Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar

Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar

Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar

Odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar öğrenimi merak edilen konular arasında yer alır. Gelişen zaman içerisinde insanların sağlıkları için incelemeleri sürekli artmış olmakla birlikte eski insanların da bu alanda yapmış oldukları uygulamalar bu alandaki incelemeye en büyük katkısı olan nedenlerden birisidir. Bu neden içerisinde ise doğal taşların sağlıkta etkisi yadsınamayacak gerçek olarak görülür. Birçok farklı alanda etkisi meydana geldiği gösterilen doğal taşlar oksijen miktarını da etkilediği söyleniyor.

Taşların Farklı Yararları

Tarihte günümüze kadar farklı alanlarda kullanılmış doğal oluşum ile meydana gelmiş taşlar sadece şekilleri ve renkleri sebebiyle seçimi ve kullanılması gerçekleşmemiştir. Göz güzelliği olması yanında sağlık açısından faydaları ve kendilerine ait bir enerjisinin bulunması bu taşların seçilip kullanılmasında etkili bir bilgi olmuştur. Bu yaralardan birisi ise oksijen seviyesini olumlu yönde etkilemesi gibi bir unsurdur. Kapalı alanda odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar kullanımı bu sebeple sağlık açısından da tercih ediliyor. Muhteşem renk ve görünümü olan bu taşlar görünüm itibari ile ilk cezbedici özellikleri barındırması yanında bu tarz sağlık açısından da yararlarını bulundurması tercih sebeplerini artıran unsur olarak görülür.

Burç ve Doğal Taşlar

Kişilerin özelliklerini belirlemede etkili olan burçlar her birisi farklı özelliklerine yararlı olabilecek doğal taşları barındırır. Bu doğal taşların seçiminde burç ve sağlık etkileri beraber düşünüldüğü takdirinde etkileri daha da fazla olarak ortaya çıkması mümkün görünür. Ateş grubu burç insanın sakinliği ile su grubunun sonuçta sakinliği aynı olmadığı için ruhen ki ihtiyaçları değişebileceği için maddi olarak da ihtiyaçları sağlık yönünde ihtiyaçlarının da değişebileceğini ortaya koyar. Kişilerin özelliklerinde sağlık ihtiyaçlarının belirlenip bu ihtiyaca göre taş seçimini site içerisindeki her taşın ayrı ve ayrıntılı özelliklerini okuyarak da karar verilebilir. Çünkü mucizevi olarak özellikleri içerisinde barındıran taşların olumlu yararlarından birisi de oksijen seviyesini sağlığa yarar getirecek seviyede artırmasıdır.

Akik Taşı
Akik Taşı

Akik Taşının Oksijen Seviyesindeki Etkisi

Sicilya’da bulunan Achates nehrinden ismini almış olan taş renklerin karmaşası ile ortaya çıkmış muazzam bir rengi içerisinde barındırır. Göz güzelliği yanı sıra farklı alanlarda da sağlık etkisinin de bulunması bu taşın seçilmesinde vazgeçilmez bir unsurdur. Odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taş çeşitleri arasında da gösterilebilecek olan akik taşı ortamdaki negatif enerjiyi atar. Bu enerjiyi atması sayesinde kanın hızlı pıhtılaşmasını sağlayan taş oksijen artışındaki oranı araştırmalarda tespit edilen bir durum olarak ortaya çıkmıştır. Psikolojik olarak da olumlu yararları göstermesi ne kadar güçlü bir taş olduğunu kanıtlayan bir durumdur.

Akumarin Taşı
Akumarin Taşı

Akumarin Taşının Oksijen İle İlişkisi

Okyanus ile ilişkili bir rengi olması zaten görünümünde bile insana ferahlık veren bir doğal taştır akumarin taşı. Su mucizesini içerisinde barındırması sayesinde oksijen seviyesini artırmayla ilişkisi görülen doğal taşın şifalı taşlar arasında vazgeçilmez olarak görülür. Deniz ve suyun iyileştirici gücünü içeriğinde büyüten akumarin taşı odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar arasında görmek yanlış olmaz.

Ametist Taşı
Ametist Taşı

Ametist Taşı Oksijen Seviyesini Artırması

Kuvars ailesi içerisinde olan ametist taşı görünüm olarak mor renginin en güzel renklerini içerisinde barındıran bir taştır. Bu taş bulunduğu ortamdaki enerjinin değişimi konusunda keskin özelliklere sahip olması taşı şifalı taşlar arasına girmesini sağlar. Oksijen seviyesi nasıl ki organlarımızdan en çok akciğerimizi etkiliyorsa bu doğal taşın en önemli etkilerinden birisi ise kan dolaşımını temizlemesi sayesinde akciğere yarar sağlamasıdır. Odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar arasındaki ametist taşı kandaki oksijen seviyesini artırır. Özellikle kalp hastalıklarının tedavisinde etkin rol oynayan leylak rengi hoş doğal taş hastalıkların önlenmesinde de sıkça kullanılan bir taştır. Bu oksijeni artırması odalar içinde yatak odasında olması kaliteli uyku yaşanmasını da sağlayıcı bir etkisi söz konusu olur.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı Oksijeni Artıran Şifalı Taş

Diğer adı firuze olan taş rengi itibari ile son derece ilgi çeken muazzam bir taştır. Bu taş kan dolaşımını hızlandırması sayesinde oksijen ile etkileşimini görebilmek söz konusu olur. Antik Mısır çağından beri kullanılan bu taş kullanımı eski zamanlara kadar olması taşın tercih edilmesindeki fazlalığı gösterir. Farklı alanda sağlık yönüyle etkileri içerisinde barındıran taş kandaki oksijeni etkilediği bilinir. Odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar olarak bilinen turkuaz taşı takı olarak kullanımında bile etkisini görebilmek mümkündür.

Kaplan Gözü Taşı
Kaplan Gözü Taşı

Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar; Kaplan Gözü Doğal Taşı ve Oksijen Artırmasındaki İlişki

Cesareti simgeleyen kaplan gözü doğal taşı rengi itibari ile gücü temsil eden bir doğal taştır. Bu doğal taş ise Doğu mitolojisinde önemli bir yere sahip olması taşın içeriğinde demir oksit bulunduğunu da gösterir. Bu demir oksit ise oksijen oranını etkileyen sebeplerden birisidir. Demir ve oksijenin birleşimi bu taşın odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar arasında olmasını sağlamıştır. Kanın temizlenmesinde özellikle faydalı olan şifalı doğal taş ayrıca kan dolaşımının da düzene girmesini sağlar.

Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar
Malakit Taşı

Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar; Malakit Taşı ve Oksijen Oranını Etkilemesindeki Gücü

Yeşil renginde olan doğal taş sıcak bir tonda olması huzur vermesinde bile etkili olmasını sağlar. Gizemli bir taş olma özelliğini gösteren doğal taş ruhen yolculuğunuzda etkili olsalar da sağlık yönündeki etkilerini de görebilmek söz konusu olur. Çakraları açan ve temizleyen taş duyguların açılmasına katkı gösteren bir doğal taştır. Bu duygu anlamında çok güçlü olan malakit doğal taşı soğuk algınlığı konusunda şifa göstermesi gözlemlenmiştir. Bu sebeple akciğeri açan özelliğinin bulunması oksijeni artırmasında da etkili olduğunu kanıtlar niteliktedir. Malakit doğal taş odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar arasında kendini gösterir.

Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar
Hematit Taşı

Odadaki Oksijen Seviyesini Arttıran Doğal Taşlar; Hematit Doğal Taşı ve Oksijen Seviyesini Artırması

Kan taşı olarak bilinen hematit taşı ağır bir taştır. Çünkü içeriğinde demir bulunması bu taşın ağır olmasına sebebiyet vermiştir. Metalik gri rengindeki taş görünümü dışında sağlık yönüyle etkileri sıklıkla gözlemlenebilen bir taş olarak meydana gelmiştir. Oksijen seviyesi ile ilişkisi kan seviyesindeki gösterdiği değişikliklerle gözlenmiştir. Eski çağlardan beri kullanımı olan doğal hematit taşı tılsım olarak görülmüştür. Kalp ve kan dolaşımındaki olumlu etkileri göstermesi yanında bu taş iç organlarının çoğunun daha sağlıklı çalışmasına da katkı sağlar. Ciddi anlamda büyük etkileri barındıran taş odadaki oksijen seviyesini arttıran doğal taşlar arasında görülmesi yanlış bir tespit olmaz. Yaydığı elektromanyetik enerji taş halinde odada bulunması dahi çok güçlü bir şekilde ortaya çıkar. Zararlı enerjinin emilimini yapan taş ortamın atmosferini güçlendirir. Birçok sağlık ve zihin açma konusunda yararı bulunan hematit taşı kullanımı faydalarının görülmesini sağlar.

Oksijen Seviyesini Arıtan Doğal Taşlar Kullanımı

Yüzyıllardır bu taşların yararları yadsınmayacak gerçektir. Özellikle Doğu bilimi bu taşların yararlarını söyletirken yeni yeni herkes tarafından keşfi gerçekleşiyor. Oksijen seviyesini artırma gibi etkileri barından çeşitli doğal taşlar farklı alanlarda kullanılabilir. İstenirse işleme gerçekleştirilip mücevherde kullanılabilen doğal taşlar saf halde de oda içerisinde kullanılabilir. Hatta günümüzde taş edinimi sağlayan firmalar bu doğal taşları odalarda kullanabileceğimiz aksesuar haline de getiriyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: