Ay Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Ay Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Ay Taşı Özellikleri / İyileştirici Etkileri

Moon Stone olarak da bilinen ve halk arasında Toprak Ana Taşı olarak anılan Ay Taşı, bereketin sembolü olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca yeni dönemde değil, asırlık medeniyetlerin de bu değerli taşa büyük önem verdiklerini belirtmek gerekiyor. Beyaz, mor ve pembe, bu taşın sahip olduğu hakim renklerden bazılarıdır. Doğada daha çok beyaz renkte karşımıza çıkıyor ve ilgi çekici görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Eski çağlarda bu taşın üreme sorununa çözüm buldu düşünülerek hamile kalmakta sıkıntı yaşayanlar kadınlara hediye edildiği söyleniyor. Bununla birlikte kısır olduğu düşünülen erkeklere de bu taş hediye ediliyordu. Parlak bir görüntüye sahip olan taşın birçok özelliği bulunuyor ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu özelliklere de hep birlikte göz atalım.

Ay Taşının Özellikleri Nelerdir?

Ay Taşı, sahip olduğu gücü Dolunay zamanında daha etkin bir şekilde ortaya koyuyor ve bu inanış asırlardır devam etmektedir. İnsan kimyası üzerinde de etkili olduğu ifade edilen taş, göz ve alın çakraları ile anılmaktadır. Sertlik incelemesi yapıldığında orta sertlik grubunda yer aldığını görebiliyoruz ancak kırılgan yapısı bunu inkar ediyor.

Bu arada bioenerjik etkisi en yüksek ve en güçlü olan taş olarak da biliniyor ve bu inanış uzun yıllardır devam ediyor. Görsel kimliğinin yanı sıra insan sağlığına sunduğu fayda ile de değer görmeyi fazlasıyla hak ediyor. Dünyanın farklı ülkelerinde çıkartılan bu taşın yoğun olarak yer aldığı bölgelere de hep birlikte göz atalım istiyoruz.

Ay Taşı Hangi Ülkelerde Çıkartılıyor?

Brezilya, Ay Taşı’nın anavatanı olarak biliniyor. Yoğun bir şekilde bu ülkede rastladığımız taş, aynı zamanda Madagaskar ve Sri Lanka’da da bolca bulunmaktadır. Almanya ve Hindistan’ı da listelerimize ekleyebiliriz. Genellikle süs ve mücevher sektöründe daha fazla kullanılan bu değerli taşın işlenmesi de hiç kolay değildir. Her ne kadar orta sertler grubunda yer alsa da kırılgan bir yapıya sahip ve bu yüzden profesyonel bir işçilik gerektirdiğini de belirtmek gerekiyor.

İlgi çekici görüntüsü elbette önemli ancak insan sağlığına fayda sağlıyor olması da bu taşı bir adım öne çıkartıyor. Şimdi dilerseniz Ay Taşı’nın ne gibi faydalar sunduğuna da yine hep birlikte daha detaylı bir şekilde göz atalım…

Ay Taşının Faydaları Nelerdir?

# İletişim sorunu yaşayan ya da kendini ifade etme konusunda eksik olduğunu düşünen kişilerin daha güçlü iletişim kurabilmeleri ve bunu daha kolay hale getirebilmeleri adına Ay Taşı tavsiye edilmektedir.

# Ay Taşı’nın en büyük özelliklerinden bir tanesi özgüven eksikliği olan kişileri kendine daha güvenir hale getiriyor olmasıdır.

# Samimi ilişkilerin tetiklenmesinde de Ay Taşı’nın etkisinden sıkça bahsediliyor.

# Olumsuz enerjinin bedenlerinizden atılmasında ve gündelik hayatlarınızda sizden uzak tutulmasında da Ay Taşı fazlasıyla etkilidir.

# Yatağınızın baş ucunda bulunduğu takdirde sizleri daha rahat ve daha sakin bir uyku bekliyor olacaktır. Bu etkiyi ayrıca Garnet taşı ile sağlayabilirsiniz.

# Yaşanan duygusal gerilimin ortadan kalkmasında ve kişinin kendini daha iyi ve daha mutlu hissetmesinde de pay sahibi olduğunu belirtmek gerekiyor.

# Kişinin kendini daha güçlü ve daha sağlıklı hissetmesine de yardımcı olur.

# Bakış açınızı değiştirir ve negatif enerjiden kurtularak daha doru kararlar almanıza yardımcı olur.

# Psikolojik sorunların ortadan kaldırılmasında ve kişinin kendini daha sakin hissetmesinde de Ay Taşı önemli bir yere sahiptir.

Ay Taşı, geçmişten günümüze ulaşmayı başaran değerli taşlardan bir tanesidir ve insan sağlığına da birçok fayda sunmaktadır.

Kaynaklar: MoonStone

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: