Atakamit Taşı (Faydaları, Özellikleri)

atakamit taşının faydaları

Atakamit Taşı (Faydaları, Özellikleri)

Atakamit taşı; bakırın kurak ya da tuzlu koşullarda oksidasyona uğraması sonucunda oluşan değerli bir taştır. Bunun yanı sıra Vesuvian lavlarının volkanik bir türü olan Atakamit taşı, genellikle koyu yeşil bir renge sahiptir. Perulu Yeşil Kum, Alacamite ya da Remolinit olarak da bilinen bu taş, yalnızca Şili’de bulunan Atacama Çölü’nde bulunabilmektedir.

Oldukça nadir taş olan Atakamit taşı için Güney Avustralya ve Batı Afrika’da önemli bulgular elde edilmiştir. Matris üzerinde minik kristalleri bulunan bu taş görünüm olarak Krizokol taşıyla benzerlik göstermektedir. Sertlik derecesi 3 ila 3,5 arasında olan Atakamit taşı, meditasyon sırasında kullanılan oldukça etkili bir doğal mucizedir.

Atakamit Taşı Ne İşe Yarar?

Atakamit taşının kullanımı ve özellikleri konusunda henüz çok geniş bir yelpazesi bulunmamaktadır. Yeni keşfedilmiş bir taş olarak bilinen özellikleri ile oldukça güçlü ve şifalı bir taş olduğu anlaşılmaktadır. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak sağladığı faydalar sayesinde iyileştirme için kullanılmaktadır.

Özellikle beden dışı yolculuk sırasında kullanıldığı bilinen bu taş, ruhun güvenli bir şekilde en yüksek düzeylere çıkmasına yardımcı olmaktadır. Kullanımı için konuma göre uygulamalar yapılmalıdır. Görselleştirmeyi kuvvetlendirmek için üçüncü göz çakrasının üzerine yerleştirilmelidir. Fiziksel tedavilerde ise uygun organın bulunduğu konuma yerleştirilmelidir. Meditasyon yapılacağı sırada ya da ruhsal yolculuklarda kullanılacaksa elde tutmak fayda sağlayacaktır.

Atakamit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Atakamit taşının özelliği ve en çok bilinen faydası üçüncü gözü açmak için kullanılmasıdır. Çok kuvvetli bir görsel imgeler oluşturmak ve kuvvetli ruhsal bağlantılar kurmak için kullanılabilmektedir. Yüksek kalp çakrasını açmak için kullanılan Atakamit taşının sağladığı faydalardan bazıları şu şekildedir;

  • Korkuları gidermek ve korkulardan kurtulmak için fayda sağlar.
  • Tepe çakrası ve eterik bedenin temizlenmesi için kullanılmaktadır. Bu konuda güçlü bir temizleyici özellik sergilemektedir.
  • Kendini ifade etmekte zorlanan kişiler için şifa kaynağıdır.

Atakamit Taşının Faydaları (İyi Geldiği Hastalıklar)

Atakamit taşının şifaları ve sağladığı faydalar konusunda henüz çok fazla bilgi edilmiş olmasa da sakinleştirici rengi sayesinde sinir sistemine sağladığı faydalar tespit edilmiştir. Sunduğu diğer şifalar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Üreme organlarında bulunan rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanılmaktadır.
  • Uçukları iyileştirme konusunda etkilidir.
  • Zührevi hastalıklar sağladığı faydalarla bilinmektedir.
  • Boğaz çakrasını açarak Hipotiroidi hastalığına iyi gelmektedir.
  • Tiroid bezi ile ilgili hastalıklara iyi gelmektedir.

Atakamit Taşı Hangi Burç İçin Uygundur?

Atakamit taşına uyumlu burçlar ayrılmamıştır. Her burca uyumlu olan bu taş, her burcun kullanımında aynı etki ve faydaları göstermektedir. Meditasyon sırasında kullanılması durumunda meditasyonun gücünü arttırması özelliği ile kullanımı tercih edilmektedir. Kendini ifade etmekte zorlanan kişiler bu taşı kullanması tavsiye edilmektedir. Burç ayrımı olmadan herkes tarafından kullanımı tercih edilebilmektedir. Fiziksel ve mental gücü kişilerin daha kolay uyum sağlamasına ve görselleştirmelerini tetiklemelerine yardımcı olmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: