Çocuklar İçin Doğal Taşlar

Çocuklar İçin Doğal Taşlar

Çocuklar İçin Doğal Taşlar

Çocuklar için doğal taşlar birkaç bin yıldır muska olarak kullanılmıştır. Birçok eski uygarlık tılsım olduklarını söylemiştir. Mısırlılar oldukça değerli turkuaz, lapis lazuli, jasper ve akik güç ve zenginliğin sembolleridir.

İskit’de kehribar en güçlü muska olarak kabul edilirdi. Bu tılsım taşı eski Yunanistan’da yaygın olarak kullanıldı. Efsaneye göre kehribar, Eridan Nehri’nde boğulan Phaeton’un (güneş tanrısı Helios’un oğlu) kız kardeşleri olan Heliad’ın gözyaşlarıdır. Ortaçağda doğal taşlar da kültürde önemli bir rol oynamıştır. Onlar hakkında birçok efsane vardı, takılar, sevgi, sadakat ve refah sembolleri olarak kabul edildi. Şu anda, doğal taşlar popülaritesini kaybetmedi. Özellikle çocuklar için doğal taşlar muska görevi görürler, hepsi farklı özellik taşısa da ortak özellikleri nazardan korumaktır.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Amber
Çocuklar İçin Doğal Taşlar Amber

Amber – Kehribar Ne İşe Yarar?

Bu taş insanlık tarihinde yaklaşık 5 bin yıldır bilinmektedir. Her türlü mücevher ondan yapılır: kolye, broş, bilezik, küpe.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Amber

Amber güçlü bir çocuk muska. Nazar ve göz değmesinin zararlı etkilerini ortadan kaldırabilir.

Eski zamanlarda, bu mineralin aşk büyüsü veya hatta kötülük büyüsü gibi herhangi bir istenmeyen büyüye karşı kişiyi karşı koruyabileceğine inanılıyordu. Bu taşın etkisini arttırmak için ayrıca bebeğin sağlıklı ve mutlu olması için kehribardan bir kolye takmak zorunda kaldılar.

Bu çocuk tılsımının iyileştirici özellikleri vardır: cilt hastalıklarının ortaya çıkmasına izin vermez ve endemik guatr gelişimini önler.

Her doğal taş gibi kehribar da çocuğun karakterini etkiler. Bu taşı takan bir kişi her zaman olumlu düşünecek, kendine inanacak ve hedeflerine ulaşacaktır. Bu nedenle, bir çocuk kendini hafife alırsa, tembel olursa ve çalışmalarda geride kalırsa, amber her şeyden daha yararlı olacaktır.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar
Çocuklar İçin Doğal Taşlar Malakit

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Malakit

Malakitten sadece takı değil, aynı zamanda küçük figürinler, biblolar ve diğer dekoratif objeler de yapılır.

Bu taş muska görevi görür hastalıklara karşı korur: malakitli bir kolye, kalp ve akciğer patolojilerine iyi gelir. Bilezikenfeksiyonlardan koruyacaktır. Endişelerden ve korkulardan kurtulup yardımcı olur. Bu nedenle, çocuklar için doğal taşlar seçerken malakit tercih edersiniz geceleri iyi uyumayan bebekler de rahat eder.

Ayrıca sahibine canlılık, kararlılık ve ilham verir. Erken yaşlardan itibaren çizim, şarkı söyleme veya müzikten hoşlanan çocuklar için harikadır. Malakit, hayal gücünü daha da geliştirmeye ve yaratıcılığı artırmaya yardımcı olur.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Kaplan Gözü
Çocuklar İçin Doğal Taşlar Kaplan Gözü

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Akik

Eski Yunancadan gelen bu mineralin adı “mutlu” olarak çevrilmiştir. Sahibine neşe, başarı ve refah verir. Bu tılsım taşı çocuğu başarısızlıklardan ve yenilgilerden koruyacak, kötü insanlarla tanışmaya karşı koruyacaktır.

Birçok yönden akik büyülü özellikleri rengine bağlıdır.

Beyaz ve sarı taşlar, yumuşaklık ve sakinlik karakterini verme özelliğinden dolayı, hiperaktiviteleri ve basitlikleri nedeniyle hedeflerine ulaşamayan yaramaz çocuklar için uygundur.

Siyah akik takılar erkekler tarafından takılabilir. Bu rengin taşı, sahibine güven, erkeklik ve canlılık verir. Siyah akik sporcular için iyi bir muska olacaktır.

Çocuklar için doğal taşlar mavi minerallerden yapılmış ise boğaz, kırmızı – kalp, sarı – karaciğer ve pankreas üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar
Çocuklar İçin Doğal Taşlar Kuvars

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Kuvars

Bu mineral iki ana çeşitte gelir: pembe ve mavi.

Herhangi bir renkteki kuvarsdan yapılmış olan takı, bebeği korkutucu rüyalardan ve kötü ruhlardan kurtaracaktır. Ayrıca cesur ve mutlu bir bebek olarak büyüyecektir. Pembe mineralli kuvarsı kolye şeklinde takmak daha iyidir – çünkü kalp üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Doğal mavi taştan yapılmış kuvars bilezik, dolaşım sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahip olduğu için bileğe takılmalıdır.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Kaplan Gözü
Çocuklar İçin Doğal Taşlar Kaplan Gözü

Çocuklar İçin Doğal Taş; Kaplan Gözü

Bu, kuvars altın veya kahverengi renkte, çizgili şeklinde karmaşık bir desen çeşididir.

Bu tip doğal taştan yapılmış bilezik, çocuğu nazarın, nazar edenlerin kıskançlığının, talihsizlik ve göz değmesinin sonuçlarından kurtaracaktır.

Bu mineral hafızayı ve entelektüel yeteneklerin gelişimini güçlendirmeye yardımcı olur. Her yaştaki  çocuğun eğitim almasına yardımcı olacaktır. Ayrıca sınavlar sırasında bir tılsım olarak kullanılması önerilir – testi çözmek için tüm çabaları yoğunlaştırmaya ve yönlendirmeye yardımcı olur.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar Aytaşı
Çocuklar İçin Doğal Taşlar Aytaşı

Çocuklar İçin Doğal Taş; Aytaşı

Eski çağlardan beri selenite çok sayıda sihirli özellik atfedilmiştir.

Çocuklar için doğal taşlar arasında ayrı bir yeri olan Selenite yani Aytaşı, bebeği enerjisini çeken ruhlardan nazar eden insanlardan korur.

Ayrıca sezgisel gelişmeye ve daha sakin hale gelmeye yardımcı olur. Çok fazla ağlayan ve mızmız bebekler için iyi bir seçimdir.

Çocuklar İçin Doğal Taşlar
Doğal Taşlar Ne Zaman Kullanılır

Doğal Taşlar Ne Zaman Kullanılır?

Taşları çocuklar için tılsım olarak kullanmak mümkün, eğer öyleyse kaç yaşından itibaren?

Çocuklar için koruma taşları yaşamın ilk günlerinden itibaren kullanılabilir ve kullanılmalıdır. Doğumdan hemen sonra bebekler zor bir dönem geçirir. Çünkü tamamen farklı koşullarda fiziksel mevcudiyete uyum sağlamaya başlar, çocuğun kendi alanı çok zayıftır ve taş enerjileri olan vücut için ek enerji desteği gerçek fayda sağlayabilir.

Yenidoğanı korumak için üç çakıl tavsiye edilebilir: kaya kristali, gül kuvars ve kehribar . Diğer taşların bebek için çok güçlü enerjileri vardır. Diğer taşlar bebeklik dönemi geçince kullanılmalıdır.

Bazı kaynaklarda, malakit bebekler için bir tılsım olarak bahsedilir ama aslında yeni doğmuş bir bebek için çok güçlü – ağırdır. Kullanırsanız, ana muska olarak değil, takılar bileşiminde sadece birkaç küçük boncuk olarak bebeğe takarsanız iyi olur.

Yapay elmas bebeğin alanını temizler ve dengeler. Yeni doğan erkeğin algı yapılarının başlangıçta ortaya konan matrise uygun olarak oluşmasına yardımcı olur ve olumsuz dış etkilerle ortaya çıkabilecek bozulmalara karşı korur.

Gül kuvars bebeğe duygusal ve enerji konforu verir, kardiyovasküler sistemin gelişimini mükemmel şekilde etkiler.

Kehribar yumuşak sıcaklıkla doldurur, iyileştirici bir etkiye sahiptir, endokrin sistemin gelişimi üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir.

Bebeğin alanının durumu büyük ölçüde annenin alanının durumuna bağlıdır, bu yüzden size bu ek yükler, uyku eksikliği, kısıtlamalar sırasında kadını destekleyecek taşlar da anneye iyi gelir.

Anneye İyi Gelen Doğal TaşlarAnneye İyi Gelen Doğal Taşlar

Rhodonite yumuşak enerji, bakım, koruma durumu verir.

Gül kuvars, psiko-duygusal durumu uyumlu hale getirir, kendinize ve çocuğunuza sevgiyle davranmanıza izin verir, doğumdan sonraki ilk haftalarda sıklıkla ortaya çıkan depresyon durumunu ve ilerde hissedeceğiniz kocanız ve çocuğunuz için suçluluk hissini ortadan kaldırır.

Yumuşak sıcak tonlarda agatlar, gerekli ek kaynakları, sabır, esneklik, yeni bir duruma hızla uyum sağlama, duygusal stresi ortadan kaldırma yeteneği sağlayacaktır.

Bu amaçlar için kişisel olarak harika ipeksi enerjiye sahip inanılmaz güzel Botsvana Agatlarını seveceksiniz. Çok renkli olması sayesinde, Botsvana agatları tüm renklerin akiklerinin özelliklerini içerir:

  • beyaz akik – huzur, nezaket, yumuşaklık taşı, kendinize ve güçlü yönlerinize güven verir;
  • sarı akik , karnelyana benzer, aynı nitelikleri verir, ancak farklı bir tondadır size yaşam sıcaklığı verir.
  • gri akik tartışmaları ve kavgaları yumuşatır, ilişkilerdeki barışı yeniden tesis eder;
  • kahverengi akik zor yaşam koşullarında zafer sağlar, arkadaşlığı ve sevgiyi teşvik eder, gergin kişisel ilişkiler kurmaya yardımcı olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: