Carnelian Taşının Gizemli ve Mucizevi Dünyasına Gözatın !

Carnelian Taşının Gizemli ve Mucizevi Dünyasına Gözatın !

Carnelian Taşının Gizemli ve Mucizevi Dünyasına Gözatın !

Şarkıcının taşı olarak bilinen Carnelian kristali, güveni ve gerçek ifadenin gücünü artıran sıcak, canlı bir taştır. İçerisinde, Carnelian kristali ve daha fazlası bulunmayan değerli taşlar koleksiyonu sahibi Adele’e sorun, Grammy ödülünü nasıl kazandı 🙂

En çok kullanılan mikrokristal kuvarstan yapılmış olan bu parlak ve neşeli Chalcedony versiyonu, kahverengi ve turuncu kırmızı lekeleri, bantları ve çizgilerini cilalandığında en iyi görünen demir kirlerinden alır.

Eski Mısır’da, cilalı Carnelian kristali, Onyx ve Lapis Lazuli’nin, telif hakkı için tasarlanan yaka ve kollarda kullanılan favori kontrastıydı. Eski Romalılar, ayrıca, erkekler ve kadınlar için altın yüzüklerle yapılmış büyük Carnelian taşlarını da kullanıyorlardı.

7 sertliğinden ötürü, Carnelian kristal taşı, ikinci asırda (CE) popüler bir moda trendi olan kişisel amblemleri ya da tanrı figürlerini tasvir eden kameo halkalarına da oyulmuştur.

carnelian taşının iyileştirici etkileri

Tarihte Carnelian Kristali

İnanılmaz iyileştirici güçleri için Carnelian’ı kullanmak yeni bir şey değil. Orta çağlarda, şifacılar, bu kristalinin iyileştirici özelliklerine inanırlar ve onu, Viking marauder’larının köyleri ve diğer dezavantajları karanlık çağlarda yaşayanların gerginlik ve stresini hafifletmeye yardımcı olması için kullandılar.

Turuncu ve kırmızıdan kahverengiye kadar çeşitli tonlarda öne çıkan bu “endişe taşı” nı kullanın, sıcak ve güneşli titreşimleriyle çocuk oyunculuğunuz ve kendiliğindenliğinizi ortaya çıkarın.

Carnelian Kristalinin Anlamı

Çarpıcı estetiğinin yanı sıra, Carnelian kristal taşı, alt üç çakranın sıcak kazanını temsil eder. Kök çakranı harekete geçiren sıcak ve ateşli ruhuyla cesur harekete geçmekle ilişkili, en derin cinsel arzularınızı ve güçlü yaratıcı içgüdülerinizi içeren merkezinize hayati enerjiyi dolaştırmanıza yardımcı oluyor.

Ne zaman sahneye çıkmanız isteniyorsa, sevgilinizle sayfalar arasında olsun ya da sahnede yaratıcı bir performans sergilerken, kendi şovunuzun yıldızı olun.

Carnelian’ı mücevher veya taş veya cebinizde taş olarak saklayın ve planlarınızı güvenle gerçekleştirin.

Carnelian Taşı Özellikleri

Romantizm havasında mısınız? bu gizemli kristali, cinsel enerjiyi sevgi titreşimi ile dengelemeye yardımcı olan Rose Quartz ile bağlantılıdır. Her iki taş kalp çakranın üzerine yerleştirildiğinde, romantik ve tutkulu tarafınızla bağlantıya gecirir. Topraklama etkilerine erişmek için, alt karına yerleştirilen taşları birleştiren bir şifa düzeni kullanın. Bu, kök çakrayı, bizi yeryüzüne bağlayan enerji merkezini harekete geçirir ve temizler.

Carnelian kristali sadece cesareti ve özgüveni arttırmakla kalmaz, aynı zamanda hücresel düzeyde kanı arındırır ve dolaşımını iyileştirir, stresli bir durum için olmazsa olmazdır.

Şarkıcılar, aktörler ve eğlenceler için, tüm gözler üzerinizde olduğunda sürekli bir sıcaklık ve destek akışı için bu mücevherleri kalbin üzerinde gereklidir.

Kendinize en iyi tarafı göstermeniz gerektiğinde, Carnelian’ı banyoya yerleştirin ve şifa özellikleriyle suyu, büyük etkinliğinizden hemen önce etkili bir tedaviye bırakın.

Tüm endişenizi, korkularınızı eritin, kendinize şunu hatırlatın “Ben cesur ve kendinden eminim.”

Turuncu renk ışınıyla birlikte, bir Carnelian meditasyon ritüeli ile gerçek tutkunuzu keşfedin. Dışarıda oturmak ve günün kapanışını ve yeni bir şafağın başlangıcını temsil eden gün batımını izlemek için rahat bir yer bulun.

Günün bu saati, gündelik beklentilerdeki duraklatma düğmesine basmak ve ilhamınızı sormak ve oynamak için mükemmel bir fırsattır. Carnelian’ı göbeğin hemen altından ikinci çakranın üzerinde tutarken anın tadını çıkarın.

Bu ilham sarsıntısını hissettiğinizde, beyninizdeki ampul devreye giriyor, gözlerinizi kapayın ve sessizce oturun ve kendinize şu anda hayatınızda neşe ve heyecan getirecek neler var diye soruyorsunuz.

Akla ilk gelen düşünceler ne olursa olsun, oraya ulaşmak için hangi aşamalara ihtiyacınız olduğunu düşünün ve Carnelian enerjinizi gerçekten önemli olan şeylere odaklamaya yardımcı olacaktır.

Yeni Fikirler Güneşin Doğuşunu Hissedebilir..

Kaynak : https://www.energymuse.com/carnelian-meaning

Bu gönderiyi paylaş

Comments (5)

 • sami cevap

  Şekli ve rengi çok hoşuma gitti. İşleyen kişi nasıl becermişse tam bir yumurta şeklini almış. Yalnız bir şey sormak istiyorum. Yazı içerisindeki resimde Carnelian taşının dışında çok farklı taşlarda var. Acaba Carnelian taşı türünde mi yoksa başka çeşit mi?

  Aralık 25, 2018 , 9:02 pm
  • duyguluk cevap

   Merhaba Sami Bey, hepsi Carnelian taşının türleri

   Aralık 26, 2018 , 12:44 pm
 • Mehmet cevap

  Bugün itibariyle deneyeceğim

  Ağustos 22, 2019 , 8:40 am
  • duguluk cevap

   Çok güzel 🙂

   Ağustos 29, 2019 , 10:21 am
 • zehra cevap

  merhabalar, bu taş internette araştırınca akik taşı olarak çıkıyor her yerde ,aynı taş mı acaba ?ham halini satın almak için ne yazmalıyım?

  Ağustos 21, 2020 , 9:58 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: