Turmalin Çeşitleri ve Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Turmalin Çeşitleri

Turmalin Çeşitleri ve Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Siyah Turmalin; elektronik cihazların yaydığı radyasyon, psişik ataklar ve her türlü negatif enerjiye karşı koruma sağlar. Kök çakraya etki ederek bedenin topraklanmasını ve enerjisinin yükseltir, kişiye canlılık verir.

Zihni olumsuz düşüncelerden arındırır, stresi azaltır. Akılcı düşünmeye yardımcı olur, olaylara daha objektif ve daha olumlu bir bakış açısıyla yaklaşmayı sağlar. 

Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir, hafif ağrıları giderir, disleksiyi iyileştirir. 

Siyah turmalini boynunuza takabilir ya da elektromanyetik kaynağıyla aranıza yerleştirebilirsiniz.

Mavi Turmalin (İndikolit); üçüncü göz ve boğaz çakrasına etki eder. İletişime olumlu etkisi vardır. Özellikle kendine net bir şekilde ifade etme yeteneğini geliştirmektedir. Psişik farkındalık sağlar, sevgiyi teşvik eder, kişiye hoşgörü verir. Mavi turmalin bastırılmış duyguları ve üzüntüleri yok eder, iyileşmenin olabilmesi için yüzeye çıkarır. Böylelikle olumsuz hislerin kişiye yapışıp kalmasını engeller.

Akciğerlere, bağışıklık sistemine olumlu etkileri bulunmaktadır. Vücudun sıvı dengesizliklerini düzeltir, böbrekleri ve kronik boğaz ağrılarını iyileştirir. Uykusuzluk ve gece terlemesi sorunlarını giderir. Gözler ve beyin için de olumlu etkileri bulunmaktadır. 

Kristali problemli bölge üzerine yerleştirerek etkilerini görebilirsiniz.

Kahverengi Turmalin (Dravit) ; Çok iyi bir topraklanma kristalidir. Aurayı negatif enerjilerden arındırmaya yardımcı olur. Kalabalık ortamlarda kişinin kendini rahat hissetmesini ve davranmasını kolaylaştırır. Empati kurma yeteneğini geliştirir. Aile ilişkilerini iyileştirir. Kahverengi turmalin taşı iyileştirici etkileri sayesinde bedenin yenilenmesini teşvik eder. 

Şeffaf Turmalin (Akroit) ; her renk turmalin kristalini sentezler. Taç çakrayı dengeler ve blokajları açar. 

Yeşil Turmalin (Verdelit); Kişiye yaşama sevinci verir, kalp çakrasını açar ve mükemmel bir iyileştiricidir. Kişiye sevecenlik, şefkat ve sabır verir. Korkuları giderir, negatif enerjiyi pozitife çevirir. Kronik yorgunluğu giderir. 

Bolluk ve bereket verir. Bitkileri de olumlu etkileyen bir taştır. Bitkilerin iyileşmesine yardım eder. 

Çoğu yeşil renkli taş gibi zihni susturarak rahat bir uykuya yardımcı olur. Sinir sistemini güçlendirir. Kilo kaybını kolaylaştırır. Gözlere ve kalbe iyi gelmektedir.

Hiperaktif çocuklarında kullanması önerilmektedir.

Renkli Cevher Turmalin (Elbait) ; Zihni, bedeni ve ruhu bütünleştirir. Hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirir. Güzel rüyalar görmeyi sebep olur. Çok renkli turmalin bağışıklık ve metabolizmayı uyararak çalışmasını destekler.

Pembe Turmalin; afrodizyak etkisi yaratır. Başkaları tarafından sevilmekten önce kendini sevmenin önemini kavramayı sağlar. Kalp çakrasını harekete geçirerek duygusal acıları yok eder. Huzur verir, rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar. 

Endokrin sistemini, kalp ve akciğer sağlığını destekler. Cilde iyi gelir.

Kalp üzerine yerleştirerek etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Mor- Eflatun Turmalin; Kişide sevgi bilinci ve sevme arzusu yaratır. Kök ve kalp çakralarını etkileyerek enerji akışını sağlar. Sezgileri kuvvetlendirir, kişinin yaratıcılığını artırır. Üçüncü gözdeki enerji blokajını kaldırır. Geçmişteki sorunların kalbine giderek çözümlenmesine yardım eder. Kronik yorgunluk, depresyon ve takıntılı tavırları iyileştirir.


Kırmızı Turmalin (Rubelit); Aşk, zarafet, sosyallik ve dışa dönüklük gibi konuları destekler. Kişiye yaratıcılık, canlılık ve azim verir. Agresiflik ve pasiflik gibi durumları dengeleyerek azaltır. Sakral çakrayı dengeler, enerji verir. Sindirim sistemi ve üreme organlarını olumlu yönde etkiler. Kas spazmlarını azaltır.

Karpuz Turmalin (yeşil içinde pembe); Aşk, sabır, nezaket, sevecenlik ve dostluk gibi kavramları temsil eder. Kalp çakrasını harekete geçirir. Kişinin depresif duygularını azaltarak güven hissini yükseltir. Durumları objektif şekilde ele almayı ve kendini doğru ifade etmeye yardım eder. Duygusal bozuklukların iyileşmesini sağlar, neşe verir. Stresin azalmasını sağlar.

Sarı Turmalin; kişiye pozitif enerji verir. Karın boşluğunu uyararak mide, karaciğer, dalak ve safra kesesi gibi organların çalışmasını destekler. Kişinin kendini geliştirmesine yardım eder.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: