Dayanıklılık ve sükuneti sağlayan bu taş iç benliği korumakta faydalıdır. Yine akik taşları arasında bulunan sarı akik ise yaşamdan zevk almayı sağlar.

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Evde doğal taş bulunmasının yaralarını sayarken bunlar doğal taşlar arasında en çok tercih edilen ve halk arasında genellikle amber olarak bilinen kehribarı listeye eklemek gerekmektedir. Aksesuarların vazgeçilmez doğal taşları arasında bulunan kehribar astım, bronşit ve alerjik hastalıklara karşı iyidir. Kötü talihe karşı korunma ve talihi kendine çekmek amaçlı tılsım olarak kullanılan kehribar karaciğeri temizleyerek güçlendirmektedir. Yaydığı sıcaklık sebebi ile soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bu taş enfeksiyonu önlediği düşüncesi ile genellikle boyun çevresinde kullanılmaktadır. Özellikle boğaz ve tiroit hastalıklarının tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Ametist Taşı

Evde Doğal Taş Bulunmasının Yaraları; Ametist Taşı

Evde doğal taş bulunmasının yararları taşların özelliklerine göre değişmektedir. Son yıllarda adı sıkça duyulan ve çok tercih edilen taşlar arasında yer alan ametist taşı pozitif enerji yüklü bir taştır. Evinde bulunduğu veya taşıyan kişilere de bu pozitif enerjiyi yayan doğal taş negatif enerjiyi boşaltarak huzur ve zindelik verir. Kan temizleyici özelliği de bulunan ametist taşı bağışıklık sistemini güçlendirerek migrene, strese, iştahsızlığa ve göz ağrılarına iyi gelir. Akciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinen bu doğal taş pembe kuvarsla birlikte kullanıldığında aklı güçlendirmektedir. Özellikle uykusuzluk sorunu yaşayanların bulundurması gereken ametist taşı halk arasında nazar taşı olarak bilinmektedir.

Akuamarin Taşı

Evde Doğal Taş Bulunmasının Yaraları; Akuamarin Taşı

Evde doğal taş bulunmasının yararları herkes tarafından bilinmesinin gereken konulardandır. Şifa kaynağı olan bu taşlar arasında beklide bilinen en eski taşlar arasında akuamarin taşı bulunmaktadır. Nişan yüzüklerinde özellikle tercih edilen bu taş aşkı güçlendirmektedir. Cesaret ve aşkı temsil eden elmas taşı saflık, sevgi ve neşe getirmesi ile bilinmektedir. Dünyanın en güzel renkte ve eşsiz taşlarından biridir. Zihinsel ve ruhsal sağlığı düzenlemektedir. Sadakat duygusunu güçlendirerek özgüveni arttıran bu taş pozitif davranışları tetikler.  Bu taş zihinsel gücü destekleyerek başarıyı arttırmaktadır.

Kalsit Taşı

Evde Doğal Taş Bulunmasının Yaraları; Kalsit Taşı

Evde doğal taş bulundurmanın yararları birçoktur. Bu taşlar arasında bulunan ve kireç taşı olarak bilinen kalsit taşı çeşitli minerallerin etkisi ile yeşil, mavi, sarı, gri, turuncu, kırmızı, pembe, kahverengi gibi renklerde bulunmaktadır. Mücevher yapımında fazla kırılgan olduğu için kullanılmayan bu taş diş macunu üretimi, tebeşir üretimi, kağıt, plastik, sıva, beton, ekmek, bisküvi ve seramik sektöründe kullanılmaktadır. Konsantrasyon taşı olarak ta bilinen kalsit taşı kişilerin bilinçaltını temizleyerek arındırmaktadır. Olumsuz enerjiyi yok ederek hastalıkların iyileşmesi ve çocukların gelişmesini destekler. Kemik gelişimine etki eden bu doğal taş vücuttaki kalsiyum miktarını da dengelemektedir. Bağ dokuları ve kasları güçlendirerek iyileştiren kalsit taşı zarar görmüş dokuları onarmaya yardımcı olmaktadır. Kemik hastalıklarına iyi gelen doğal taş insanda omurga sağlığını desteklerken eklem ağrılarına da iyi gelmektedir. Kişilerin karşılaştıkları yeniliklere karşı uyumunu arttırarak kabuklarını kırmasını sağlamaktadır.

Havlit taşı

Doğal Taşların Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde doğal taş bulunmasının yararları görüldüğü üzere saymakla bitmemektedir. Doğal olarak bu doğal taşlara iyi bakılmalı ve temizlikleri de ihmal edilmemelidir. Özellikle ilk kez kullanmadan önce taşların üzerinde birikmiş olan enerjinin mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için doğal taşlarınızı bir miktar deniz tuzu eklediğiniz ılık suyun içerisinde bekletmek gerekmektedir. Daha sonra normal su ile güzelce durulanan doğal taşlar ay ışığında 24 saat bekletilmelidir. Bu sayede ayın sakin ve temizleyici enerjisi taşa yansıyacaktır. Doğal taşların frekansları ses ve sıcaklık ile değişebildiği için temizleme işlemi sonrasında taşınızı elinizde ovarak veya bir mumun yakınına koyarak ısınması sağlanmalıdır. Doğal taşınıza odaklanarak kendi titreşimleriniz ile onun frekansının etkileşime girmesine izin verin. Böylece taşınızın gücüne ne zaman ihtiyaç duyarsanız sizinle etkileşime geçecektir. Unutulmamsı gereken en önemli konulardan biriside doğal taşınızın gücünü hissetmek için onu odanızdan , çantanızdan veya aksesuar olarak üzerinizden ayırmamanız gerektiğidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: