Apatit Taşının Şifalı Etkileri

Aptatit taşı küre, apatit taşının faydaları

Apatit Taşının Şifalı Etkileri

Değerli taşlar grubunda yer alan Apatit, Yunan Mitolojisinde ‘’Aldatıcı’’ anlamına geliyor ve birçokları tarafından bu şekilde adlandırılıyor… 3 farklı grubun ortak adı olarak da lanse edilen bu taş, hidroksil apatit, flüor apatit ve klor apatit olarak karşımıza çıkıyor. Tek bir renge sahip olmadığını da belirtmek gerekiyor ve aslında taşın en önemli özelliklerinden bir tanesi de budur. Hakim renk genellikle gri ve yeşil olarak karşımıza çıkıyor ancak bununla birlikte sarı, beyaz ve mavi renkte de bulunabiliyor.

Doğada çok fazla bulunmayan ve hassas bir işçilik gerektiren Apatit taşın fazlasıyla şifalı oldu söyleniyor. Dilerseniz hangi ülkelerde ve bölgelerde daha yoğun bir şekilde yer aldığına da hep birlikte göz atalım…

Nerelerde Çıkartılıyor?

Apatit taşı ve özellikleri
Amerika Birleşik Devletleri, bu taşın yoğun olarak çıkartıldığı ülkelerden bir tanesidir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yine bu ülke liste başında yer alıyor… Macaristan, Almanya ve Rusya da bu listede yer alan ülkelerden bazılarıdır. Bu listeye Tunus, Brezilya ve Mısır da dahil edilebilir ancak yazımızın başında bahsettiğimiz ülkelere nazaran taş rezervi çok daha azdır.


Dilerseniz bu taşın bakım ve temizliğinin nasıl yapıldığına da göz atalım ve bu sayede taşı uzun süre muhafaza etmek de mümkün olacaktır. Görünümü yüzünden Turkuaz taşı ile karıştırılabilir.

Apatit Taşı Nasıl Temizlenir?

Değerli taşların temizlik ve bakım işlemleri birbirine benzerlik gösteriyor. Apatit taşının bakımını yapabilmek için sirkeli su kullanabilirsiniz. Sirkeli suda 10 dakika kadar beklettiğinizde eski parlaklık ve görüntüsüne yeniden sahip olduğunu göreceksiniz. Bununla birlikte su altında 5 dakika kadar bekletme eylemi de temizlik için yeterli olacaktır.
Taşların görsel olarak daha ilgi çekici durması koleksiyonerler açısından büyük önem taşıyor. Taşın değerini korumanın yanı sıra bakımını da düzenli bir şekilde yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Apatit Taşının Kullanım Alanları

Birçok değerli taş gibi Apatit Taşı da mücevherat sektöründe kullanılıyor ve az önce de bahsettiğimiz gibi koleksiyonerler de arşivlerine dahil etmek adına bu taşları tercih etmektedir. Değerli bir taş olduğu için piyasada çok sayıda sahte modeli de mevcuttur. Ayırt etmek çok da kolay değil, bu yüzden bir profesyonelden yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz bu değerli taşın ne gibi faydalar sağladığını ve insan vücuduna nasıl bir etki sunduğunu detaylı bir şekilde ele alalım…

Apatit Taşının Faydaları

# Özgüven eksikliği yaşayan ya da sosyal hayatında insanlar ile iletişim kurma konusunda sıkıntı çeken insanların en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor. Apatit Taşı ile birlikte sizler de daha güçlü bir özgüvene sahip olacak ve iletişim kurma konusunda sorun yaşamayacaksınız.

# Kas gücünün geliştirilmesinde ve beden sağlığının normale dönemsinde de önemli bir paya sahip olduğu ifade ediliyor. Güne daha zinde başlamak ve ruhsal olarak daha zinde bir kafaya sahip olmak adına bu taşı tercih edebilirsiniz.

# Yüksek tansiyon hastalarına tavsiye edilen değerli taşlardan bir tanesidir. Tansiyonu düşürür ve daha da önemlisi dengelenmesinde yardımcı olur.

# Açlık hissinin giderilmesinde de önemli bir yere sahiptir.

# Çalışma isteğinin tetiklenmesinde ve motivasyonunun arttırılmasında da Apatit Taşından faydalanabilirsiniz.

# İlham perisini bekleyenler için de bu taş tavsiye ediliyor.

Görüldüğü üzre Apatit Taşı birçok konuda insan sağlığına katkıda bulunuyor. Bu işin profesyonelleri özellikle sabah erken saatlerde uyanan ve güne daha zinde başlamak isteyen kişilerin bu taşı mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiğini ve bunun faydasını göreceklerini ifade ediyorlar.

Kaynaklar :

Crystalvaults : Blue Apatite Meanings and Uses

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: