Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar

Şans bereket getiren doğal taşlar Lapis Lazuli, Sodalit, Kaplangözü, Akik, Lal, Ametist, Kuvars, Gül Kuvars, Sitrin, Dumanlı Kuvars gibi taşlardır. Bu taşlar bolluk, bereket ve şans getiren taşlardır. Bu taşlar yalnızca bolluk, bereket, şans getirmekle kalmaz, aynı zamanda huzur ve mutluluk getirerek negatif enerjileri insanlardan uzak tutarlar.

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar
Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Taşının Özellikleri

Şans bereket getiren doğal taşlar arasında bulunan bir taş da Lapis lazulidir. Bu taş birçok mineral içerir. Bunlar; kalsit, selestit, pirit, sodalit, ve garnet olarak sınıflandırılabilir. Bu nedenle mineral olarak adlandırılmasına rağmen aslında bir kayadır. Ancak tek bir mineralden oluşuyor olsaydı buna mineral denebilirdi. Lapis lazuli, renklerini lazurit, pirit ve kalsitten almaktadır. Örneğin, mavimsi rengi lazuritten gelir. Bazı yüzeylerinde bulunan altın sarısı rengi piritten gelir. Bazı yüzeylerinde yer alan beyazımsı renkleri de kalsitten gelmektedir. Lapis lazuli doğal taşının bunun gibi pek çok özelliği olduğu bilinirken, pek çok yararı da vardır.

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar
Lapis Lazuli Taşı

Şans bereket getiren doğal taşlar arasında bulunan Lapis lazuli taşının birçok faydası vardır. Bunlar, zihni açması ve bu şekilde olumlu bir rol oynaması, insanlara canlılık kazandırması, hamile kadınların düşük yapmasını önleme işlevine sahip olması, zihin arasında makul bir seçim yapılmasına izin vermesi, öz-değer üzerinde olumlu bir etkisi olması, enerji vermesi, tiroit bezlerinin sürekli ve düzgün çalışmasını sağlaması, tansiyonu düzenlemesi, kaygı ve stresi azaltmaya yardımcı olması, solunum yolu rahatsızlıklarını önlemesi, küçük yaştaki çocukların korkularına iyi gelmesi, iskelet sistemini kuvvetlendirmesidir.

Sodalit Taşı

Sodalit Taşının Özellikleri

Sodalit de Şans bereket getiren doğal taşlar arasında yer almaktadır. Alüminyum silikatlardan oluşan taşlardan biridir. Beyaz çizgileri ve mavi lekeleri çok hoş bir etki yaratır. Bu çizgiler genellikle damarlı olarak görünür ve güzel sonuçlar verebilir. Aynı zamanda pirit ve lapis taşlarının değişik çeşitlerinin içerisinde de yer alabilmektedir. Sodalit üzerinde farklı mavi renkler bulunabilir. Bu şekilde kolyeler veya yüzükler ve bilezikler olarak da tercih edilebilir. Sodalit, milyonlarca yıllık kimyasal ve fiziksel reaksiyonlardan sonra ve magmatik kayalardan oluşur. Oluşumunun birkaç yüzyıl boyunca sürdüğünü söylemek mümkündür. Lav patlamasından sonra aniden soğuduğu da söylenebilir. Dünyanın birçok farklı ülkesinde ya da bölgesinde çıkarılır. Esas olarak Brezilya ve Kanada’nın yanı sıra ABD, Rusya, Hindistan, Fransa, Romanya, gibi ülkelerde de çıkarıldığı görülür.

Sodalit Taşı

Sodalit de en değerli özel madenlerden biridir. En çok tercih edilen değerli taşlar arasındadır çünkü kendine güveni artırabilir ve heyecanı baskılayabilir. Çivit mavisi ile birlikte kullanıldığında, beyaz çizgiler ve farklı mavi tonlarda güzel görüntüler sağlayabilir. Birkaç dakika güneşte bekletildikten sonra nemli bir bezle silinince taş yeniden kullanılabilir. Sodalit doğal taşının birçok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bazıları da, boğaz şişliğine, iltihaplanmalarına ve ağrılarına iyi gelmesi, depresyona girmiş olan kişiler için olumlu etki sağlaması, madde bağımlısı olan kişilerin bağımlılıklarından kurtulmalarını sağlaması, konsantrasyon arttırması, düşünceler arasında gereksiz konulardan uzaklaşılmasını sağlaması, mide bulantısına iyi gelmesi ve duyguları ya da düşünceleri kolay ifade etmeyi sağlamasıdır.

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar
Kaplan Gözü Taşı

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar; Kaplan Gözü Taşının Özellikleri

Şans bereket getiren doğal taşlar arasında kaplan gözü de bulunur. Bu taş, özellikle tedavi açısından en değerli taşlardan biri olan kuvars ailesinin bir taşıdır. Aynı zamanda, farklı süslemelere sahip farklı alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaplan gözü, özellikle parlatmadan sonra, pürüzsüz bir görünüme sahiptir, böylece yanarlı dönerli görünümünü daha etkili bir şekilde gösterebilir. Hepimizin bildiği gibi, bu özel taş tüm dünyada bulunan sindirim sistemi hastalıkları veya astım hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelir. Bu tür taş genellikle mücevher olarak kullanılır, ancak farklı süslemeler için de kullanılabilir.

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar
Kaplan Gözü Taşı

Kaplan gözü genellikle kuvars ailesinin değerli taşlarından biridir. Kılçırlı rengi ile takılarda da kullanılan kaplan gözü, en değerli taşlardan biridir. Değerli olmasının yanı sıra, en şifalı taşlar arasında da yer aldığı bilinmektedir. Bu taş eski zamanlara kadar uzanabilir ve özellikle şifa amaçlı kullanılan ipeksi yapısı nedeniyle çok popülerdir. Antik Roma döneminde dahi kullanıldığı düşünülmektedir. Süslemeler ve farklı amaçlar için kullanılan kaplan gözünün tarihinin 1800’lü yıllara kadar uzandığı söylenebilir.

Kaplan gözü taşının oluşumu milyonlarca yıl içerisinde gerçekleşir. Kaplan gözü taşı yeryüzündeki taşlar ile beraber kayaçların üzerinden meydana gelir. Kimyasal ve fiziksel reaksiyonlara uğrar ve günümüzdeki şeklini alır. Şifa açısından zengin bir taştır ve bunun yanında tesbih ya da süs eşyalarında şeklinde yaygın bir şekilde kullanıldığı görülür.

Kaplan gözü taşının faydaları arasında astım hastalığına iyi gelmesi, sindirim sitemi bozukluklarına iyi gelmesi, pankreas ve dalak için faydalı olması, çiftler arasında duygu ve iletişim için yararlı olması, dayanıklılığı arttırması, kabus gören çocuklara iyi gelmesi, nazardan koruması ve güç ve cesaret vermesi gibi faydalar bulunmaktadır.

Akik Taşı

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar; Akik Taşının Özellikleri

Akik taşı (Yemenite olarak da bilinir) doğada birçok renkte çeşide sahip doğal bir taştır. Bugün, özellikle takı, aksesuar ve dekorasyon olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu özel taşlar tamamen doğal bir süreç bittikten sonra yeraltı magmasında oluşur. Magmanın ve yapının yüzeyinde kalan tortunun sıkışması, akik taş oluşumunu tetikler. Daha sonra, magma katmanı ve yüzey soğudukça, farklı renklerde birçok akik taşı otomatik olarak oluşur.

Kuvars taşı sınıfına ait akik taşı tamamen doğal bir süreçle oluşur. Tek renkli versiyona ek olarak, aynı zamanda yosunlu bir görünüme sahiptir ve bu adı taşıyan birçok çeşit vardır. Bu genellikle şeffaf ve yarı saydam taşlar her zaman parlak ve canlı bir görünümdedir. Akik taşlarla süslenmiş tespihler, yüzükler ve kolyeler de Türkiye dahil birçok ülkede satılmaktadır. Bu özel taşlar çok güzel bir görünüme sahiptir ve çok dayanıklıdır. Bu nedenle, çeşitli mücevherlerde yer alabilirler ve uzun yıllar boyunca tek başına kullanılabilirler.

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar
Akik Taşı

Şans bereket getiren doğal taşlar arasındaki akik taşının da birçok faydası vardır. Aurası olan bu özel taşlar insanların ruhsal dünyasını doğrudan etkiler. Aynı zamanda insanları endişe ve stresten koruyabilir. Akik değerli taşlardaki enerji, insanların olaylara daha aktif yanıt vermesini sağlar. Ayrıca yanında taşıdığı takdirde insanları her türlü sıkıntıdan koruyabileceğine de inanılmaktadır. Akik taşı, insan sağlığı için çeşitli faydalar sağlaması ile bilindiğinden de önerilir. İnsanların kronik baş ağrısı ve mide ağrıları şikayetlerini azaltır. Çeşitli cilt problemlerinden muzdarip insanların cildini daha pürüzsüz hale getirebilir. Kemik ağrısı çeken kişilerin akik taştan yapılmış takılar kullanmaları önerilir.

Lal Taşı

Şans Bereket Getiren Doğal Taşlar; Lal Taşının Özellikleri

Şans bereket getiren doğal taşlar arasında yer alan Lal taşının oval ya da dairesel biçimleri ve farklı renkleri vardır. Lal taşı da yeryüzünün en değerli taşları arasındadır. Lal taşını granet taşı olarak da duymak mümkündür. Güçlü ve canlandırıcı olarak bilinir. Lal taşının oluşumu milyonlarca yıl sürer. Bu taş aynı zamanda bir sevgi ve merhamet sembolüdür. Opak, şeffaf ve yarı saydamdır. Toprakla uyumlu olan Lal taşı, Koç, Kova, Aslan, Oğlak, Akrep burçlarının taşı olarak da bilinir.

Lal Taşı

Lal taşının faydaları da, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi, cinsel hayatı düzenlemesi, aşka ve sadakete ilham vermesi, akciğer ve kalp ile kanı temizlemesi, bulaşıcı hastalıklardan koruması, menopoz için fayda sağlaması, kişilere özgüven aşılaması ile başarı getirmesi, karabasandan koruması ve DNA’yı canlı tutması gibi faydalardır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: