Rahat Uykuyu Sağlayan Doğal Taşlar

Rahat Uykuyu Sağlayan Doğal Taşlar

Rahat Uykuyu Sağlayan Doğal Taşlar

Lepidolit,  turmalin, selenit ve hematit taşları rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasında yer alan taşlardır. Bu taşlar sayesinde uyku ve rüyalar güzelleşebilir, kabuslar geçebilir.

Rahat Uykuyu Sağlayan Doğal Taşlar
Lepidolit

Lepidolit Taşının Özellikleri

Lepidolit taşı rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasında yer alır. Bu taş, lityum içeren bir cevherdir. Genellikle lila rengindedi ama açık gri, beyaz ve yeşil renkleri de bulunabilir. Ayırt edici özelliklerinden biri elektrik yapısıdır. Karanlıkta ciddi bir şekilde darbe alırsa etrafına alev benzeri enerji yayar. Granitli pegmatitler arasında ve turmalin ve Muskovit minerallerinin yanında oluşur. Lityum mika, rüya taşı, barış taşı ve lavenderin adları ile de bilinir. Aşk, akıl, zihin, güç sembolüdür. Terazi, balık ve yay burçları üzerinde daha da etkilidir.

Rahat Uykuyu Sağlayan Doğal Taşlar
Lepidolit

Lepidolit, eski davranışları ve zihinsel kalıpları serbest bırakmaya ve yeniden düzenlemeye yardımcı olarak hafif değişikliklere neden olur. Derin duygusal iyileşme stresi ve hayal kırıklığını yatıştırır ve azaltır. Bu nedenlerle de rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasındadır. Lepidolit negatif enerjiyi yayar ve bunun en yararlı şekilde kullanır. Boğaz, kalp, üçüncü göz çakralarını aktive edebilir. Koroner çakrayı açabilir, tıkanıklıkları giderebilir ve kozmik bilinç getirebilir. Astral hareketlere yardım eder ve Akaşik kayıtlara ulaşır. Hayatınızın darboğazı haline gelen diğer yaşamların düşüncelerine ve duygularına uyum sağlamak için kendinizi geleceğe götürmenize yardımcı olabilir.

Lepidolit, çeşitli bağımlılıkların ve şikayetlerin serbest bırakılmasını destekler. Böylece çeşitli duygusal veya zihinsel bağımlılıkların üstesinden gelinebilir. Bağımsızlığı, öz sevgiyi ve güveni teşvik eder. Lepidolit, nesnelliği yönlülük ve engelsiz iletişim ile birleştirerek, bir iş bulmak gibi konulara odaklanmayı güçlendirir.

Turmalin

Turmalin Taşının Özellikleri

Turmalin taşı da rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasındadır. Turmalin taşının da birçok farklı rengi vardır ve pembe ve yeşil eşliğinde gökkuşağı renkleri bu renklerinden biridir. Özel işleme ve parlatma ile parlak bir görünüme sahiptir. Bu nedenle, bir süs ve mücevherle birlikte farklı bir mücevher türü olarak kabul edilir. Ayrıca diğer mücevherlerle karşılaştırıldığında çok dayanıklı bir direnç yapısına sahip olduğu söylenebilir.

Turmalin bor silikat kristali olarak adlandırılır ve aynı zamanda gökkuşağı adı verilen değerli bir mineraldir. Doğadaki hemen hemen her farklı renk turmalinle karşılaşabilir. Bu taşlar siyah, kırmızı, pembe, yeşil, sarı ve mavi olabilir. Bununla birlikte, özellikle siyah, pembe ve yeşilin anlamı ve yararları açısından çok tercih edildiği söylenebilir.

Turmalinin dünyaya giderken gökkuşağından geçtiğine inanılır ve bu inanç eski Mısır tarihine kadar dayanır. Bu nedenle, gökkuşağındaki tüm renkleri içerdiğine inanılmaktadır. Ayrıca yeşilden kırmızıya dönüşme gibi ayrıcalıklara sahiptir. Turmalin yarı değerli bir taş olarak adlandırılsa da diğer birçok taştan daha pahalıdır.

Turmalin

Turmalin birçok farklı renge sahiptir. Ancak, siyah, pembe ve yeşil turmalinin değer açısından, özellikle anlam ve fayda açısından daha belirgin olduğu söylenebilir. Turmaline yum ve dengenin sembolü denir. Bu doğrultuda erkekler yeşili, kadınlar pembeyi temsil eder. Dayanıklı bir taş olduğu söylenmelidir, çünkü sertliği 7-7.5 arasındadır.

Dünyanın birçok farklı ülkesinde çıkarılan bir taş olan turmalin, Brezilya, Afganistan, ABD, Rusya, İtalya, Tanzanya ve Madagaskar ülkelerinden de çıkarılır. Türkiye’de Karadeniz bölgesi ve Çanakkale ile birlikte Yozgat’tan taş çıkarılmaktadır. Özellikle sağladığı faydalar açısından, siyah, yeşil ve pembe genellikle tedavi etmeye yönelik kullanılır. Bu taşın birçok faydası vardır. Bilinen faydaları arasında uyum ve denge sağlaması, herhangi bir işte odaklanmayı sağlaması, bağımlılıklardan kurtulmaya yardımcı olması, içsel dinginlik oluşturması, hayata daha geniş bir bakış açısı yaratması, stresi azaltması ve depresif problemlerin önüne geçmesi, yaşamı daha olgun görme fırsatı oluşturması bulunmaktadır.

Selenit

Rahat Uykuyu Sağlayan Doğal Taşlar; Selenit Taşının Özellikleri

Rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasında selenit taşı da yer almaktadır. Selenit taşı, tuzlu suyun buharlaşması ile meydana gelir ve denize kıyısı olmayan yerlerde bulunur. Jips taşının alt türlerinden biri olan selenit taşı, genel olarak renksiz ve saydam bir görünümdedir. Farklı renklerde az miktarda yarı saydam ve opak renklerde bulunabilir, ancak bu renktekiler diğer taşlardan daha yumuşak ve daha hafif şekildedir. Terazi, boğa, yengeç, ikizler ve balık burçları üzerinde etkisi daha güçlüdür.

Selenit, iki mol su içeren doğal olarak oluşan bir kalsiyum sülfat mineraldir. Alçıtaşı, alçı ve alt türleri Selenit şişirme ve öğütme ile elde edilen bir tür yapı malzemesidir. Selenit, iki kristal su molekülü ve yarım su molekülü içerir. Bu taş tarımda çok önemlidir. Yer fıstığındaki yüksek kalsiyum gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra, uygulanan bitkiler hastalıklardan ve olumsuz hava koşullarından daha az etkilenir. Ek olarak, alçı ve selenit kullanılan kilde kilin meyveye yapışması özellikle engellenir ve meyve gelişimi daha kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Jips ve selenit kullanılan toprakta toprak gevşer, su tutma ve havalandırma kapasitesi artar, bu nedenle bitkilerin köklerinin büyümesi daha kolaydır. Toprak tuzlu ise, tuzun bitkiler üzerindeki olumsuz etkisini önlemek için tuz çalkalayıcı çıkarılabilir. Bu nedenle toprakta demir, çinko, fosfor ve manganez bulunabilirliği artar. Kısacası, tarımsal jipsin yer fıstığı tarımında kullanılması önemlidir. Bugün fıstık yetiştiriciliğinde dünyanın birçok yerinde jips kullanılmaktadır.

Selenit

Selenit taşının bilinen birçok faydası vardır. Bu faydalarından bazıları da telepati yeteneğini geliştirmesi, evde huzurlu ortam sağlaması, epileptik bozuklukları dengelemesi, bağışıklık sistemi için yararlı olması, sinir sistemini düzenlemesi, anne sütünü arttırması, rüyaları hatırlamaya yardımcı olması, vücuttaki rahatsızlıkları tespit ederek rahatsız bölgeyi şifa enerjisi yollaması, cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olması, dişlere yararlı olması, cinsel gücü arttırması, kadınlarda doğurganlığı arttırması ve auradaki olumsuz birikintileri atarak kişileri rahatlamasıdır. Bu gibi özelliklerinden dolayı rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasında yer almaktadır.

Hematit

Rahat Uykuyu Sağlayan Doğal Taşlar; Hematit Taşının Özellikleri

Hematit taşı da rahat uykuyu sağlayan doğal taşlar arasında bulunur. Hematit cevheri eski çağlardan beri kullanılan bir taştır. Ayrıca muska olduğu düşünülen bir taştır. Manyetik enerji içeren mücevherlerden biridir ve dünyanın farklı yerlerinde yaygındır. Günümüzde, çeşitli mücevherler veya aksesuarlar genellikle anlamlarına ve avantajlarına göre değerlendirilmektedir. Bu tür taş esas olarak demir cevherinde bulunur ve bu yönde mekanik özelliklere sahiptir ve hematit cevheri olarak adlandırılır. Milyonlarca yıl boyunca demir ve manyetik enerjinin öğütülmesiyle oluşan taşlardan biridir. Kayalar arasında oluştuğu için, farklı renklerde kullanılan en değerli taşlardan biridir. Çelik üretiminde kullanılan tek taş olduğu için de bir adım daha önde tutulur.

Hematit

Antik çağda muska olarak kabul edilen hematit cevherinin farklı toplumlarda farklı anlamları vardır. Bir taş şeklinde öne çıkar ve özellikle kötü şansı önlediğine inanılıyor. Bugün, bunun birçok modern uygarlıkta şifa için kullanılan bir taş olduğu söylenebilir. Bu taşın birçok faydası vardır. Bunlar, kalp ve kan dolaşımı sistemi için yararlı olması, karaciğer, dalak ve mide sağlığına iyi gelmesi, hasarlı dokuların onarımını yapması, cesaret ve özgüven getirmesi, motivasyon sağlaması, negatif enerjiyi emerek bunu pozitif enerjiye dönüştürmesi, iskelet sistemini güçlendirmesi, şişmiş göz kapaklarına iyi gelmesi ve saç dökülmesini önlemesi gibi faydalardır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: