Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar

Doğal taşlar tarih boyunca insanoğlunun her zaman merakı olmuş ve onu cezbetmiştir, virüs ve hastalıkları uzak tutan doğal taşlar hakkında bilimsel olarak açıklanan veriler ışığında taşların dünyasında bir yolculuğa çıkalım. Doğal taşların cazibe merkezi olmasının nedeni güzellikleri, renkler ile sınırlı değildir, her birinin insan sağlığı açısından bir özelliğinin olduğunun keşfedilmesi ile onlara olan ilgi daha da artmıştır. Doğada gördüğümüz bilinen ya da bilinmeyen hemen her taşın insan sağlığına mutlaka bir faydasının olduğu bilimsel olarak da açıklanmaktadır.

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar
Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar; Elmas

Güç Ve Dayanıklılık Veren Taş Elmas

Elmas, doğada az bulunan maddi anlamda değeri oldukça fazla olan sert bir taştır en bilinen özelliği güç, kuvvet ve dayanıklılık veren bir enerjiye sahip olmasıdır. Zihinsel ve ruhsal sağlığı düzenler, beyin fonksiyonlarını arttırır, vücut direncini arttırarak virüs ve hastalıkları uzak tutan doğal taşlar arasında en çok bilinen taş elmastır. Deri ve iskelet sistemine en faydalı taş olarak kabul edilen krizantem taşı fiziksel olgunlaşmayı destekler. Gözlere faydası vardır, vücutta ki toksinlerin atılmasına yardımcıdır, neşe ve enerji verir.

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar
Safir

En Değerli 4 Taştan Olan Zümrüt Ve Safir

Dünyanın en değerli 4 taşından biri olan zümrüt taşı efsanelerin taşıdır, kalbi, ciğerleri, böbrekleri, sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendiren zümrüt taşı aynı zamanda sadakat taşı olarak kabul edilir. En önemli faydasının kalp ve böbrekleri güçlendirdiği bilinen safir taşı böbrek ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Tüm salgı bezlerini harekete geçiren safir dünyanın en değerli 4 taşından biridir. Sezgileri ve konsantrasyonu da güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanan safirin aşk hayatında da insanların hata yapmasını engellediği ve sadakat duygusu verdiği iddia edilir.

Ametist

Şifa Taşları Yakut Ve Ametist

Yüzyıllardır aslında şans taşı olarak kabul edilen yakut taşının bağışıklık sistemine iyi geldiği ve kan dolaşımını da düzenleyici özelliği olduğu bilinmektedir. Tarih boyunca veba hastalığı ve zehirlenmelere karşı tedavi amaçlı kullanılan yakut taşı insanların olumsuz duygularından arınmasına ve sezgilerinin güçlü olmasına da yardımcıdır. Rahatlatıcı, sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi ile bedende ki negatif enerjiyi toplayan ve pozitif hissinin artmasına yardımcı olan ametist taşı yoğunlaşmayı sağlayan en ideal taştır. Gözlere iyi geldiği ve kanı temizlediğine dair güçlü bir inanışın hakim olduğu ametist taşı öfke yatıştırma noktasında da inanılmaz bir özelliğe sahiptir ve alkol tedavisi görenler için önerilir migren, iştahsızlık, stres, bağışıklık sistemi ve akciğer hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar
Kaplan Gözü

Mucize Taşlar Akik Ve Kaplan Gözü

Uğur ve bereket taşı akik, İslam ülkelerinde en çok kullanılan taştır, Müslümanların inancına göre peygamberin mühür anlamında akik taşı taşıdığı söylenir. Akik taşı insanı ruhsal açıdan koruduğuna inanılan bir taştır, sağlıklı ve uzun bir ömrün simgesi de olan taş hem kadın hem de erkekler için cinsel sağlığın korunmasına da yardımcıdır. Kan dolaşımını hızlandıran akik taşı gerginliği ve stresi de azaltır. Önemli hastalıklara iyi gelmesi ile bilinen halk arasında kaplan gözü olarak adlandırılan taş kuvars grubu taşlar arasındadır. Astım, sindirim sistemi bozukluğu,  pankreas, dalak gibi fiziksel hastalıkların tedavisinde kullanılan kaplan gözü taşı psikolojik hastalıklar içinde tercih edilir. Nazardan koruduğuna inanılan taş güç ve cesaret taşı olarak kabul edilir, inatçılık hissini azaltan ve vücudun dayanıklılığını sağlayan kaplan gözü taşı kâbus gören çocukların tedavisinde de kullanılır.

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar
Akuamarin

Alternatif Tıpta En Çok Kullanılan Akuamarin Taşı

Hem fiziksel hem de psikolojik birçok hastalığa iyi geldiği açıklanan akuamarin taşı alternatif tıpta en çok kullanılan doğal taştır. Virüs ve hastalıkları uzak tutan doğal taşlar arasında kabul edilen akuamarin taşı aynı zamanda düşünce yapısının duru ve berrak olması için kullanıldığı gibi hafızanın güçlenmesi içinde yardımcı bir taştır. Sindirim sistemini güçlendirdiği, astım ve bronşit gibi hastalıkları azalttığı, cesaret ve özgüveni arttırdığı bilinen diğer özellikleri arasındadır. Birçok farklı hastalığa iyi geldiği bilinen akuamarin taşı depresyon tedavisinde ve konsantrasyonu güçlendirmek içinde yardımcı olan taştır.

Kehribar

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar; Kehribar Taşının Vücuda Birçok Faydası Var

Şifalı taşlar arasında en etkili olan taş kehribar taşıdır, vücuda birçok faydasının olduğu bilinen kehribar (amber) astım, alerji, guatr ve broşite iyi gelir, sindirim sistemini güçlendirir, troid bezi ve boğaz enfeksiyonlarının oluşumunu azaltır. Ağrıyan bölgeye sürülmesi halinde ağrıyı azalttığı bilimsel açıdan kanıtlanan kehribar taşı ruh sağlığını korumada da önemli etkiler yapmaktadır; sol bileğe takıldığında depresyonu önlediği kanıtlanmıştır ayrıca taş negatif enerjiyi dağıtarak kişiye pozitif enerji yayılmasını sağlar. Bedenle temas ettiği anda vücuda bir ısı yayan kehribar taşı oldukça değerlidir ve virüs ve hastalıkları uzak tutan doğal taşlar arasında en önemli türdür.

Firuze Taşı

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar; Kalbe İyi Gelen Firuze Ve Ay Taşı

Turkuaz taşı halk arasında firuze taşı olarak bilinir, tansiyonu dengeleyen firuze taşı bağışıklık ve sindirim sistemini güçlendirir, kalbe iyi gelir. Akıl ve mantık gücünü geliştirerek kaygıları yenmeye destek olur ve huzur verir. Kronik baş ağrısı, migren ve kemik ağrılarının tedavisinde kullanıldığı bilinen inci taşı şans ve talih taşı olarak da kabul edilir. Onu taşıyan kişiye güç, huzur ve azim verdiği düşünülen inci taşı kötü duygulardan koruduğuna da inanılan bir taştır. Lenf sistemini güçlendiren etkisi ile bilinen ay taşı nazara karşı son derece etkilidir; tokluk hissi vermesinden dolayı obezite tedavisinde de yardımcı olarak kullanılır. Vücuttan toksinlerin atılmasını sağladığı için cilt bakım ve tedavisinde de kullanılan hastalıkları uzak tutan doğal taşlar arasında ki ay taşı beyin fonksiyonlarına da iyi geliyor.

Mercan Taşı

Damarları Güçlendirme Özelliği İle Mercan

Doğada az bulunan mercan taşı özellikleri ile değerli taşlar arasında ilk sıralarda yerini almakta. Şifalı taş olması ve tedavi edici özellikleri ile son yıllarda en çok kullanılan doğal taş olan mercan taşı sedef hastalığını iyileştirilmesinde en etkili taş türüdür. Damarları güçlendirme özelliği sayesinde kalp ve damar hastalıklarına iyi gelen ve virüs ile hastalıkları uzak tutan doğal taşlar arasında yer alan mercan dalağın daha düzenli çalışmasını sağlar. Özgüveni arttırır, sakinlik verir, stresi azaltır, negatif enerjiyi dağıtır ve insanların çevresi ile olan iletişimini güçlendirmesine yardımcı olur.

Yeşim Taşı

Virüs ve Hastalıkları Uzak Tutan Doğal Taşlar; Vücudu Kuvvetlendiren Lal Ve Yeşim Taşı

Bedeni temizleyen ve kuvvetlendiren lal taşı kristal kuvars taşı ile birlikte kullanıldığı zaman daha fazla etkisini gösterir. Kalp ve akciğer hastalıklarına iyi geldiği kanıtlanan lal taşı bulaşıcı pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılır. Ayrıca hormon dengeleyici ve üreme gücünü arttıran etkiye sahip olan lal taşı aynı zamanda iyi bir heyecan yatıştırıcıdır. Takı ve mücevher sektöründe en çok kullanılan taş olan yeşim taşını kullanan böbrek hastaları ağrının çok azaldığını; ve rahatladıklarını söylerler. Bolluk ve bereket taşı olarak bilinen yeşim taşı yaydığı olumlu enerji ile özellikle psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılır. Sarı ya da açık kahverengi olan sitrin taşı ise böbrek, kalp, ciğer, kolon ve sindirim sistemi organlarında ki hastalıkların tedavisinde kullanılır, virüs  hastalıkları uzak tutan doğal taşlar içinde ki taşın bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: