Doğal Taş Kolye Modelleri

Doğal Taş Kolye Modelleri

Doğal Taş Kolye Modelleri

Birçok mineralin birleşmesi ile hava, toprak, suyun harmanlanarak belirli bir enerji verme seviyesine binlerce yılda ulaşmış doğal taşlardan daha farklı ve daha özgün olmak isteyen kadınların aksesuarlarından birisi de doğal taş kolye modelleri!

Doğal Taş Kolye ModelleriDoğal Taş Nedir?

Yer kürede bulunan akışkan magmanın bir şekilde alt tabakalardan yer yüzüne çıkması ve çıkarken de kaynayan sular, buhar ve gazların eşlik etmesiyle birçok minarelin birleşmesi sonucunda oluşan taşlara doğal taş denilmektedir. Doğal taşların oluşum ve gelişimi milyonlarca yılda tamamlanmaktadır. Bu gelişimi tamamlama evresinde doğal taşlar sürekli olarak içlerine güçlü elektromanyetik enerji depolamaktadırlar. İnsanlar üzerinde etki yaratan bu kuvvet doğal taşların içerisindeki minerallerle birleşmiş olan elektromanyetik güçtür.

Doğal Taş Kolye ModelleriDoğal Taşların Yararları

Oluşumu milyarlarca yıl süren doğal taşlar minerallerin birleşmesi sonucunda meydana gelerek doğal enerjileri üzerlerinde biriktirmektedirler. Taşlar üzerinde biriken bu enerjiler taşları alan kişilerin enerjilerini de pozitife çevirmektedirler. Birçok hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelen doğal taşlar vücutta enerji dengesizliğinden meydana gelmiş hastalıkları tedavi etmektedir. İnsan vücudunda negatif enerji ile meydana gelen stres ve yorgunluk gibi rahatsızlıkları iyileştirerek pozitif enerjiye çeviren doğal taşlar ruhsal, fiziksel, duygusal ve zihinsel alanda şifa amaçlı kullanılmaktadır. Taşınan enerjinin temizlenmesi, dengelenmesi, başarı, şans, bereket, sezgilerin daha çok güçlenmesi gibi daha birçok alanda doğal taşlar kullanılmaktadır. Her biri ayrı bir özelliğe ve şifa gücüne sahip olan bu doğal taşlar ne kadar temiz ve berrak olurlarsa yaydıkları enerji miktarı da o kadar fazla ve saf olmaktadır.

Doğal Taş Kolye ModelleriDoğal Taşlardan Aksesuarlar

Doğada bulunan çok özel doğal taşlar olumlu enerjilerini yaymak için işyerlerinde, evlerde ve takı olarak kullanılabilmektedir. Özellikle son kullanılabilmektedir. Çok değişik zevklere hitap edebilen bu kolyeler seçilen taşın türüne göre farklı bir anlama ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Bayanların daha çok tercih ettiği doğal taş kolye modelleri taşıyan kişiye pozitif enerji ile destekleyerek bedende meydana gelmiş olumsuz enerjileri yok eder. Son yıllarda büyük bir akım haline gelen doğal taşlardan yapılan kolye, yüzük, bileklik gibi aksesuarlar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Doğal taşların şifa verici özelliğine ilgi duyan ve bu özelliklerden yararlanmak isteyenler için birbirinden farklı doğal taş kolye modelleri bulunmaktadır. Tarzınızı yansıtacak özel olarak tasarlanan doğal taş kolye modelleri hem gün içerisinde hem de özel günlerde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Doğal Taş Kolye ModelleriDoğal Taş Kolye Kombinleri

Birçok değişik renk ve boyutta bulunan doğal taş kolye modelleri günlük kombinler de rahatlıkla kullanılabilmektedir.  Canlı renkleri tercih eden bayanlar için turkuaz ve turuncu taşlarla tasarlanan modeller daha cazip bir tercih olurken daha spor tarzı olan bayanlar için ise renkli taşlarla zenginleştirilen doğal taş kolye modelleri ön plana çıkmaktadır. Daha elegant ve havalı görünmek isteyen bayanların tercihi ise daha çok zümrüt rengi kristaller ve bu kolyelere eşlik eden altın, gümüş karışımları olmaktadır. Daha sade, zarif ve şık bir elbise tercihi olan bayanlar için lavanta renkli ametist doğal taştan kolye modelleri uygun olacaktır. Şık görünümleri ile size daha değişik bir hava katacak olan bu kolyeler sadece canlı ve enerji verici renkleri ile değil aynı zamanda pozitif enerjileri ile de hizmet edecektir. Günlük yaşamda bir jean ve bir t-shirt ile bile harika görünüm yaratabilen doğal taş kolye modelleri ile istediğiniz şıklığı rahatlıkla yakalayabileceksiniz.

Doğal Taş Kolye Çeşitleri

İnsanlar üzerinde yarattığı pozitif enerjileri ile son derece popüler olan ve çok tercih edilen doğal taş kolye modelleri birçok taş seçeneğine sahiptir. Değişik zevklere hitap edebilen geniş bir seçenek imkanına sahip doğal taş kolyeler özel olarak tasarlanmaktadır. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz doğal taş kolye modelleri ametist taşı, akik taşı, yıldız taşı, mercan taşı, inci, turkuaz, akuamarin, kuvars, sitrin, kehribar, selinit, zümrüt, elmas, yakut, yeşim, topaz, ay taşı, hematit, güneş taşı, kalsit, sedef, opal gibi birçok çeşit bulunmaktadır.

Akik Doğal Taş Kolye

Akik Taşlı Doğal Kolye Modelleri

Doğal taşlı kolye modelleri arasında en çok tercih edilen akik taşlı doğal kolyeler takan kişilerde stresi azaltmaktadır. Akıl ve mantık gücünü arttıran bu kolye modeli aynı zamanda nazara karşıda iyi gelmektedir. Tansiyonu dengelediği ve kan dolaşımını düzenlediği bilinen koyla damarları koruyucu ve güçlendirici bir etkiye sahiptir. Taşıyan kişiyi olumsuzluklardan koruyan akik taşlı kolyeler uykusuzluğa da iyi gelmektedir. Çevreye uyumu kolaylaştırarak olayların iyi yönüne odaklanmayı arttırmaktadır. Metebolizmayı hızlandıran doğal taş kolye negatif enerjilerden insanları arındırmaktadır.

 

Sedef Doğal Taş Kolye

Sedef Doğal Taş Kolye Modelleri

Doğal taşlı kolye modelleri içinde en çok bilinen taşlardan olan sedef taşlı kolyeler bereket, güç ve cesareti temsil etmektedir. Doğada bulunan taşlar arasında en güçlü taşlardandır. Topraktaki enerjiyi toplayarak takan kişinin vücuduna veren sedef taşlı kolyeler vücutta dinçlik oluşturmaktadır. Kansızlığa iyi gelerek bedende bulunan toksinleri temizleyen kolye aynı zamanda hormonları düzenlemektedir. Etraftaki olayları pozitif yorumlamaya yardımcı olan doğal taş kolye modelleri arasında olan sedef taşlı kolyeler insanlara pozitif yaklaşmayı sağlamaktadırlar.

Mercan Doğal Taş Kolye

Mercan Doğal Taş Kolye Modelleri

Doğal taşlı kolye modelleri arasında yer alan mercan taşlı kolyeler nazara karşı koruma sağladıkları için ilk tercihler arasında yer almaktadır. Özellikle ev ve aileler arasındaki olumsuzlukları ve bu olumsuz enerjileri kaldıran mercan taş kolyeler aşırı heyecanlanmayı ortadan kaldırmaktadır. Başta sedef hastalığı olmak üzere cilt rahatsızlıklarına çok iyi gelen mercan taşı saflığın ve dengenin korunmasını sağlamaktadır. Çocuk hastalıklarında koruyuculuğu olduğuna inanılan kolye kan dolaşımını düzenleyerek kan hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Aklı güçlendirerek zeka kıvraklığı veren mercan taşlı kolyeler amaca odaklanmayı ve kararlılığı arttırmaktadır.

Doğal Taş Kolye Modelleri
Ametist Doğal Taş Kolye

Ametist Doğal Taş Kolye Modelleri

Doğal taş kolye modelleri arasında bulunan bir diğer doğal taşlı kolye modeli ise takılarda en çok kullanılan ametist taşıdır. Mor rengi tonlarından dolayı bayanlar arasında sıkça kullanılan ametist taşlı kolyeler gün ışığına göre farklılık göstermektedir. Aşk ve sevgi taşı olarak bilinen ametist taşı bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak pozitif enerjiye çevirmektedir. Kişiye verdiği rahatlatıcı etki ile bilinen ametist taşlı kolye modelleri öfkeyi yatıştırarak ruhsal açıdan mükemmel denge oluşumuna yardımcı olmaktadır.

Depresyona çok iyi geldiği düşünülen ametist uykusuzluk çeken kişilerinde ilk tercih ettiği doğal taşlar arasındadır. Günlük olarak rahatlıkla kullanılabilen bu doğal taş kolyeler çevreye olumlu enerji de yaymaktadırlar. Uykusuzluk çeken kişilere yatmadan önce bir müddet ellerinde tutarak yastıklarının altına koymaları önerilen ametist taşı kişilere iç huzur vermektedir. Eklem ağrıları ve kan dolaşımına iyi gelen ametist taşı pembe kuvarsla kullanıldığında ise aklı güçlendirerek kalbe iyi geldiği bilinmektedir. Vücudu zararlı toksinlerden arındırarak tendeki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Çok eski çağlardan beri alternatif tıpta şifa kaynağı olarak kullanılan ametist taşı kanı temizleyerek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Teni güzelleştirdiği için sıklıkla kullanılan doğal taşlı kolye modelleri arasında yer alan ametist taşlı kolyeler hayatı daha sağlıklı yaşama olanağı sunmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: