Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar

Yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar özellikle selestit, pembe quartz, ay taşı ve ametisttir. Bu taşlar rahatlatarak uykuya yardımcı olan, sevgi ve tutku için harekete geçirebilen taşlardır.

Selestit Taşı

Selestit Taşının Özellikleri

Selestit taşı, ilk olarak yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar arasında yer almaktadır. Bu taşın titreşim enerjisi yüksektir. Genel olarak mavi, sarı, beyaz, kırmızı renklerde görülür. Selestit, saydamdır. Aynı zamanda kolay bulunabilir bir taştır. Selestit taşı kolay bulunabilmesine karşın pahalı da bir taştır. Selestit taşı pek çok farklı ülkede çıkarılır.Bu ülkeler Peru, Polonya, Britanya, Mısır, Madagaskar, Meksika, Libya’dır.

Selestit taşı kişiyi Ruhani aleme götürür. Selestit taşı ile kişiler huzura erebilir. Selestit taşı ruhsal yönden kişilerin gelişmesini sağlar. Rüyaları hatırlamada da etkili olan bu taş, bedeni dış yolculuklara çıkarmada da faydalı bir taştır. Bu harika taş ruhun saflığını arttırır ve insanlara iyi duygular ve iyi şanslar getirir. Selestit, aura üzerinde iyileştirici bir etkiye sahiptir ve ayrıca gerçekleri ortaya çıkarmada çok etkilidir. Selestit bunu sakin bir taş taşıyan kişiye kolayca iletir, böylece kendinizi daha sakin, keyifli ve hayattan zevk alan bir atmosferde bulursunuz. Bu nedenle de yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar arasında yer alır.

Selestit Taşı

Selestit taşı huzurlu bir ortam yaratır ve insanların coşkusunu arttırır. Bu nedenle olayın karşısında olumlu bir yapıya sahip olunur. Bu da olayın ve ilişkinin bozulmasını iyi yönde geliştirmeye yardımcı olur. Selestit aynı zamanda yaratıcı bir taştır. Özellikle sanatla ilgilenen kişilerde etkilidir. Selestit de sakinleştirici bir etkiye sahip olduğundan duygusal kontrol sağlayabilir. İnsanları ruhen sakinleştirir ve zihni keskinleştirir. İnsanların endişesini ortadan kaldırır ve iç huzuru sağlar. Selestit taşı, insanlara açık düşünme ve pürüzsüz iletişim için gerekli desteği sağlarken, kişisel karmaşıklıktan da kurtulmaya yardımcı olur. Karmaşıklığı ortadan kaldırır.

Bu taş zekayı içgüdü yoluyla sentezler ve dengeler. Üçüncü göze yerleştirildiğinde evrensel olarak enerjiyle bağlantılıdır. Barışı temsil eder ve birlikte yaşama vizyonuyla ilgilenir. Ayrıca, selestit taşı da mükemmel bir şifa taşıdır. Vücuttaki ağrıyı hafifletebilir ve sağlıklı hale getirebilir. Özellikle gözler ve kulaklar için etkilidir ve rahatsızlığı giderir. Toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Yatıştırıcı bir işlevi vardır ve kas gerginliğini azaltabilir. Tüm mavi taş grupları gibi selestit taşı da boğaz çakrasını etkili bir şekilde açabilir ve iyileştirebilir. Kullanırken, selestit taşını insan vücudunun belirli bir alanına veya odanın belli yerine koymak gerekir. Böylece odanın titreşimini de etkileyerek enerji verecektir.

Pembe Kuvars Taşı

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Pembe Kuvars Taşının Özellikleri

Pembe kuvars taşı birçok mineralden oluşan bir taştır. Silisyum, Oksijen, Sodyum, Magnezyum, Demir ve Titanyum’dan oluşur. Özdeşleştiği çakra kalp çakrasıdır. Pembe kuvars taşı gül kuvars şeklinde de görülebilir. Pembe kuvars, aşk taşı olarak da bilinmektedir. Mitolojide, aşk tanrısı olan Eros’un, sevgiyi öğrenmeleri için insanlara eliyle gökyüzünden yeryüzüne indirdiği taş olarak bilinir. Evli ve sevgili arasında güçlü bir aşk bağı kurar. Bu nedenle yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar arasına bulunur. Tek insanlar için fal taşı denir. Duyguları, düşünceleri ve iç güçleri dengeler, böylece karşıt güçleri uyumlu hale getirir. Elektronik cihazların yaydığı negatif enerjiden koruduğu bilinmektedir. Cep telefonlarından, radyolardan ve bilgisayarlardan yayılan radyasyonu topladığına inanılır. Raporlara göre, bebek kolyesi olarak kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve ebeveynlerle iletişim kurdurabilir.

Pembe Kuvars Taşı

Pembe kuvars taşının hassasiyeti dengeleyebileceği söylenir. Güveni arttırma etkisi vardır. Böbrekler, akciğerler, vücudun termal sistemi ve kalbe faydalıdır. Ametist ile kullanıldığında, zihni güçlendirebilir ve kalbi koruyabilir. Pembe kuvars taşı beyin işlevini uyarır ve çalışmayı daha rahat hale getirir. Zihinsel konsantrasyonu arttırdığı bilinmektedir. Baş ağrılarını hafifletme etkisi vardır. Sindirim sistemini düzenler. Kan dolaşımını düzenler, kan hastalıklarına iyi gelir ve pembe kuvars taşı gözleri iyileştirebilir. Ortamdaki negatif enerjiyi yok eder ve onu pozitif enerjiye dönüştürür. Bu nedenle de yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar arasındadır.  Pembe kuvars taşı bir süre toprağa gömülmelidir ki toplanan kötü enerjiyi atabilsin.

Ay Taşı

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ay Taşının Özellikleri

Tarihin ilk çağlarına kadar dayanan ay taşı doğada bulunur ve işlenmemiştir. İnsanlar, ay taşının şifa ve mutluluk getirdiğine inanır. Son yıllarda Türkiye ve İran gibi ülkelerde genellikle tesbih dekorasyonu olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında ev dekorasyonu ve takılarda da kullanılabilir.

Ay taşı, milyonlarca yıl boyunca oluşan son derece nadir bir taştır. Tamamen doğal bir süreçle olur. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ve farklı coğrafi bölgelerinden çıkarılabilir. Aytaşı açısından, Amerika kıtası en bol kıtadır. Ay taşı, özellikle, Brezilya ve Sri Lanka Türkiye dahil birçok ülkeye ihraç edilir.

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar
Ay Taşı

Bilinenlerin aksine, ay taşı orta derecede sert ve hassastır. Bu nedenle, mücevher veya aksesuar olarak işlendiğinde ve kullanıldığında ona hassas davranılmalıdır. Işıkla etkileşime girdiğinde, yüzeyde küçük bir mavi parıltı görülür. Bu taşlar çok düşük maliyetlidir ve elde edilmesi kolaydır. Bu taşlar Hindistan’da doğanın bir armağanı olarak kabul edilir ve konumları daha da özeldir. Bu ülkede milyonlarca insan tarafından bir tedavi kaynağı olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda, evlenmek ve çocuk sahibi olmak isteyen insanlar bu taşla dileklerinin gerçekleşeceğine inanırlar. Maviye ek olarak, gri, pembe ve mor gibi renkleri de vardır. Bu renkte ay taşları diğer çeşitlerden çok daha ucuzdur.

Aytaşı diğer değerli taşlardan farklıdır ve doğrudan ve dolaylı olarak insan sağlığına getiren çeşitli faydaları vardır. İnsanlar bu özel taşın hem fiziksel hem de psikolojik olarak faydalı olduğunu düşünür. Ay taşının etkili olduğu alanların başında ilk önce bellek sıralanır. Unutması kolay olan kişilerin hafıza sorunlarını azaltmasını sağlar. Ayrıca, ay taşı ile uyunduğunda rüyayı hatırlamak çok daha kolaydır. Bu sebeple, yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar arasında bulunmaktadır. Ay taşı, doğal bir ağrı kesicidir. Çeşitli kronik ve akut ağrı düzeylerini azaltmada önemli bir rol oynar. Migrenden muzdarip insanlar, önceki sağlıklarına kavuşmak amacıyla ay taşı tarafından salınan enerjiyi kullanabilirler.

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar
Ametist Taşı

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar; Ametist Taşının Özellikleri

Yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar arasında bir de ametist taşı bulunur. Ametist mor bir doğal taştır. Her zaman parlak yapısı nedeniyle kullanımı günden güne artmaktadır. Demir ve yüksek enerjili ametist kullanımı yüzlerce yıl öncesine dayanır. Son on yılda, bu taş giderek daha popüler hale gelmiştir ve kadın takı dekorasyonu için favori taşlardan biri konumundadır.

Yatak Odasında Bulunması Gereken Doğal Taşlar
Ametist Taşı

Akik taşları gibi, bu taşlar da hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok fayda sağlar. Ametistin varlığı nedeniyle, her yetişkinin, özellikle de öfke kontrol problemleri olanların şikayetleri sonuna kadar azaltır. İnsanları kaygı ve stresden uzak tutan ay taşı, yaydığı enerji sayesinde kendilerini daha mutlu, aktif ve sağlıklı kılar. Ametist olumsuz düşüncelerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilir, böylece dolaylı olarak depresyonla savaşmaya yardımcı olabilir. Bu tür özelliklerinden dolayı da yatak odasında bulunması gereken doğal taşlar arasındadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: