Meditasyon İçin Gerekli Doğal Taşlar

Meditasyon İçin Gerekli Doğal Taşlar

Meditasyon İçin Gerekli Doğal Taşlar

İnsan dış etkenlere maruz kalan bir varlık olarak bu etkenlere karşı korunmak için meditasyon için gerekli doğal taşlar kullanımını gerçekleştirebilirler. Özellikle günümüzde ise hızlı yaşam sonucu fazla yorgunluklar, stres, ruhsal çöküşler gibi duygusal değişimler çok fazla yaşanır oldu. Bu değişimler insan ruhunda derin boşluklar oluşturması olurken meditasyon sayesinde boşlukların dolarak arınma meydana getirilir. Bu meditasyon yapıldığı zaman ise ortaya çıkartan enerji korumak ve çakraların açılmasını sağlayan bazı doğal taşlar vardır. Antik zamanlardan beri doğal taşlar kullanılarak meditasyon zamanında daha yoğun etkiler için doğal taşlardan yararlanılır. İnsanın iç dünyasında oluşturacağı derin bağlamların birbirine bağlanışı kuvvetli olur.

Yeşim Taşı

Meditasyonun Taşı Gizemli Yeşim Taşı

Antik Çin zamanından günümüze kadar değerini ve anlamını hiç kaybetmeyen özel ve yeşil renkte bir doğal taştır Yeşim taşı. Efsaneye göre 7 farklı hayvanın özelliklerini kendisinde toplayarak büyük Çin Ejderhası Long’un dünyanın her yanına bıraktığı tohumların katılaşması sonucu oluştuğuna inanılan gizemli bir taş olarak görülür. Çin imparatorlukları için en önemli sayılan taşlar arasında görülmesinin ardından ise bu taşın farklı alanlarda etkileri de tespit edilmiştir. Bunlardan birisi ise meditasyon alanında kullanım göstermesidir. Meditasyon için gerekli doğal taşlar arasında bulunarak bu taşı avcunuza aldığınızda yeşil rengin vücudunuza yaydığı iyileştirici sinyalleri almamak olanaksızdır. Ruhun en içerisine gönderdiği sıcak enerji sayesinde ruh dünyanızı hızlı şekilde iyileştiren bir doğal taş olarak görülmelidir. Meditasyondaki etkilerine ek olarak ise sağlık alanında da çok fazla olumlu etkiyi içerisinde barındırır.

Ay Taşı

Ay Taşının Berraklığı ile Meditasyon

Yavruağzı, beyaz ve mavinin karışımı renkleri içerisinde barındırarak ayın gece içerisindeki parlaklığını sağlayan bir doğal taştır Ay Taşı. Kuvars türü olarak nitelendirilen bu doğal taş rengi son derece açık olup içerisinde yansıyan mavilik belli belirsiz bir ışık kaynağından hareket ettirildiğinde büyülü ışıltılarının gösteriminin sunumunu gerçekleştirir. Kadınların sağlık sorunlarında etkili olan ay taşı ayrıca içsel yolculukta enerji yükseltici özelliği ile de bilinir. Meditasyonda ayın evre döngülerinin olumsuz etkilerine karşı denge sağlayarak kullanımı gerçekleştirilir. Yıldız düşüklüğü, olumsuz enerjiden çabuk etkilenmenin azaltılması sayesinde meditasyonda dış güçlerden daha hızlı arındırmayı gerçekleştirir.

Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Doğal Taşıyla İletişim Gücü

Antik Mısır ve Firavunlar döneminden kullanılarak farklı alanlarda etkisini kanıtlamış bir doğal taştır Lapis Lazuli. Gece mavisi ve lacivert tonlarıyla mavinin büyüsünü ortaya çıkartan bir doğal taştır. Meditasyon için gerekli doğal taşlar arasında kendini göstererek iletişimde güçlü etkisinin kullanılmasını sağlar. Taşın bedeninize alışmadan aralıklarla kullanımı gerçekleştiğinde daha fazla yararlarını elde edebilmek mümkündür. Su ve sabunla iletişimi bulundurulması taşın matlaşmasına etki eder. Bu yüzden bu maddelerle teması gerçekleştirilmemelidir. Daha yoğun, daha net düşünmeye ve olayları başka bir açıdan değerlendirmeye yardımcı olması sayesinde ise meditasyonun da yoğun şekilde yapılmasını sağlar.

Kuvars Taşı

Kuvars Taşının Meditasyonda Etkisi

Hidroflorik asitle çözünebilen özel bir taş olarak bilinen Kuvars doğal taşı dünyanın birçok yerinden çıkarılması sağlanır. Saf halde olması değerini artırırken de bu taşın verdiği enerjiler sayesinde meditasyon yapılırken kullanılır. İç huzurun sağlanması ve daha neşeli bir kişilik oluşumunda yoğun etkileri sağlaması sayesinde bu doğal taştan yardım alınır. Dikkat ya da odaklama sorunu olan kişilerin bir işe daha sıkı bağlanması ve o iş ile ilgilenmesi için yaydığı enerjiler meditasyon anında sizi pozitif enerjiyle yükselmenizi sağlar. Bununla birlikte motivasyonu arttırıcı özelliği sayesinde birey kendi içerisinde bir güven hissini artırır.

Jasper Taşı

Jasper Taşı ile Çakraların Açılması ve Meditasyona Etkisi

Çok farklı renklerde olan nadir ve eşsiz Jesper taşı pembe, sarı, siyah, beyaz, altın, yeşil ve kahverenginin yumuşak, sade tonlarını içeren geniş bir renk spektrumunu içerisinde barındırır. Yerkürenin temizleyici ve onarıcı güçlerini ve bitmeyen hayat döngüsünü içerisinde barındırdığı enerjiler sayesinde ritmik olarak insan bedenine etkisini bulundurur. Eski Zen meditasyon geleneği içerisinde vazgeçilmez olarak kabul edilen doğal taşlardan birisidir. Meditasyon için gerekli doğal taşlar arasında olan Jesper taşı güneş pleksus çakranın üzerine yerleştirilerek hayat veren gezegenimizin en yüksek titreşimleriyle zihin-beden-ruhunuzu beslemesini sağlayabilirsiniz. Kalp çakrasında bir ateş yakmak anlamına gelen koşulsuz sevgiyi elde ettiren doğal taş meditasyonunuzun vazgeçilmez taşıdır.

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşının Meditasyonda Yatıştırıcılığı

Güzel okyanusun doğal yatıştırıcı ruhunu harmanlayan bir doğal taş olarak karşımıza çıkar Akuamarin doğal taşı. Dünya’nın eski ve hayat veren sularının canlı şifa gücünü içinde barındırmasıyla bu taş kullanıldığında şifa etkilerini sirayet ettirir. Tükenen enerjileri geri vermesiyle meditasyon için gerekli doğal taşlar arasında yer alır. Kalbi yöneten enerji merkezi ile doğrudan temas halinde olması sayesinde ise kalbinize kutsal duyguların öncülük edilmesi gerçekleşir. Bu doğal taşı meditasyon sırasında hangi şifayı bulmak istiyorsanız taşa niyetinizi söylemeniz gerekiyor. Duyularımızı yükselterek meditasyonunuzu gerçekleştirin. Yıpranmış sinirleri sakinleştirmesindeki gücünü ise okyanusun yatıştırıcı nitelikleri ile elde eder.

Oniks Taşı

Meditasyon İçin Gerekli Doğal Taşlar; Gücün Simgesi Oniks Taşı İle Meditasyon

Güç simgesi olarak adlandırılan siyah rengin muhteşem görüntüsü sunan Oniks taşı doğada farklı renklerde de meydana gelir. Kişinin içerisinde bulunan korkuyu yenmesi adına zihnine enerji yollayan bu taş fobileri de azaltmada etkilidir. Meditasyon anında bu taşın güç veren enerjisinden faydalanarak ruhunuzun güçlenmesine neden olabilirsiniz. İlişkileri güçlendirerek bağı artırması sayesinde meditasyon zamanınızda sevdiklerinize de iletişim açıklığını artıracak enerjiyi bünyenizde depolarsınız. Stres ve depresyon üzerinde etkilerini de göstererek depresyonla mücadeleler içerisinde rahatlamaları ortaya çıkartır. Bağımlılıklarla mücadelede içinizi kurtaran bir taştır. Bu sebepledir ki bu taşın ayrılık taşı olarak da adlandırılması da olur.

Ametist Taşı

Meditasyon İçin Gerekli Doğal Taşlar; Meditasyonun Ahenk Taşı Ametist Taşı

Meditasyon için gerekli doğal taşlar arasında kullanılan Ametist taşı ihtişamlı leylak, lavanta, erguvan gibi mor ve morun tonlarına sahip bir rengi içerisinde barındırır. Bulunduğu ortamda bulunan olumsuz enerjileri değiştirmesinde çok güçlü bir taş olarak bilinir. Kötü enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmesi için meditasyon yaptığınız odada bulunması bile yeterlidir. Eğer ki bedeninizde bir yerde bu taşı bulundurursanız da insan bedeninde bulunan fazla elektriği alır, stresi azaltır. Meditasyon zamanınızda iç karışıklıkların önüne geçer ve huzura kavuşmanızı kolaylaştırır. Üzüntü ve kederi azaltarak insan içerisinde iyimser duyguların daha fazla artmasına vesile olmuştur. Odaklanmayı kolaylaştırması sayesinde meditasyona da hızlı geçişi bu doğal taş sayesinde elde etmeniz mümkün olur.

Sitrin Taşı

Meditasyon İçin Gerekli Doğal Taşlar; Sitrin Taşı Meditasyona Etkisi

Kuvars ailesinin en önemli taşları arasında görülen Sitrin taşının insan bedenine birçok etkisi bulunmaktadır. Bu enerji güçlerinden yararlanılması meditasyon için gerekli doğal taşlar arasında adının anılmasına sevk eder. Tarihi dönemlerde yağmur duası için kuvars ile birlikte kullanılması çok güçlü bir inanç eseri taş olduğunu kanıtlar. Mantıklı adımlar atılmada bu taşın sağladığı doğru ve daha disiplinli düşünceye sevk etme özelliğinden yararlanılır. Meditasyon anında ise negatif enerjiden uzaklaştırrarak ortamda pozitif enerjini artışını sağlar. Özgüven eksikliği yaşanma durumunda ise kişinin kendine güvenini artırarak zayıf karakterlerin güçlendirilmesini sağlar. Gün içerisindeki gerginliğinizi alacak sakinlik verici özelliğinden faydalanılır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: