Enerji Veren Doğal Taşlar

Enerji Veren Doğal Taşlar

Enerjinizi toplama, işlerinize odaklanma konusunda sıkıntı yaşıyor ve kendinizi hayatın yorgunluğu içerisinde tükenmiş hissediyorsanız, enerjinizi yeniden toplayabilmenize yardımcı olacak doğal taşlara yönelin. Doğal taşların üzerinizde bıraktığı etki, tüm olumsuz duygularınızdan, hayatın stresinden ve buna benzer duygu durumlarından kurtulup, size yeniden canlılık hissi verir. Enerji veren doğal taşlar üzerinizde ya da cebinizde taşınarak, kendinizi hayat karşısında daha enerjik hissedebilirsiniz.

Sunstone Taşı

Sunstone (Liderlik) Taşı

Doğal taşların enerji veren yapısı neredeyse her taşta mevcut. Fakat bazı taşlar size istediğiniz o sonsuz enerjiyi ve huzuru bahşedebilir ve kendinizi çok iyi hissetmenize yardımcı olur. Yüksek enerjili taşlardan söz ettiğimizde ismi geçmesi gereken ilk taşlardan birisi, Sunstone taşıdır. Sunstone, bir güneş taşıdır ve sizin hem üzerinizdeki negatifliği atmanıza yardımcı olur hem de başkalarının sizin üzerinizde yarattığı negatif enerjilerden korunmanızı sağlar. Sunstone taşı, rejenaratif güneşin tüm özelliklerini üzerinde taşır. Güneşin ışığının pozitifliğini, kendi üzerinizde hissettirir. Benlik duygunuzu keşfedebilir ve Sunstone taşıyla kendinizi eskisinden daha huzurlu, neşeli ve mutlu hissetmeye başlayabilirsiniz. Pozitif düşüncelerin üzerinizde hakim olmasını sağlayan Sunstone taşı özellikleri, tümüyle enerjinizi arttırmaya yarar.

Mavi Apatit Taşı

Mavi Apatit (İlham ve Tezahür) Taşı

Hayatta tekrar harekete geçmek ve enerjinizi yeniden elinize almak istiyorsanız, Mavi Apatit sizinle birlikte olacak. Yaşadığınız tüm olumsuz duygulardan kurtulup, yeniden hayat enerjinizi kazanmak için Mavi Apatit taşıya tanışmalısınız. Mavi Apatit, düşük enerjinizi en üst seviyeye çıkarır ve yin yang enerjinizin dengelenmesini sağlar. Kundalini enerjisini de uyaran Mavi Apatit, çakralarınızın açılmasında etkili bir taştır. Vücudunuzdaki enerji noktaları Mavi Apatit ile hareket geçer. Canlılığınızı koruyabilmeniz için Mavi Apatit tüm bedeniniz üzerindeki etkisini gösterecek ve sizi farklı bir noktaya taşıyacak. Enerjinizi hayattan geri talep ederken, Mavi Apatit taşını yanınızda bulundurun.

Bloodstone Taşı

Enerji Veren Doğal Taşlar; Bloodstone (Cesaret) Taşı

Bloodstone taşıyla kendinizi değişime hazırlayın. Hayatınızdaki aynı devam eden, asla değişmeyen o monotonluktan sıkıldıysanız, Bloodstone sizi ve hayatınızı değiştirebilir. Bloodstone taşı çakralarınızı temizler, sizi yeniler ve duygusal durumlarınızı yönetebilmenizi sağlar. Duygusal anlamda acı çeken ya da geçmiş duygularından kurtulamayanlar, bu nedenle enerjisini kaybedenler Bloodstone’dan yardım alabilir. Yeniden hayat enerjinizi ararken size yardım edecek olan Bloodstone taşı, hayatın karşınıza çıkaracağı olumsuz durumlardan da kurtulmanızda etkili bir taştır. En iyi enerji veren taşlardan birisi olarak Bloodstone size her zaman eşlik eder ve duygularınızı pozitife çevirmenize yardım eder.

Haş Haş Jasper

Haş Haş Jasper

Çakralarınızın temizlenmesi, kendinizi daha iyi hissetmeniz ve yenilenmeniz anlamında önemli bir husus. Haş Haş Jasper taşı, kök çakra ile uyumludur ve çakralarınızın açılması konusuna etki edip sizi yeniler. Kök çakra ile ortak olarak çalışması ve poppy jasperın enerjisinin titreşimini, canlılığını üzerinize almanızı sağlaması sizin de kendinizi eskisinden daha iyi hissetmenizi sağlar. Özellikle ruhsal anlamda bir yenilenme ve canlılık bekleyenler, bu beklentilerinin karşılığını Haş Haş Jasper taşında bulur.

Ruhsal anlamda size bir iyileşme ve güzelleşme vaat eden Haş Haş Jasper, fiziksel anlamda da kendinizi daha sağlıklı ve dinç hissetmenizi sağlar. Haş Haş Jasper taşı kullanmak bedensel anlamda da kendinizi daha güçlü ve iyi hissetmenizi sağlar. Üstelik üzerindeki çiçeksi desenleri sayesinde takı olarak da kullanılmaya uygun taşlardan birisi. Kaybettiğiniz pozitif enerjinizi, Haş Haş Jasper taşıyla yeniden bulabilir ve kendinizi yeni bir hayata başlamış gibi hissedebilirsiniz.

Enerji Veren Doğal Taşlar
Turkuaz Taşı

Enerji Veren Doğal Taşlar; Turkuaz (İletişim) Taşı

Enerji veren taşlar denildiğinde, Turkuaz taşını da görmeden geçemeyiz. Turkuaz taşı, sahip olduğu rengiyle, sadece görüntüsüyle bile insanlara huzur verebilen taşlardan birisi. Turkuaz aynı zamanda insanlarla iletişim kurma konusunda sorun yaşayan biriyseniz, iletişim yeteneğinizi geliştirmenize ve kendinizi daha iyi ifade edebilmenize katkı sağlar. Kurduğunuz iletişimler daha güçlü olur. Daha kalpten konuşabileceğiniz için, insanlara da daha iyi hitap edebilirsiniz.

Enerji konusuna dönmek gerekirse, enerjinizi çalan insanlara karşı etkili bir taş aradığınızda Turkuaz devreye girebilir. Etrafınızdaki olumsuz enerjilerden, negatifliklerden sizi korur. Kendinizi daha iyi hissedebilmenizi ve gününüzü enerjik ve mutlu geçirmenizi sağlar. Kişisel olarak sahip olduğunuz gücü kontrol etmenize de Turkuaz taşı yardım eder.

Enerji Veren Doğal Taşlar
Kuvars Kristal Taşı

Kuvars Kristal Taşı

Kuvars Kristal, diğer enerji taşlarıyla da uyum içerisinde olan bir taştır. Bu anlamda enerjisini geri kazanmak ya da daha da enerjik olmak isteyenlerin elinde mutlaka bulundurması gereken taşlardan birisi. Kuvars Kristal, başka bir enerji taşıyla birleştiğinde çok daha güçlü etkilere sahip olacağı için, diğer taşı da etkileyerek size daha fazla enerji verebilir.

İstediklerinizi yapabilmek için size verdiği enerji ve pozitif duygular, daha iyi sonuçlar elde etmeniz konusunda size yardım eder. Hayatınıza yön vermek için, Kuvars Kristal taşını yanınızda taşıyın ve pozitif düşüncelerle doğru adımlar atın. Kuvars Kristal aynı zamanda işlerinize, kendinize ve yaptığınız her şeye daha fazla odaklanabilmenizi de sağlar.

Enerji Veren Doğal Taşlar
Ruby Taşı

Enerji Veren Doğal Taşlar; Ruby Taşı

Ruby taşı ile genel olarak enerjinizi arttırırken fiziksel sağlığınızı da daha iyi götürmeyi amaçlayabilirsiniz. Çünkü Ruby taşının enerjinize sağladığı faydanın yanı sıra bedeninize de iyi gelen bir yapısı vardır. Ruby taşını kullananlar, enerjisel anlamda kendisini çok daha yenilenmiş ve pozitif düşünmeye başlamış olarak bulacak. Bununla birlikte Ruby taşı kan akışınızı hızlandıracak ve yorgunluklarınızla savaşmanız için size güç verecek. Ruby tam olarak iyileştirici doğal taşlar arasındadır.

Kehribar

Kehribar

Güneşin insan üzerindeki yapıcı etkilerini hepimiz duymuşuzdur. Güneşli ve güzel havalarda insanların kendisini depresyon modunda hissetmesi daha zordur. Kehribar size tam olarak güneşin yarattığı bu enerjiyi verir. Güneşten aldığı enerjisini bedeninize aktararak canlılık ve yenilik hissi veren Kehribar, bu sayede daha enerjik hissetmenizi de sağlar. Kendinizde yeni bir şeyler yapacak o gücü bulamıyorsanız ve yeni bir şeylere adım atmak istiyorsanız, Kehribar içinizde bu hissin uyanmasına yardım edecek. Kendinizi yatıştırmak ve yenilemek isterseniz, üzerinizde Kehribar taşımanız bunun için yeterli. Tüm olumsuz duygularınızdan ve negatif düşüncelerinizden Kehribar ile kurtulun ve onları hayatınızdan kovun.

Enerji Veren Doğal Taşlar
Ametist Taşı

Enerji Veren Doğal Taşlar; Ametist Taşı

Ruhsal anlamda iyileşme sağlayan ve enerji veren doğal taşlar arasında, Ametist taşı her zaman ilk sıralarda yer alır. Ametist taşı sizin iç dünyanızı keşfetmenizde ve ruhsal iyileşmenize yardım etmede büyük bir rol üstlenir. Önsezilerinizi güçlendiren ve yaydığı enerjisi ile sizi yükselten Ametist taşı, enerjisel anlamda en güçlü taşlardan birisi olarak ön plana çıkar. Gündelik hayat koşuşturmalarınız içerisinde çok fazla yorulduğunuzu hissediyor ve biraz dinlenmeye ve nefes almaya ihtiyaç duyuyorsanız, Ametist taşı her zaman bu hisleri size verebilmek için yanınızda olacak. Ametist taşıyla ruh haliniz ne kadar kötü bir durumda olursa olsun, yaşadığınız stres duygusunu en aza indirmeyi başarabilirsiniz. Ametisti üçüncü gözünüzün de açılmasına yardımcı olur.

Enerji Veren Doğal Taşlar
Florit Taşı

Florit Taşı

Ne zaman,  nerede, nasıl bir durumla karşılaşacağınızı hiçbir zaman kestiremezsiniz ve içinizdeki enerjiye her an ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle bu enerjiyi kaybetmemeniz gerekiyor. Florit taşı, bu enerjiyi her zaman içinizde bulmanıza yardım ediyor. Odaklanma konusunda kafanızdaki düşüncelerden sıyrılamayıp sorun yaşıyorsanız, Florit tüm düşüncelerinizi yapmak istediğiniz şeye odaklamanıza yardım eder. Bedeninize yaydığı enerji ile ilham gücünüzü de arttırır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: