Şifalı Taşlar İle Yeni Tanışanlar İçin Öneriler

Şifalı Taşlar

Şifalı Taşlar İle Yeni Tanışanlar İçin Öneriler

Şifalı taşlar, binlerce yıllık çok köklü bir geçmişe sahip olmasıyla dikkat çeker. Evren ve dünyanın yaşam sağlayan farklı öğelerinden almış olduğu güçle karşımıza çıkarlar. Okyanus, güneş ya da ay üzerinden aldığı enerjiyi, onu kullanan veya saklayan kişilere aktarır. İnsanın bunlarla temas etmesi durumunda, dünyaya bağlanmak ve bunu ruhani bir biçimde gerçekleştirmek mümkündür. Bu açıdan bakıldığı zaman son derece özel taşlardır.

Şifalı taşlar nedir; ruhsal ve bedensel konusunda çeşitli enerjiler yayarak iyileşme sağlayan mistik yapılardır.

Şifalı Taşların Faydaları Nelerdir?

Şifalı taşların yararı şunlardır;

 • Birden fazla türü olan bu taşların en temel özelliği iyileştirici bir güce sahip olmalarıdır. Bu sayede avantaj sağlar.
 • Bunun için kesinlikle ilk olarak niyetinizi belli etmelisiniz.
 • Bu şekilde ne yaratmak istediğinizi ifade etmeniz çok önemlidir.
 • Tüm bu taşların bir diğer faydası ise sizi çok güçlü olan titreşimler sayesinde dünyaya bağlamasıdır. Çünkü taşlar hem fiziksel hem de somut formlar olarak ifade edilirler.
 • Cildinize çok yakın bir şekilde tuttuğunuz taşlar sayesinde, dünyanın sağlamış olduğunu enerjiyi çok kısa süre içerisinde hissetmeniz mümkün olacaktır.
 • Bunun sonrasında içinizde birikmiş olan negatif ve kötü enerjilerin ortadan kaldırılması mümkün olacaktır.
 • Manevi bir biçimde yolculuğa çıkmak isteyen kişilere yardımcı olduğunu hemen ifade etmek gerekmekte.
 • Dünyayla olan bağlantınızı size hatırlatır.
 • Ancak tüm bunları sağlayabilmek için kafanızdan nasıl bir niyete sahip olduğunuzu geçirmeniz gerekmekte.
 • Böylelikle iyileştirici yönünü fark etmeniz çok zor değildir.
 • Bu şekilde alışılagelmiş olan düşünce kalıplarının dışına çıkabilirsiniz.
 • Şifalı taşlar faydası inandığınız sürece gerçekleşir. İsteklerinize uygun taşı seçmek de çok önemlidir.

Şifalı Taşlar Nasıl Çalışıyor?

Dünyanın başlangıcından beri birçok farklı medeniyet ve uygarlık, değişik şifalı taşları kullanmış ve bu şekilde farklı avantajlar elde etmiştir. Şifalı taşlar ne işe yarar; birisi her daim koruma sağlarlar. Bu sadece fiziki değil aynı zamanda ruhani ve mistik bir korumadır. Bu taşların gerçekten de fayda sağladığına dair ilk araştırmalar Marcel Vogel tarafından gerçekleştirilmiştir. Taşları bir mikroskop altına yerleştiren ünlü bilim insanı, kısa bir süre içerisinde bunların büyüdüğünü görmüştür. Aynı zamanda farklı şekillere girdiğini gözlemlemiştir.

Hatta bu şekil değişikliklerinin düşünceyle paralel olduğunu anlamıştır. Yani insanların zihninden geçenlere göre taşlar da farklı bir yapıya bürünmeye başlamıştır. Özellikle kuvars olarak bilinen taşın, metafizik anlamda ne kadar güçlü olduğunu anlayabilmek için birtakım testler yapmış ve bunun sonucunu hemen görmüştür.

Buna ek olarak Einstein’a göre yaşam boyunca her şeyin belli bir titreşime sahip olduğunu dile getirmiştir. Bunların ses dalgalarında olduğu gibi yayıldığını ifade etmiştir. Bu sayede doğal taş şifaları, iyileştirme olarak karşımıza çıkmıştır. Yani pozitif bir enerjiye sahip olması, insanın düşünsel anlamda avantaj elde etmesini sağlar.

Ay taşının zenginleştirdiğini kanıtlamaya çalışan bir uzman taşı inceledikten sonra bir sonuç bulamamıştır ve istemizce taşı bir kutuya fırlatmıştır. Bu kutuya gelip gidip para bıraktığını fark eden adam kutunun içinde topladıklarını görünce hayret etmiştir. İçindeki paralar ona lazım olduğunda bir bakar kutuda fırlattığı ay taşı bulunuyor. Ancak bu durumu hiçbir bilimsel veri ile açıklayamaz. Bunu sadece yaşayarak öğrenilebileceğini söyler ve ekler aslında parayı neden orada biriktirdiğinin farkında bile değildir çünkü öyle bir alışkanlığı daha önce edinmemiştir.

Şifalı Taş Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Şifalı taşlar türleri farklılık gösteriyor. Bunların arasında çok farklı opsiyonlar söz konusu. Önemli olan ise doğru olanın nasıl seçileceğidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken temel husus, davranış şeklidir. Doğru olanı bulabilmek adına kesinlikle sabredilmesi çok önemlidir. Bunun için şunları yapın;

 • Birden fazla taşın olması aklınızı karıştırabilir.
 • Bundan dolayı en güzel seçim yolu bunların her birini demektir.
 • İlk olarak taşı elinize alın ve sonrasında içinizden geçen niyeti çok güçlü bir biçimde düşünmeye başlayın.
 • Sonrasında ise bir soğukluk ya da sıcaklık hissetmeniz söz konusu olabilir. Böyle bir durumda taşın sizin için uygun olduğunu kısa sürede anlayabilirsiniz.
 • Taşı elinizde bulundurduğunuz vakit hissedeceğiniz tek duygu bu değildir.
 • Aynı zamanda sakinlik gibi bir his de hemen içinizi kaplıyorsa, yine doğru taştan yana bir seçimde bulunmuşsunuz demektir.
 • Böylelikle doğru bir tercih yapmış olacaksınız.

Şifalı Taş Türleri Nelerdir?

Şifalı taş türleri binlerce çeşittir. Henüz çok azının yeteneği kanıtlanmıştır.

 • Şifalı taş çerçevesinde sitrin oldukça popülerdir. Özellikle yaşamına bolluk getirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Genellikle güneşin yaymış olduğu çok olumlu titreşimleri kullanır ve bunların sizin enerjinize kanalize olmasını sağlar.
 • Yaratıcı olarak tanımlanmış olan meyve sularının aksamasını sağlayan taşlar bir diğer opsiyon şeklinde dikkat çeker. Bu noktada Carnelian öne çıkmaktadır.
 • Bir diğer taş ise ametist adıyla biliniyor. Özellikle çok sinirli ve stresli bir yaşama sahip olan kişilere avantaj sağlar. Bir denge unsuru olarak çalışır.
 • Gül kuvars taşı ise sevgi duygusunun hemen açığa çıkmasını sağlar. Bu sayede hem kendinizi hem de başkalarını sevmeniz daha kolay bir hal alır.

Şifalı Taşlar Nasıl Kullanılır?

Şifalı taş enerjisi, onu nasıl kullanacağınız yönünde sizi yönlendirecektir. Her taşın kendi içerisinde özel bir enerjisi söz konusudur. Bunun nasıl kullanılacağı yönünde yapılacak olan ilk şey o taşa bir amaç vermektir. Yani niyetinizi taşa söylemelisiniz. Üstünde mutlak bir hakimiyet kurmak gerekiyor. Bu çerçevede mutlaka taşı temizlemeyi unutmayın. Bir adaçayı çubuğu yakın. Daha sonra bunun tütsüsü sayesinde temizliği gerçekleştirin. Bunun ardından ay ışığı ve güneş ışığının altına taşı koyun. Böylelikle işlem başarılı bir biçimde tamamlanmış olacaktır.

Berrak Kuvars Taşı Nasıl Kullanılır?

Şifalı taş özelliği denildiği vakit Berrak Kuvars’tan bahsetmek mümkündür. Çok yönlü bir taş olarak karşımıza çıkıyor. Kendisini çevrelemiş olan taşlar sayesinde fazladan bir güç kazanır. Kristallerin temizlenmesi sırasında kullanılır. Taşla beraber bir mekan içerisinde sessiz bir biçimde oturmalısınız. Bunun sonrasında beyaz ışık ortaya çıkar. Enerjiyi çok kısa sürede hissetmeniz mümkündür.

Selenit Taşının Kullanımı Nasıldır?

Selenit taşı da temizleme özelliğine sahip olmasıyla öne çıkar. Kullanımı kolaydır. Başucunuza koyun ve hemen ardından bunu hareket ettirin. Daha sonra negatif olarak tanımlanmış olan enerjinin kısa süre içinde vücudunuzu tercih ettiğinizi göreceksiniz. Bu şekilde aynı zamanda havanın temizlenmesi de mümkündür. Denge hissinin yüklenmesi gibi bir faydası da her daim vardır. Ayrıca ruhani özelliğe sahip beyaz bir ışık ortaya çıkar.

Shungite Taşı Nasıl Kullanılır?

Shungite taşı çok sık bulunabilen bir malzeme değildir. Oldukça nadir olması onu çok değerli kılar. Birden çok özelliği ve faydası vardır. Bunların başında ise vücudu zararlı enerjilere karşı koruması gelir. Ayrıca antioksidan içerir. Kaygı duygusunu yatıştırabilmek için de tercih edilir. Kullanımı diğer taşlara göre çok daha farklıdır. Çünkü bunu internet hattınızın ya da diğer elektronik eşyaların olduğu yere yerleştirmek gerekmekte. Böylelikle zararlı ve manyetik olan dalgaların emilmesini sağlayarak bunların size olası zararlarını önler.

Ametist Taşı Kullanımı Nasıl Olur?

Şifalı taş renkleri içinde değişik tonlar karşımıza çıkıyor. Ametist’in mor, beyaz ve eflatun karışımı olan bir rengi var. Yani oldukça ilgi çekici tonlar söz konusu. Evin çevresine dekoratif bir şekilde yerleştirilebilir. Böylelikle ruhsal özellikleri hemen ortaya çıkar. Genellikle meditasyon ve benzeri ritüeller sırasında kullanılır. Sakinleştirici bir yönü vardır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: