Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar

Stresi uzak tutan doğal taşlar varlığını uzun yıllardır devam ettiren ve bilgisini saklayan taşlardır. Bu taşlar yıllardan beri bilinen taşlar olması dolayısıyla birçok farklı medeniyette de kullanımına önem verilen taşlardır. Hint felsefesinden, Uzak Doğu düşüncesine kadar farklı sağlık sorunlarında bu doğal taşlar kullanılıyor. Özellikle eski insanlar bu doğal taşların varlığına ayrı şekilde inanmışlardır. Sağlık sorunlarında her daim farklı taşları kullanmaya devam etmişlerdir.

Stresin Zararları

Stres özellikle günümüz dünyasında insanların en çok maruz kaldığı bir durumdur. Stres yüzünden insanlar hayat enerjileri düşer. Daha mutsuz olurlar. Tırnak yeme, saç dökülmesi, deri kaşıntısı gibi fiziksel durumların da ortaya çıkmasına sebep veren bir oluşumdur stres. Aslında insanların içini ruhunu kemiren yapıdır stres. Stres yaşamak bireyleri bu anlamda yıpratacağı için kurtulmak ve stresten rahatlamak için farklı yöntemleri denerler. Bu yöntemler içsel huzur vermesi yanında stresin zararlarının da yaşanmasını azaltır. Stresi uzak tutan doğal taşlar çeşitli bir halde karşımıza çıkabilir.

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar
Ametist

Ametist Taşının Stres Azaltan Özellikleri

Bulunduğu ortamın enerjisini değiştirmekte çok etkili olan bu doğal taş stresli iş yaşamına sahip bireylerin özellikle tercih ettiği bir taş olarak bilinir. Leylak, lavanta, erguvan gibi mor ve morun tonlarına sahip rengi ile oldukça göze de hoş gelen doğal taş kuvars ailesine ait bir taş olarak bilinir. Alkolün etkisini yumuşattığını savunulan düşünce sebebiyle Antik Yunan döneminde bu taş kadehlerde kullanılmıştır. Bu taş yıllar içindeki enerji ve kuvveti araştırılmaya devam edilince pozitif enerjiye sahip olduğu anlaşılmıştır. Çünkü bu taş insan bedeninde olan fazla elektriği kendi üzerinde toplayarak bu fazlalıktan kurtulmayı sağlar. Bilinmesi de lazımdır ki fazla elektrik enerjisi stresin varlığında daha da artması bulunur. Bu yüzden bu taşın taşınması stresi azaltabilir. Bu taşın bu etkileri sayesinde bireyler iç huzuru daha kolay elde edebilmeleri ve iç karışıklığın önlenmesi sağlanır. Stresi uzak tutan doğal taşlar arasında bilinen önemli taşlardan birisi bu tüm etkilerinden dolayı ametisttir.

Aventurin

Aventurin Taşının Stres Azaltan Özellikleri

Kristal taşlar arasında kendini gösteren aventurin doğal taşı içerisinde bulunan krom parçaları sayesinde yeşil bir renkte olur. Aventurin taşı stres konusunda çok yararlı bir taş olarak bilinir. Çünkü bu taş insana pozitif bir enerji verir. Bu enerji sayesinde canlılığa kavuşan bireyler aktif olurlar. Stresin sağladığı olumsuz enerjinin emilimi bu doğal taş olan aventurin sayesinde engellenmiş olur. Stresi uzak tutan doğal taşlar arasında yer alması bu etkenler bilindiği için bu listede anılmasını sağlar. Ayrıca bu doğal taş olan aventurin fiziksel gücü artırması ile bilinir. Bireylere bir canlılık verir. Stres nasıl ki insanların canlılık ve zinde olma durumlarını emiyorsa bu taşta tam aksi bir şekilde canlandırır. Stresli durumlar karşısında rahatlatıcı bir etkisi bilinir. Ruh sağlığına kesinlikle iyi gelen bir doğal taş olması bu taşı stresi uzak tutan doğal taşlar arasında olmasını sağlar.

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar
Bornit

Bornit Taşının Stresi Azaltan Özellikleri

Kimyasal formülünde metalleri barındıran bir doğal taş olarak bilinir. Bornint mineral açısından zenginliği sayesinde çakraları açan bir taş olarak bilinir. Bu doğal taş ülkemizde Karadeniz’de daha çok bulunan bir taş olarak ortaya çıkar. Bireylerin enerjilerini yükseltmesi sayesinde stresin zararlı etkenlerini engeller. Stresi uzak tutan doğal taşlar arasında bilinen bornit kuruntu, vesvese, tedirginlik gibi olumsuz duyguların ortadan kalkmasını sağlar. Bakır madenini bulunduğu yerlerde bulunan Bornit doğal taşı çeşitli şekillerde bulunması gerçekleşir.

Gül Kuvars

Gül Kuvars Doğal Taşın Stresi Azaltan Özellikleri

Aşk taşı olarak bilinen gül kuvars taşı bir diğer adı pembe kuvars doğal taşı stresi azaltan etkileri vardır. Stresi uzak tutan doğal taşlar arasında olan bu doğal taş negatif enerjiyi atması ile bilinir. Stres ise insanlarda negatif enerjiyi depoladığı için bu depolamayı engelleyecek bir taşın olması gereklidir. Tüm olumsuzluklardan arındırmayı sağlayan doğal taş gül kuvarsı rengi için bile tercih edilir.

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar
Lapis Lazuli

Lapis Lazuli Doğal Taşın Stres Üzerindeki Etkisi

Gece mavisi renklerinde olan ve içerisinde sarı renkte pritleri olan doğal taş görünümü itibari ile çok ilgi çeken ve göze hoş gelen bir doğal taştır. Bu taş ise antik Mısır zamanından beri kullanımı olan bir taştır. Bu kadar eski bir geçmişe sahip olan doğal taş stresi uzak tutan doğal taşlar arasında yer alır. Çünkü iletişim gücünü artıran bir özelliği vardır. İç huzurun oluşmasını sağlaması stresin olumsuz etkenlerinin de ortadan kalkmasında etkili olan özellikleri olarak bilinir. Kaygıyı azaltması sayesinde stres azalırken sınav dönemlerinde verdiği enerji sayesinde zeka kıvraklığını yaşatır. Odaklanmada yararlı etkinlikler bu taşın bilinen etkileridir. Stresin verdiği olumsuz enerjiden kurtulmak isteyenler bu taşın yararlarından yararlanmaya başlar.

 Oniks

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar; Oniks Taşı

Siyah ve büyüleyici renkte olan bu taş korkulara birebir gelen bir doğal taşıdır. Stresi uzak tutan doğal taşlar arasında görülen doğal taş olumsuz düşünce kalıplarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Stres olumsuz düşünce olduğu için bu olumsuz hali kaldırılmasında etkili olarak bilinir. Sürekli kaygı yaşayan insanlarda rahatlamaya sebep olması ile bilinen bu doğal taş oniks ayrıca şans getirdiği de bilinir. Bu taş fobilerle savaşan bir doğal taş olarak bilinir.

Yeşim Taşı

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar; Yeşim Taşı

Stresten koruyan doğal taşlar arasında yer alan bir taş olan yeşim taşı özellikleri sadece bir yönde değildir. Birçok farklı alandaki etkileri sayesinde bu taşın günümüzde tercihi artmıştır. Gençleştirici ve güzelleştirici etkisi bu taşın masaj yapımında kullanılması yanında duygusal ve ruhsal dengesizliği ortada kaldırma işinde oldukça etkili bir doğal taştır. Bu doğal taşın sayesinde bireyler daha sakin kalabilirler. Bu insanda bir dinginliğin oluşmasına sebebiyet verir. Huzur ve güven verici bir özelliğe sahip olması stresin negatifliğini azalttırır. Kalbinizin üzerinde uzunca bir süre beklettiğinizde olumsuz düşüncelerden olumlu düşüncelere geçiş evresi bu taş sayesinde hızlanması gerçekleşir. Bu hızlı geçiş stres gibi olumsuz düşüncelerinde de ne kadar hızlı etki edebildiğini de gösteren bir nedendir. Meditasyonlarda da kullanılan bir taş olması bu taş için gizemli taş denilmesine sebep olur. Hem beden sağlığında hem ruh sağlığında bu yeşim taşının etkisi tercih edilmesinde en büyük sebeplerden birisidir.

Unakit

Stresi Uzak Tutan Doğal Taşlar; Unakit Taşı

Unakit taşı çoğunluğu yeşil ve üzerinde pembe, kiremit kırmızısı renginde desenleri olan bir doğal taş olarak bilinir. Bu doğal taşın en bilinen strese karşı özelliklerinden birisi topraklama yapmasıdır. Çünkü topraklama yapması sayesinde vücutta elektriği tutmaz hepsini toprağa aktarılmasını sağlar. Bilinen bir durumdur ki stres negatif enerji verdiğinden dolayı elektriği vücutta depolayabilir. Bu etkilerle aşırı duyguları yatıştırarak sakinlik vermesi sayesinde stresle baş edebilen bir doğal taş olarak bilinmesini sağlar. Bireylerin stresten kurtulabilmek adına farklı doğal taşları araştırıp bu doğal taşları takı veya başka bir eşya ile kullanmaları söz konusu olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: