Aragonit Taşı Özellikleri / Türleri ve Faydaları

Aragonit Taşı Küre, Aragonit taşının faydaları

Aragonit Taşı Özellikleri / Türleri ve Faydaları

2.7 milyar yıllık bir yaşa ve geçmişe sahip olduğu ifade edilen Aragonit Taşı, sınıfındaki taşlar ile kıyaslandığında çok daha köklü bir geçmişe sahip olduğu da net bir şekilde görülebiliyor. Kırılgan yapısı nedeniyle işlenmesi gayet zordur ve bu yüzden fiyatı da sınıfındaki diğer taşlara nazaran daha pahalıdır. Piyasada orijinal taşların yanı sıra çok sayıda sahte taş da bulunuyor bu yüzden satın almadan önce bir profesyonelden yardım almakta fayda var. Hakim renk kahverengi olarak biliniyor ancak bunun yanı sıra mavi, sarı, yeşil ve beyaz renge sahip Aragonit Taşlar da mevcuttur.

Farklı ülkelerde ve bölgelerde hali hazırda çıkartılmaya devam eden taşın yoğun olduğu bölgelere de hep birlikte göz atalım istiyoruz…

Aragonit Taşının Yoğun Olduğu Ülkeler

Fransa ve Namibya, bu değerli taşa ev sahipliği yapan ülkelerden bazılarıdır ve bu ülkelerde yoğun bir şekilde yer aldığını da ifade etmek gerekiyor. Avusturya, İspanya ve Meksika da bu ülkeleri takip eden ülkeler arasında yer alıyor. Hali hazırda işlenerek satışa sunulan bu değerli taş, mücevherat sektörü ve koleksiyonerler için büyük bir önem sahiptir. Taşın aynı zamanda ülkemizde de çıkartıldığını ifade etmek gerekiyor ve Toros Dağları bu değerli taşın yoğun olarak yer aldığı bölgelerden bir tanesidir. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi işlenmesi bir hayli zor, bu yüzden işçilik süreci sonrası fiyatlarında da büyük bir artış söz konusu hale geliyor.

Aragonit Taşının Bakımı Nasıl Yapılır?

Aragonit taşının temizlenmesi ve bakımının yapılması oldukça zahmetli bir süreci de beraberinde getiriyor. Cam bir kase içerisine temizlenmiş haldeki karneol taşı ile birlikte kuvars taşını yerleştiriyorsunuz. Aragonit taşını su altında 5 dakika kadar yıkadıktan sonra bu kaseye koyarak 10 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem bakımı yapılacak hem de enerji yüklenecektir. Güneş’te 10 dakika kadar bekletilen Aragonit Taşı da yeteri kadar temizlenmiş olacaktır ya da dilerseniz toprağa gömüp uzunca bir süre bekletebilirsiniz. Bu tür değerli taşların görsellik bakımından bekleneni ortaya koyabilmesi adına bakımları büyük önem taşıyor.

Aragonit Taşının Orijinali Nasıl tespit Edilir?

Değerli taşların rakamsal olarak yüksek fiyatları beraberinde getiriyor olmaları, bu ürünlerin sahtelerinin de piyasada hüküm sürmelerine neden oluyor. Orijinalliği ortaya çıkartabilmek adına ısı testi yeterli olacaktır. Aragonit Taşı’nı çakmak yardımı ile 5 dakika kadar ısıttığınız takdirde eğer sahte ise rengi akacak ve sahte olduğu ortaya çıkacaktır. Çok yüksek ısı taşa zarar verir, bu yüzden bu eylemi profesyonel kişilerden yardım alarak yapmanız tavsiye ediliyor.

Aragonit Taşının Faydaları/Şifaları

Aragonit taşı ve özellikleri
# Kemik hastalarının en çok kullandığı ve tercih ettiği taşlardan bir tanesidir. Kemik erimesi sorununun ortadan kaldırılmasında da etkin rol oynuyor. Bu özelliği ile Turkuaz taşıyla benzerlik gösterir.

# Romatizma ile birlikte eklem ağrılarının giderilmesinde de pay sahibi olduğunu ifade etmek gerekiyor.

# Yüksek ateş sorununu ortadan kaldıran ve vücut ısısını normale döndüren özel ve şifalı bir taş modelidir.

# Var olan vücut iltihabını da belli oranda azaltır.

# Saç dökülmelerinin doğal tedavisinde de büyük bir öneme sahiptir.

# Gerginliği azaltır.

# Yorgunluk hissinin yok edilmesinde ve kişinin güne daha zinde başlamasında görev alır.

# İletişimi güçlendirir ve kişinin var olan öz güvenini belli oranda arttırır.

# Cildin yenilenmesine katkıda bulunur ve süreci çok daha sağlıklı hale getirir.

# Moral motivasyonu güçlendirir ve daha mutlu bireyler yaratarak kişiye huzur ve güven verir.

Kaynaklar : Healing Crystals For You : Aragonite Star Clusters

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: