Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar

Doğal taşların gücüne inanan milyonlarca insan yüzyıllar boyu onlarda şifa aramış, zekayı açan çalıştıran doğal taşlar ile tarih boyunca ilim insanları taşların insanlara verdiği faydaları araştırmış ve tedavilerinde kullanmış.

Taşlar İnsan Zekâsına Da Faydalı Mı?

Birçok hastalığa faydası olduğu bilinen hatta kanıtlanan taşlar ya takı olarak ya da masaj yapılarak kullanılmış ver halen kullanılmaya devam ediyor. Bu kadar çok hastalığın şifası olduğu söylenen taşlar insan zekâsına da faydalı mı?

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar
Dumortierit Taşı

Hafıza Güçlendirici Taşlar

Dumortierit Taşı; Hafızayı güçlendirme özelliği, öğrenmeyi kolaylaştırdığı ve unutkanlık tedavisinde yardımcı olduğu bilinen taşların başında dumortierit taşı gelir, mavi safir taşı ile beraber kullanıldığında etkisinin daha da arttığı söylenir. Halk arasında sabır taşı olarak bilinen mavi taşlardan dumortierit taşı olumsuz düşüncelerinde düşmanı olan taş, meditasyon yaparken kullanılan taş kök çakra üzerinde en güçlü etkiye sahip.

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar
Florit Taşı

Beyin Gücünü Yükselten Taşlar

Ametist Taşı; zekayı açan çalıştıran doğal taşlar arasında insanoğlu tarafından bilinen bir diğer taş ametist taşıdır. Negatif elektrik yükü taşıyan ametist taşı, insan vücudunda fazla elektrik yükünü toplar ve böylece beyin gücünü yükseltir. Öfke yatıştırıcı ve insanı olumsuz enerjiden koruduğuna inanılan doğal taş dikkat dağınıklığı sorunu olan insanlar tarafından kullanılan bir taştır.

Florit Taşı; göz alıcı ve canlı renkleri ile gökkuşağını hatırlatır. Kişinin analitik yeteneğinin ortaya çıkmasına, zihinde açıklık ve konsantrasyonun sağlanmasına etki etmesinden dolayı öğrencilerin kullanması önerilen florit taşı boyun bölgesine yakın bir yerde bulundurulduğunda dikkati arttırır. Karmaşık düşünceler içerisinde iken florit taşını eline alan düşüncelerinin netleştiğini ve zihin yorgunluğunun gittiğini hisseder. Konsantrasyonu arttıran sezgileri güçlendiren florit taşı baş ağrısı içinde kullanılır.

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar
Kan Taşı

Zihin Açıklığı Ve Aydınlanma Taşları

Kan Taşı; İnsanoğlu tarafından zekayı açan çalıştıran doğal taşlar arasında kabul ettiği kan taşı zihinsel, ruhsal ve fiziksel faydaları olan taşlardandır. Konsantrasyon güçlüğü yaşayanlar taşı yanında taşırsa dikkat ve odaklanma sorununu zaman içinde sona erdirir. İçeriğinde bulunan mineraller sayesinde kan taşı hafızayı güçlendirir, ayrıca göz sağlığına da faydası bilinen taş en çok kanı temizlemek için kullanılır.

Lapis Lazuli Taşı; Antik Mısırda ve Firavun dönemlerinde kullanılan lapis lazuli taşı açıktan koyuya tüm mavi tonlarında olur. Zihin açıklığı ve aydınlanma için kullanılan lapis lazuli taşı derin düşünceye de yardımcıdır. Akılcı olmayan düşüncelerin netleşmesini sağlar ve insanda düşüncelere yoğunluk verilmesini sağlar. Yaydığı enerji nedeni ile insanlarda baş dönmesine neden olan lapis lazuli taşını bu nedenle çok dikkatli kullanmak gerekir.

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar
Rutil Kuvars Taşı

Yeryüzünün En Güçlü Taşı

Rutil Kuvars Taşı; renksiz ya da kızıl kahve renginde ki taş her türlü enerjide etkili bir bütünleyici özelliğe sahiptir. Verdiği zihin açıklığı ve özgürlük duygusu etkisinin yanı sıra ruh için aydınlatıcıdır ve aurayı temizler. Aynı zamanda cinsel gücün sembolü olan rutil kuvars taşı güneş ışığını bünyesinde toplama özelliği sayesinde anti depresan etkisi yayar. İnsan bedeninde ki fiziksel faydaları çok fazla olan rutil kuvars taşı kan dolaşımını düzenler, baş ağrısına iyi gelir ve kemik yapısını kuvvetlendirir.

Sitrin Taşı; özellikleri bakımından yeryüzünde ki en güçlü taşlardan biri olan taş hem negatif enerjiyi dağıtır hem de anti oksidan etkilidir. İnsanın korkularını yenmesinde yardımcı olan sitrin taşı zihinsel berraklığı da arttırır.

Zirkon Taşı

Zihinsel Gelişmeye Katkı Sağlayan Taşlar

Zirkon Taşı; yeşil, mavi, kırmızı ve şeffaf renklere sahip olan zirkon taşının zihni güçlendirdiği bilinir. Zihinsel gelişmeye katkı sağlayan zihinsel aktiviteleri hızlandıran zirkon taşı uyku dengesi düzenleyicisi olduğu gibi aynı zamanda kişiye huzur ve rahatlıkta verir.

Zultanit ( Sultan ) Taşı; psikolojik ve çakrasal faydaları bilinen ve zekayı açan çalıştıran doğal taşlar arasında kabul edilen taş açık ve berrak bir zihin yapısının oluşmasına destek sağlar. Gerginliği azaltan özelliğinin yanı sıra cesaret ve özgüven verir, negatif enerjiyi yok eder ve nazara karşı antidot etkiye sahiptir.

Mistik Topaz Taşı; ruhsal gelişime ve büyümeye çok faydalı olduğu bilinir, yetenekleri ve zekayı arttırır. İnsanı kötülüklerden koruduğuna inanılan mistik topaz taşı algı ile cesareti de destekleyen özelliğe sahiptir.

Akuamarin ( Aquamarine ) Taşı

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar; Akıl Ve Anlayış Gücünü Arttıran Taşlar

Akuamarin ( Aquamarine ) Taşı; Mavi berrak rengi ile huzur veren aqumarine taşı beden ile zihin ilişkisini güçlendirir ve sezgileri kuvvetlendirir. Akıl ve mantık gücünü geliştirme özelliği dışında zekayı açan çalıştıran doğal taşlar arasında yer almasının nedeni olan hafıza güçlendirme ve berrak bellek oluşturma özelliği ile dikkat çeker. Aqumarine taşı kişide hem bedensel hem de zihinsel bir gevşeme sağladığı gibi huzur verici bir özelliği bulunur.

Yıldız Taşı; hayal taşı olarak bilinen yıldız taşı, insanda yaratıcılık özelliğini tetikler, zihni açar, bakış açısını genişletir, insanda zihinsel ve duygusal iyilik sağlar.

Amazonit ( Amazon )  Taşı; Akıl ve anlayış gücünü arttıran amazon taşının faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış durumdadır. Amazonit taşı psikolojik ve fiziksel etkileri ile insan vücuduna en faydalı doğal taşlardandır. Peridot ( Zeberced ) Taşı; antik çağlardan bu yana insanı kötü ruhlardan koruduğuna inanılan peridot taşı zihni berraklaştırır, dikkati toplamaya ve yönlendirmeye destek olur. Zekayı açan çalıştıran doğal taşlar içinde psikolojik netlik ile birlikte iyiliği de teşvik eder.

Obsidyen Taşı

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar; Zihni Açan Taşlar

Obsidyen Taşı; halk arasında volkan taşı olarak bilinen obsidyen taşı yüksek terapi gücüne sahip bir taştır. Vücudun negatif enerjisini alan taş zihni açar ve berraklaşmasına destek olur.

Rodokrozit Taşı; aşk ve sevgi taşı olarak tanınan taş insanlarda zihnin gelişimini etkiler, gerek ruhsal gerekse duygusal özelliklerin ön plana çıkmasını sağladığı gibi belleğin güçlenmesine de katkısı vardır.

Oniks Taşı; doğal taşlar arasında bulunan taşın insan bedenine faydası çok fazladır. Negatif enerjinin ortadan kalkmasını sağlayarak insana güven ve mutluluk veren oniks taşı aynı zamanda çok iyi bir zihin açıcıdır.

Morganit Taşı; pembe beril olarak bilinen morganit taşı sevgi ve aşk taşı olmasının yanı sıra zekayı geliştirme ve zihni berraklaştırma özelliği ile de insanlar tarafından kullanılır.

Krisopraz Taşı

Zekayı Açan Çalıştıran Doğal Taşlar; Hafızayı Kuvvetlendiren Taşlar

Krisopraz Taşı; odaklanma sorunu ve dikkat problemi yaşayanlar tarafından kullanılan taş aynı zamanda zekayı açan çalıştıran doğal taşlar arasında en bilinendir. Heyecanı ortadan kaldırarak insanın daha sakin düşünmesini destekleyen krisopraz taşı motive edici özelliğe de sahiptir.

Labradorit Taşı; magmatik kayaçlardan oluşan ve Kanada’da ki Labrador sahillerinden çıkarılan labradorit taşı daha iyi odaklanmayı ve konsantre olmayı sağlar. ruhsal gelişim için daha sık kullanılan taşın fiziksel faydaları da bir hayli fazladır.

Garnet Taşı
Garnet Taşı

Garnet Taşı; ticari hayatta başarılı olmak isteyen insanlar tarafından tercih edilen garnet taşı hafızayı kuvvetlendiren taşlar arasında en çok tanınan doğal taştır. Geçmişi hatırlamayı sağlayan, hayal kurma gücünü geliştiren ve heyecanı yatıştıran özellikleri sayesinde yıllardır iş dünyasında ki insanların kullandığı değerli bir taş olarak bilinen garnet taşı bulaşıcı hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: