Doğal Taş Masaj Aleti

Unakit taşı masaj aleti

Doğal Taş Masaj Aleti

Doğal Taş Masaj Aleti; Yeryüzünün insanlığa hediyesi olan taşlar güzellikleri ile evlerimizi süslemek ile kalmıyor ayrıca bedenimiz için bir şifa kaynağı oluyor. Yüzyıllardır birçok şifacı tarafından kullanılan doğal taşlar son yıllarda yüzyıllar öncesinde ki popülaritesini geri kazanmaya başladı. Güzellik merkezlerinin ve masaj salonlarının listesinde ilk sıraları alan taşlar ile üretilen masaj aletleri evlerde bireysel olarak kullanılmaya da başladı. Hemen her taşın kendine özgü faydası var, gerek kimyasal yapıları gerekse verdikleri enerji ile birçok derde derman olan doğal taşlar arasında en sık kullanılan yeşim taşı.

Masaj Aletinin Hangi Taştan Üretildiği Önemli

Doğada kendiliğinden oluşan ve hiçbir şekilde insanoğlunun müdahale etmediği doğal taşlar manevi anlamda oldukça değerli. Doğal taşlardan üretilen ve vücudun her bölgesi için kullanılan doğal taş masaj aleti çeşitli cilt sorunlarının tedavisi başta olmak üzere kan akışını hızlandırmak, canlı ve pürüzsüz bir cilt kazanmak. Kırışıklıkları gidermek, sivilceleri yok etmek ile serum ya da krem gibi ürünlerin cilde daha yoğun olarak enjekte edilmesini sağlamak için kullanılıyor. İstenen sonucu almak için masaj aletinin kesinlikle doğal taşlardan üretilmiş olması gerekli bu nedenle masaj aletini tercih ederken hangi doğal taştan üretilmiş olduğuna dikkat etmek gerekir.

Yeşim taşı masaj aleti
Yeşim Taşı

En Çok Kullanılan Yeşim Taşı

En sık rastlanan doğal taş masaj aleti yeşim taşı masaj aletidir; Güçlü bir dengeleyici olan yeşim taşı vücutta biriken olumsuz enerjinin dışarı atılmasını sağlar, bu özelliği ile stresten arınmayı sağlayan yeşim taşı aynı zamanda mutluluk taşı olarak da bilinir. Kan dolaşımını arttıran özelliği sayesinde ise yeşim taşı siyah noktalar, göz altı torbaları, canlı bir cilt içinde tercih edilir. Ayrıca odaklanmayı ve hastalıklara karşı vücudun direncini arttıran yeşim taşı güçlü bir huzur verici olmasından dolayı psikolojik sorunların çözümünde, endişelerin önüne geçmede ve mantıklı düşünmeyi sağlamada da kullanılır.

Ametist

Sarhoş Etmeyen Taş Ametist

Ametist taşı masaj aleti; anlamı sarhoş etmeyen taş olan ametist taşı rahatlatıcı etkisi ile bilinir, hem rengi hem de verdiği enerji ile pek çok insanın kullandığı ametist taşı eski Yunan’da sarhoş olmayı önlediği için şarap kadehi yapımında kullanılırmış. Taşıdığı negatif enerji sayesinde insan bedeninde ki negatif enerjiyi çekip alan doğal taş zihinsel zindelik sağlar. Öfke yatıştırıcı özelliği, yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisinin yanı sıra gözlere iyi geldiğine ve kanı temizlediğine inanılan ametist taşı; cildin parlaklığını kazanmasına, kırışıklıkların azalmasına ve cildin yenilenmesine katkı sağlar bu nedenle doğal taş masaj aleti olarak karşımıza sık çıkar.

Amber Taşı

Doğal Ağrı Kesici Amber Taşı

Amber taşı (Kehribar) masaj aleti; Tarih boyunca hemen her medeniyette karşımıza çıkan kehribar doğanın sunduğu en özel taşlardan biri, doğal ağrı kesici olan amber taşı insan bedenine değdiği anda inanılmaz bir sıcaklık verir. Faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan mucize taş kehribar hem fiziksel hem de ruhsal birçok hastalığın şifa kaynağıdır. Üst solunum yolları hastalıklarının tedavisinde romatizmal ağrılarda, böbrek, karaciğer, mesane ve dalağın temizlenmesinde; iç sindirim sistemi ile salgı bezlerinin çalışmasında boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanıldığı gibi doğal taş masaj aleti olarak şifa yüklü enerjisi sayesinde en fazla kullanılan doğal taşlardandır.

Kuvars Taşı

Doğal Taş Masaj Aleti;  Güç ve Kuvvetin Simgesi Kuvars Taşı

Kuvars taşı doğal taş masaj aleti; Keşfedildiği dönemden bu yana metafizik anlamında güç ve kuvvetin simgesi olarak kabul edilen kuvars taşı onlarca farklı renk ve çeşide sahip. Sanayiden alternatif tıp alanına kadar sürekli insanların karşısına çıkan kuvars taşı takı sektörünün de vazgeçilmez taşıdır. Özellikle meditasyon uygulamalarında kullanılan kuvars taşı beyin fonksiyonlarını uyarır ve bu sayede duygusal dengeyi sağlar; pozitif enerjinin depolanarak çevreye yayılmasını da sağlar. Bedene güç ve canlılık verir, zinde kalmaya destek olur, insanların olumsuz duyguları olan öfke, korku, kıskançlık ve suçluluk gibi duygulardan arınmayı sağlar ve en önemli özelliği radyasyonu yok eder.

Pembe kuvars taşı masaj aleti
Pembe Kuvars

Doğal Taş Masaj Aleti; Yaşlanmayı Önleyen Doğal Taş Pembe Kuvars

Doğada ender bulunan doğal taş masaj aleti pembe kuvars taşı eski çağlarda mühür ya da sembol yapımında kullanılırmış,  Silisyum ve oksijenden oluşan kimyasal yapıya sahip olan ve halk arasında gül kuvars olarak bilinen doğal taş son dönemde cilt bakım ürünleri arasında yerini aldı. Mısır tanrıçası Isis’in gençliğini ve güzelliğini korumak için kullandığı pembe kuvars yapılan araştırmalara sonucunda yaşlanmayı da önleyen doğal taş olarak açıklandı. El ve ayak rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinen gül kuvars yüz kasları ve cildi rahatlatıyor; tıkanıklıkları ortadan kaldırarak iltihaplanma tedavisinde kullanılıyor, kan dolaşımını hızlandırarak cilt rengini koruyor ve cilde esneklik sağlıyor. Kırışıklık, şişlik, göz altı morlukları ve toksinlerin giderilmesinde önemli bir tedavi taşı.

Antidot Sultan Taşı

Doğal Taş Masaj Aleti; Nazara Karşı Antidot Sultan Taşı

Sultan taşı masaj aleti; Sultan taşı olarak bilinen zultanit taşı alüminyum bazlı bir taş olması nedeni ile üzerine yansıyan ışıkla birlikte renk değiştirme özelliğine sahiptir. Görselliği ile büyüleyen ve takı ve mücevherat sektöründe daha fazla kullanılan sultan taşı son dönemde masaj aleti olarak kullanılmaya başladı. Psikolojik ve çakrasal faydaları kanıtlanan sultan taşı açık ve berrak bir zihne sahip olmaya yardımcıdır. Bazı kaynaklar tarafından nazara karşı antidot etkisi yaptığı savunulan zulzanit taşı cesaret ve özgüven konusunda destekleyici, negatif enerjiyi yok edici ve gerginliği azaltıcı özelliği ile en iyi masaj aletleri arasında değerlendirilir.

Hematit Taşı

Hematit Taşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Yıllar boyu çelik ürünlerin üretiminde kullanılan hematit taşı insan vücuduna olan faydalarının ortaya çıkmasının ardından hem takı sektörünün hem de beden sağlığının korunması için doğal taş masaj aleti olarak daha fazla kullanılmaya başladı. Sinir sistemini düzenleyici bir etkiye sahip olmasından dolayı; duygu durum bozukluklarının tedavisi için kullanılan hematit taşı bağışıklık sistemini de güçlendirir ve bu sayede insanların hastalıklara olan direncini arttırır. Kan dolaşımını düzenleyen, böbrekleri koruyan, kalbi koruyarak tansiyonu düzenleyen; romatizma ve eklem ağrılarını azaltan etkilerinin yanında saç dökülmesi ve saç yıpranmasına da koruyucu etkisi sağlayan hematit taşı zihin bulanıklığını da ortadan kaldırır.

Doğal Taş Masaj Aleti; Afganit Taşı Vücut Direncini Arttırır

Asırlar boyu insanların şifa kaynağı olması nedeni ile boyunlarında bileklerinde taşıdığı afganit taşı son yıllarda taş ile yapılan masajlarda kullanımı ile karşımıza çıkıyor. Hem ruhen hem de fiziksel olarak enerji verdiğine inanılan afganit taşı vücut direncini arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Zihinsel ve ruhsal hasarların tedavisinde etkili olduğu bilinen afganit taşı boğaz enfeksiyonlarına karşı da koruyucu özelliğe sahiptir. Panik atak, heyecan stres, obsesif bozukluklar gibi birçok hastalığın çözümünde önemli bir yere sahip olan taş özgüvenin artmasında da yardımcı bir etkiye sahiptir.

Kanser Hastalığının Tedavisinde Kullanılan Anyonit Taşı

Sıra dışı rengi ile yüzyıllardır insanların ilgisini çeken anyolit taşını üzerinde taşıyan kişinin yüksek enerjiye sahip olduğuna inanılır. Kanser hastalığının tedavisinde kullanılan anyonit taşı beyin ve kalp çakralarını açar, kemoterapi ve radyasyon alan kişilerde olumsuz etkileri azaltmak içinde kullanılır. Ruhsal ve fiziksel özellikleri nedeni ile masaj aleti olarak üretimi gerçekleşen anyonit taşı son yılların en çok kullanılan doğal masaj taşları arasında.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: