Azurit Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Azurit Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Azurit Taşı Özellikleri / Sağlık Üzerindeki Etkileri

Azurit Doğada en kolay bulunan değerli taşlardan bir tanesidir ve parlak kristal yapısı sayesinde kolay tespit edilebildiğini de belirtmek gerekiyor. Psişik güçleri olduğuna inanılan ve ruhsal sorunların tedavi edilmesinde de en çok başvurulan değerli taş, bakır ile birlikte kullanıldığında çok daha etkili ve değerli bir hal alıyor. Taşın fayda sağlayabilmesi için vücut ile temas halinde olması gerekiyor ve gün içerisinde kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak özel bir taş olduğunu da söyleyebiliriz. Birçok noktada yoğun olarak bulunan bu değerli taşın hangi ülkelerde çıkartıldığına da detaylı bir şekilde göz atalım istiyoruz.

Azurit Taşı Hangi Ülkelerde Çıkartılıyor?

Rusya, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri, Azurit Taşının yoğun olarak yer aldığı ve çıkartıldığı ülkelerden bir tanesidir. Sahip olduğu hoş görüntü nedeniyle mücevherat sektöründe önemli bir yere sahip olan bu taş, özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılıyor. İşçilik konusunda sıkıntılı bir süreç karşımıza çıkmıyor ve kolayca işlenebildiği için de fiyatları gayet uygundur ancak buna rağmen piyasada çok sayıda sahte modeli de mevcuttur. Kadın aksesuarlarında yer alan Azurit Taşı yalnızca mücevher sektöründe değil, çanta sektöründe de çok fazla kullanılıyor. Parlak ve dikkat çekici çantalar elde edebilmek adına süsleme eylemi de yine bu taş ile yapılmaktadır.

Azurit Taşının Özellikleri

Sertliği 3.5 ila 4 arasında değişiklik gösterebiliyor. Özgül ağırlığı ise 3.8 olarak karşımıza çıkıyor. su ve toprak ile uyumlu olduğu ifade edilen bu taşın uyumlu olduğu çarka ise üçüncü göz olarak karşımıza çıkıyor. Hakim renk mavi ve doğada genel olarak bu renk ile karşımıza çıkıyor ancak farklı renklere de bürünebiliyor. Bu değerli taşın insan vücuduna sağladığı birçok fayda bulunuyor ve yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ruhsal sorunların giderilmesi ve kişinin kendini daha iyi hissetmesinde de pay sahibidir. Taşın bakır yataklarında çok daha yoğun bir şekilde konumlandığını da ifade etmek gerekiyor. Parça kristaller şeklinde yer alabileceği gibi kümeler halinde yani toplu bir biçimde de karşımıza çıkabiliyor. Dilerseniz bu taşın insan vücuduna sağladığı faydalara hep birlikte göz atalım ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya gayret gösterelim.

Azurit Taşının Faydaları

Azurit Taşı faydaları ve iyileştirici etkileri

Ruhsal olarak zinde kalmanızı ve güne daha motive bir şekilde adım atmanızı sağlayan bu değerli taşın insan sağlığına birçok faydası var. Dilerseniz vakit kaybetmeden ne gibi artılar sunduğuna hep birlikte göz atalım…

# Oksijen kullanımını çok daha verimli hale getiren ve enerji akışını kusursuz bir seviyeye taşıyan özel bir taştır.

# Kötü düşüncelerden arınmak ve olumlu düşünceler ile hareket etmek istiyorsanız da yine bu taşı kullanabilirsiniz. Burada önemli olan detay ise taşın vücut ile direkt olarak temas etmesi gerekliliğidir. Bu sayede vücuttaki negatifi kısa sürede atabilecek ve kendinizi de çok daha iyi hissedeceksiniz.

# Bilgisayar karşısında çok uzun süre vakit geçiren çalışanlar için de tavsiye ediliyor ve öz yorgunluğunu aldığı ifade ediliyor.

# Kadınlarda meydana gelen yumurtalık sancılarının giderilmesinde ve kişinin rahatlamasında da önemli pay sahibi olduğunu ifade etmek gerekiyor. Özelikle adet döneminde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

# Bilinçaltında yer alan olumsuzlukların giderilmesinde ve kişinin pozitif enerjiye sahip olmasında da bu taşın vücuda teması büyük önem arz ediyor.

# Benzerlik gösterdiği Peridot taşı gibi, iletişim kurma konusunda sorun yaşayan ve kendini ifade etmekte güçlük çeken kişilerin de yine düşüncelerini özgür bir şekilde ifade edebilmesini kolay hale getiriyor.

Kaynaklar : Energy Muse : Azurite

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: