Akuamarin Taşının Faydalarını Keşfedin

Akuamarin Taşının Faydalarını Keşfedin

Akuamarin Taşının Faydalarını Keşfedin

Güzel okyanusun doğal yatıştırıcı ruhunu harmanlayan Akuamarin, Dünya’nın eski ve hayat veren sularının canlı şifa gücünü içinde taşır. Eski folklorda deniz kızlarının hazinesi olarak bilinen Akuamarin taşı, şifalı mücevher koleksiyonunuz için vazgeçilmez bir parçadır çünkü gezegenimizde yaşamın kökenleri olan suya yeniden bağlanmamıza yardımcı olur.

Enerjinizin tükendiğini hissediyor musun? Akuamarinin buzlu mavi enerjisine yönelin, bir doz Deniz ve suyun iyileştirici özelliklerinden tadın. Cildinize bir kolye veya bileklik olarak takın ve suyla dolu titreşimlerinin sakinleştirici etkilerini hemen hissedin. Akuamarin özellikle kalp çakranıza yakın tuttuğunuzda, dalgalar halinde huzurla gelir.

Akuamarin Nasıl Kullanılır

İyileştirici özelliklerinin sabit bir akışından yararlanmanın kolay bir yolu, taşların kalbi yöneten enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması için uzun bir kolyeyi takmaktır. İhtiyacınız olan kalbinize kutsal duyguların öncülük etmesine izin vermek ve kalbinizi açmak.

Akuamarin yüzünüze soğuk su bir çarpmak gibidir. Serin ve ferahlatıcı enerjisi, modern yaşamın günlük talepleriyle meşgul olan halsiz bir ruhu yeniden güçlendirmeye yardımcı olur. Akuamarin taşı, duyularımızı yükselterek, gülleri durdurup koklamamız gerektiğini hatırlatır ve yaşam için yenilenmiş bir enerji ile doldurur.

Geminiz karaya oturmuş olursa, bu güzel kristalle infüze edilmiş bir banyo yapmak, H2O’nun terapötik faydalarından yararlanmak için başka bir yoldur. Kristallerin şifa potansiyeline tam olarak erişilmesi söz konusu olduğunda, her şey sizde biter. Bire bir konuşma için biraz zaman ayırın ve taşınızı, niyetinizle programlayın. Banyo yaparken, sadece suya bir Akuamarin taşı ekleyin ve iç mantra üzerinde meditasyon yapın.

Bir güzellik kristali olan Akuamarin, bedeni güzelleştirmek için harika bir kristaldir, onun öz-saygı ve iç huzuru, ebedi gençlik için özel formülü farklı kılar. Himalaya deniz tuzlarını ve ölü deniz tuzlarının anti-enflamatuar faydaları iyileştirici etkilerini artırmaktadır. Akuamarin taşıyla banyo zamanınızı daha da büyülü hale getirin.

Denizci efsanelerini çağrıştıran bu değerli taş, iyi şans için koruyucu bir tılsım olarak kullanılıyor ve açık denizlerde yapılacak bir yolculuk için güçlü bir korkusuzluk hissi veriyor. Sık sık suda seyahat eden ya da suyla yaşayanlar için Akuamarin, pek çok şifa avantajı ile birlikte olması gereken bir şans eseridir. Uzun süredir sudan uzak yaşayanlar için, Akuamarin her zaman onları güzel okyanusa bağlı tutar.

Bu taş, yıpranmış sinirleri sakinleştirir, çünkü okyanusun yatıştırıcı niteliklerini kanalize etmeye yardımcı olur. Akuamarin, inanılmaz yaşlanma karşıtı özellikleriyle gençliğin canlılığını ve güzelliğini yeniden size getirir. Akuamarin’nin iyileştirici güçlerine erişmek için, cildinizi ve auranızı, sabah ve akşam için mükemmel bir rutin haline getirmeye yardımcı olan basit bir stres azaltma ritüeli ile canlandırın.

Akuamarin ile Meditasyon Nasıl Yapılır

Yirmi dakika iyileşme kristali ile sessizce oturun ve taş için sahip olduğunuz bir niyet üzerinde meditasyon yapın. Bu kristal yeşim taşı gibi bir huzur, içsel güç ve cesaret duygusu uyandırdığı için, tüm endişelerinizi ve günlük sıkıntılarınızı özümseme ve bu olumsuz duyguları olumlu ve iyileştirici düşünce kalıplarına dönüştürme gücüne sahiptir. Akuamarin aynı zamanda, boğaz ve kalp çakralarını temizleme ve enerji verme gücünden dolayı, iş açık ve yapıcı iletişimi geliştirmeye geldiğinde harika bir mücevherdir. Bu terapötik seans sırasında, pozitif etkileşimleri teşvik etmek için taşı göğüs kemiği veya boğaz üzerine yerleştirin. Gerçek benliğinizi keşfetmenize yardımcı olarak çalışır, bu da gelişmiş bir cesaret, kendine sevgi ve güven duygusuna yol açar.

Kaynak : https://www.energymuse.com/aqua-meaning?___SID=U

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • fatma cevap

  Deniz kızlarının hazinesi olarak bir filmde görmüştüm Akuamarin taşını… Acaba bunun madenleri var mı yoksa sadece denizden mi çıkıyor? Bir de son olarak bu taşı nereden satın alacağımızı da belirtir misiniz?

  Aralık 26, 2018 , 8:04 pm
  • duyguluk cevap

   Fatma Hanım Merhaba,
   Akuamarin taşının en çok çıkarıldığı ülkeler : Rusya, Hindistan, Nijerya, Brezilya ve Pakistan
   Maden olarak da bulunabilmektedir.

   Aralık 27, 2018 , 10:00 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: