Doğal Taş Küpe Modelleri

Doğal Taş Küpe Modelleri

Tarzınızı vurgulayabilmenin ve dışarıya yansıtabilmenin en zarif yollarından olan doğal taş küpe modelleri özel günlerin ve aynı zamanda gündelik giyiminde favori aksesuarları arasında yer almaktadır.

Doğal Taş Küpe Modelleri
Hayat ağacı çakra taşlarından gümüş küpe

Bayan Aksesuarı Küpeler

Bayanlarda göz hizasında kullanılmasından dolayı ilk dikkati çeken aksesuarların başında gelen küpeler dış görünüşte karşı taraf üzerinde hoş bir etkiye sahip olabiliyor. Aksesuar olarak küçük bir boyuta sahip olmalarına rağmen büyük bir etkisi bulunan küpeler günlük bir kıyafetin bile havasını tamamen değiştirebilecek sihre sahip. Çok eski çağlardan bu yana kullanılan küpeler kadınların en özel aksesuarları arasında ilk sırasını korumayı sürdürüyor. Zarif ve şık modelleri ile son zamanlarda daha çok tercih edilen doğal taş küpe modelleri her ortama uygun modelleri ile sezon trendlerine yön veriyor.

Kaplan gözü taşı gümüş küpe

Doğal Taş Küpe Modelleri

Doğada oluşumu için milyonlarca yıl gerekli olan doğal taşlardan özel işçilik ile hazırlanan doğal taş küpe modelleri modern hatlar ve feminen detaylarla şekillenerek bayanların şıklıklarını tamamlıyor. Belirli bir mevsimi olmadan yaz kış sürekli kullanılabilen doğal taş küpe modelleri bütün takılar arasında en belirgin ve göze çarpanı olma özelliğini korumaya devam ediyor. Bayanların seçimleri ister sadelikten yana olsun ister gösterişli modellerden yana olsun her çeşit kombin ile kullanılabilen küpeler doğal taşlarla birleşerek birbirinden farklı özelliklere ve şıklığa kavuştu. Birbirinden farklı renk, şekil ve boyut seçenekleri ile çok çeşitli seçenekleri olan doğal taş küpe modelleri bayanların şıklıklarına şıklık katmaya devam ediyor.

Zebercet taşı gümüş küpe

Doğal Taş Küpe Seçimi

Şıklığına ve kendisine önem veren bayanların küpe seçiminde birçok alternatif seçeneği bulunuyor. Küpe seçimi yapılırken bayanların birçoğu yüz hatlarının şekline ve saç modellerine bakarak tercihlerini yapmaktadırlar. Modası hiçbir zaman geçmeyen sallantılı küpeler her zevke hitap ederken sportif ve klasik hatları olan bayanlar ise asimetrik küpe modellerini tercih ediyor. Stiline özen gösteren bayanların terciği ise daha çok minimalist düz küpe modellerinden yana oluyor. Kalite ve şıklığı bir arada görmek isteyen şık bayanlar tasarım bayan küpe modellerine daha fazla ilgi gösterirken şık davet ve organizasyonlar için ise daha çok ear jacket küpe modelleri tercih ediliyor.

Pirit taşı küpe

Doğal Taş Küpe Modelleri Kombini

Birbirinden güzel ve çeşitli doğal taş küpe modelleri ile kıyafet tercihiniz ne olursa olsun çok şık kombinler yapabilirsiniz. Örneğin at kuyruğu ya da topuz saç modellerinde şık duran halka küpe modeli klasik modeli ile davetlerde kullanılabilirken aynı zamanda spor modeli ile de günlük kombinlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Daha çok günlük kıyafetlerde siyah kıyafet ile tercih edilen gümüş ve altın renk küpe modelleri kusursuz bir görünüm imkanı sağlarken sokak stili ile kendini daha özel hissetmek isteyenlere ise asimetrik kesimli küpe modelleri seçimi sunulmaktadır. Bayanların günlük kullanımlarında daha sade ve gösterişsiz küpeleri tercih ettiği görülürken önemli gece ve davetlerde ise şık ve ışıltılı küpeleri tercih ettiği görülüyor. Seçeceğiniz doğal taş küpe modelleri ile hem kıyafetinize hem de saç modelinize uygun kombinler rahatlıkla yapabilirsiniz. Berrak doğal taşlardan yapılan küpe modelleri ile göz alıcı olurken buz ve açık mavi ve pastel tonlardaki doğal taş küpe modelleriyle zarif ve çekici görünmekle kalmayacak aynı zamanda sevinç ve huzuru da yaşayacaksınız.

Labradorit taşı küpe

Doğal Taş Küpelerin Özellikleri

Günümüzde birçok bayan tarafından hem görünüm hem özenli işçilik hem de sağlığa faydası ile çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer alan doğal taş küpe modelleri sıradan altın, gümüş ve bijuteri ürünlerine göre daha çok işçilik ve sanatsal çalışmalarla ortaya çıkmaktadır. Tasarımı yapılan iki küpenin aynı olması, kesilen taşların benzer olması ve doğada nadir bulunan taşların özenle işlenmesi zor bir süreçtir. Fakat bu süreç ile tamamen özgün ve kaliteli doğal taş küpe ürünleri ortaya çıkmakta ve her geçen gün daha çok bayan tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu küpeler diğer küpelere oranla kaliteli işçilik ve daha özgün, benzersiz ürünlerin çıkmasına sebep olmaktadır. Doğal taş küpe seçerken ilk görüşte ne istediğinize karar verebilirsiniz. Doğal taşlar içlerinde taşıdıkları güçlü etki ile kendilerini taşıyacak kişiler ile bağ kurarak etkileşime girerler. Böylece küpe ile taşıyacak kişiler arasında pozitif bir bağ başlamış olur.

Doğal Taş Küpe Modelleri
Ametist taşı gümüş set

Doğal Taş Küpelerde Kullanılan Taşlar

Her zaman etkileyici ve kusursuz görünmek isteyen bayanlar tarafından tercih edilen doğal taş küpe modelleri tasarımlarında kullanılan taşların özelliklerine göre seçilmektedir. Hemen hemen her bütçeye uygun fiyat ve her zevke uygun model seçenekleri bulunan doğal taş küpe modellerinde kullanılan taşlar, Akik, Ametist, Aquamarin, Ay taşı, Kalsedon, Kedi gözü, Kuvars, Labradorit, Safir taşı, Topaz, Sitrin, Yakut taşı, Zirkon, Zultanit, Mercan, Zümrüt, Kristal, Elmas, İnci, Yıldız taşı, Yeşim, Kehribar, Sedef, Firuze, Oniks, Jasper, Obsidyen gibi birçok doğal taş kullanılmaktadır.

Doğal Taş Küpe Modelleri
Yeşim taşı gümüş küpe

Doğal Taş Küpe Modelleri; Zümrüt Taşlı Doğal Taş Küpeler

Zümrüt taşlı doğal taşlı küpe modelleri birçok hastalıkta şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Zümrüt taşının en bilinen özellikleri arasında bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi ve sinir sistemine iyi gelmesi sayılabilir. Kuvvetli bir duygusal dengeleyici olan bu taş bolluk, sevgi, sabır, iyilik ve sakinlik unsurlarını barındırmaktadır. Koşulsuz aşk taşı olan zümrüt taşı birine verilebilecek en güzel armağanlar arasında yer almaktadır. Zenginlik ve güç taşı olan bu taş insanlar arası ilişkileri de kuvvetlendirmektedir.

İnci Taşlı Doğal Taş Küpeler

İnci taşlı doğal taşlı küpe modelleri bayanların kullandıkları en eski doğal taşlar arasındadır. İnci taşı şans ve talih taşı olarak bilinse de en önemli etkisi vücuda alınan kalsiyumun tam kullanımını sağlamasıdır. Kemik ağrılarına, migrene ve baş ağrılarına iyi gelen bu doğal taş olumsuz duyguları kaldırarak kişilerin sezgilerinin kuvvetlenmesini sağlamaktadır.

Doğal Taş Küpe Modelleri
Akik taşı küpe

Doğal Taş Küpe Modelleri; Akik Taşlı Doğal Taş Küpeler

Akik taşlı doğal taşlı küpe modelleri özellikleri bakımından güçlü taşlar arasında yer almaktadır. Akik taşı daha çok bereket taşı olarak bilinmektedir. Strese iyi gelerek mantık gücünü arttıran bu taş nazara karşıda koruma sağlamaktadır. Hamilelikte sıklıkla tercih edilen akik taşı anneyi ve bebeği koruyarak kan dolaşımını düzenlemektedir. Tansiyonu dengeleyerek damarları koruyan akik taşı uykusuzluğa da iyi gelmektedir. Negatif enerjiden kurtulmayı sağlayan doğal taş insana mutluluk vererek çevreye uyumu arttırmaktadır. Cilt hastalıklarına iyi gelmekte aynı zamanda kemikleri de güçlendirmektedir.

Doğal Taş Küpe Modelleri
Lapis lazuli taşı gümüş küpe

Doğal Taş Küpe Modelleri; Opal Taşlı Doğal Taş Küpeler

Opal taşlı doğal taşlı küpe modelleri negatif duyguları yok ederek duygusal dengeyi sağladığı için tercih edilen küpe modellerindendir. Strese iyi geldiği söylenen bu doğal taş küpeler gözler için faydalıdır ve görme gücünü kuvvetlendirmektedir. Vücutta oluşan eklem ağrılarına iyi gelerek böbrek ve kan hastalıklarında etkilidir. Özgüveni ve önseziyi arttıran opal taşı ilham kaynağı olarak ta tanınmaktadır. Negatif enerjiyi yok ederek pozitif enerjiye çeviren doğal taş hafızayı kuvvetlendirerek utangaçlıktan kurtulmaya yardım etmektedir. Kıskançlık gibi kötü huyları yok eden opal taşı üst bene ulaşmayı saplamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: